Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Uczennice kl. I A Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Brodach

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Uczennice kl. I A Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Brodach"— Zapis prezentacji:

1 Uczennice kl. I A Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Brodach
Instrukcja obsługi Podcastu ! Wykonały: Uczennice kl. I A Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Brodach -Anita Musiał -Klaudia Mataczyna

2 PRZYKŁADOWE LOGA PODCASTU!

3 Co to jest podcast i co nam daje, można dowiedzieć się z audycji pt
Co to jest podcast i co nam daje, można dowiedzieć się z audycji pt. „ Zostań podcasterem i informuj świat, o czym chcesz”. Rozmowa z Dariuszem Hrydzem. Link do audycji:

4 Audycja na temat obsługi podcastu:
WPROWADZENIE Co to jest podcast? : Podcast stanowi formę internetowej audycji dźwiękowej, która ukazuje się w internecie zazwyczaj w postaci regularnych odcinków. Co daje nam podcast?: Podcasting umożliwia dostęp do audycji radiowych w dowolnym czasie i miejscu i odtworzenie ich poprzez komputer lub odtwarzacz MP3. Użytkownik nie musi zatem dokonywać żmudnego kontrolowania stron www, na których w formie podcastów zamieszczane są jego ulubione audycje. Dzięki darmowym programom wyposażonym w informacje o ukazaniu się nowego podcastu pojawią się automatycznie na naszym komputerze. Po otrzymaniu takiej informacji wystarczy tylko wejść na stronę www i zapisać dany podcast na dysk komputera. Wybór: czy odsłuchamy go na komputerze, czy odtwarzaczu MP3 należy do użytkownika. Audycja na temat obsługi podcastu:

5 Krok po kroku jak korzystać z podcastu:
1. Najpierw włącz komputer, który jest podłączony do internetu. 2. Uruchom jedną z przeglądarek internetowych. Np. 3. Wpisz w pasku adresowym:

6 On - line: ć -PolskieRadio.pl -Jedynka -Dwójka -Trójka -Czwórka
4. Wybierz jedną z poniższych stacji radiowych : -PolskieRadio.pl -Jedynka -Dwójka -Trójka -Czwórka -External -Moje Polskie Radio 5. Na końcu wybierz audycję, która Cię zaciekawiła. Np.

7

8 Dlaczego warto się zarejestrować ?
Warto zalogować się na stronę swojego ulubionego radia, ponieważ umożliwia nam to dostęp do większej ilości informacji, a także do głosowania na poszczególne audycje lub utwory muzyczne. Dzięki zalogowaniu się na stronie danej stacji radiowej możesz także stworzyć playlistę z Twoimi ulubionymi audycjami.

9 Instrukcja logowania się :
Otwórz stronę Polskiego Radia ( Tuż pod górnym banerem reklamowym wybierz radio, do którego chciałabyś / chciałbyś mieć szerszy dostęp. W górnym lewym rogu kliknij na: ,, Zarejestruj się ‘’ 4. Zarejestruj się. 5. Uważnie przeczytaj tekst na temat przetwarzania Twoich danych osobowych i zgódź się na nie, inaczej nie będziesz miała/miał dostępu. 6. Słuchaj, czytaj… ;-) 7. Miłej zabawy!

10 Bibliografia: http://www.polskieradio.pl/10/483/Artykul/629071/

11 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ ! Klaudia Mataczyna Anita Musiał


Pobierz ppt "Uczennice kl. I A Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Brodach"

Podobne prezentacje


Reklamy Google