Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W SIECI Autorzy: Karolina Bielecka Wiktoria Janaszkiewicz.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W SIECI Autorzy: Karolina Bielecka Wiktoria Janaszkiewicz."— Zapis prezentacji:

1 W SIECI Autorzy: Karolina Bielecka Wiktoria Janaszkiewicz

2 ZŁOTE ZASADY Niech komputer stoi we wspólnym miejscu. Interesuj się tym, co twoje dziecko robi w sieci. Rozmawiaj z nim o tym. Nie bój się przyznać do niewiedzy. Naucz dziecko, że osoba poznana w sieci nie musi być tym za kogo się podaje. Naucz dziecko, by nie podawało swoich danych osobowych. Ustal, że nie wolno umawiać się z osobami poznanymi w sieci. Nie krytykuj, nie obwiniaj jeśli coś się stanie. W razie potrzeby szukaj pomocy i rady u specjalistów. Rozmawiaj z dzieckiem, rozmawiaj i jeszcze raz rozmawiaj!

3 W sieci krąży coraz więcej wirusów, które mogą uszkodzić komputer. Czy masz zainstalowane oprogramowanie antywirusowe? Jeśli nie, to porozmawiaj o tym z rodzicami. Wybierzcie wspólnie i zainstalujcie odpowiedni program.

4 Internet jest przydatnym do nauki, pracy i zabawy narzędziem. Niestety, jak każde narzędzie może być używane do dobrych jak i złych działań. W SIECI

5 Nigdy nie masz pewności z kim naprawdę rozmawiasz. Może tylko podaje się za Twojego rówieśnika, a na zdjęciu, które ci przysłał jest ktoś zupełnie inny. POZNANYM PRZEZ INTERNET

6 Cyberprzemoc (agresja elektroniczna) – stosowanie przemocy poprzez: prześladowanie, zastraszanie, nękanie, wyśmiewanie innych osób z wykorzystaniem Internetu i narzędzi typu elektronicznego takich jak: SMS, e-mail, witryny internetowe, fora dyskusyjne w Internecie, portale społecznościowe i inne. Osobę dopuszczającą się takich czynów określa się stalkerem.

7

8 Netykieta to zasady dobrego zachowania w Internecie. Netykieta została stworzona przez internautów, aby ułatwić wszystkim bezpieczniejsze korzystanie z sieci.

9 Dane osobowe są to informacje o Twoim imieniu, nazwisku, wieku i numerze telefonu. Tych informacji pod żadnym pozorem nie należy podawać osobom spotkanym w sieci. Jeżeli jednak popełnimy już ten błąd musimy to niezwłocznie zgłosić rodzicom.

10 Nasze hasło, którego nie wolno nikomu podawać powinno być długie, zawierające małe i duże litery oraz cyfry. Takie hasło ograniczy w pewnym stopniu obawę, że ktoś włamie się do Twojego konta.

11 Dla poczty elektronicznej i list dyskusyjnych zobowiązuje : zakaz spamowania obowiązek zapoznania się z działem FAQ (Najczęściej Zadawane Pytania) grupy lub listy dyskusyjnej zanim się zacznie z niej korzystać.

12 zakaz floodowania (bombardowania informacjami o identycznej treści wysyłanymi jedna po drugiej) zakaz nagabywania (upartego pisania) osób, które sobie tego nie życzą zakaz wysyłania łańcuszków szczęścia Dla komunikatorów i czatów obowiązuje :

13 Unikanie rozmowy z trollem. Troll to użytkownik Internetu, który rozpoczyna dyskusje z innymi internautami, po to aby ich zdenerwować lub obrazić. Umieszcza w sieci kontrowersyjne, szokujące lub nieprzyjemne treści. Zasada postępowania jest prosta nie karmić trolla, czyli nie wchodzić z nim w żadną rozmowę.

14 Internet Google Wikipedia http://pl.wikipedia.org/wiki/Cyberprzemoc http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie https://www.google.pl/#q=bezpiecze%C5%84stwo+w+sieci http://pl.wikipedia.org/wiki/Komunikator_internetowy http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta


Pobierz ppt "W SIECI Autorzy: Karolina Bielecka Wiktoria Janaszkiewicz."

Podobne prezentacje


Reklamy Google