Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Autorzy: BEZPIECZEŃSTWO W SIECI Karolina Bielecka

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Autorzy: BEZPIECZEŃSTWO W SIECI Karolina Bielecka"— Zapis prezentacji:

1 Autorzy: BEZPIECZEŃSTWO W SIECI Karolina Bielecka
Wiktoria Janaszkiewicz

2 ZŁOTE ZASADY Niech komputer stoi we wspólnym miejscu.
Interesuj się tym, co twoje dziecko robi w sieci. Rozmawiaj z nim o tym. Nie bój się przyznać do niewiedzy. Naucz dziecko, że osoba poznana w sieci nie musi być tym za kogo się podaje. Naucz dziecko, by nie podawało swoich danych osobowych. Ustal, że nie wolno umawiać się z osobami poznanymi w sieci. Nie krytykuj, nie obwiniaj jeśli coś się stanie. W razie potrzeby szukaj pomocy i rady u specjalistów. Rozmawiaj z dzieckiem, rozmawiaj i jeszcze raz rozmawiaj!

3 ZABEZPIECZ SWÓJ KOMPUTER
W sieci krąży coraz więcej wirusów, które mogą uszkodzić komputer. Czy masz zainstalowane oprogramowanie antywirusowe? Jeśli nie, to porozmawiaj o tym z rodzicami. Wybierzcie wspólnie i zainstalujcie odpowiedni program.

4 ZAGROŻENIA W SIECI Internet jest przydatnym do nauki, pracy i zabawy narzędziem. Niestety, jak każde narzędzie może być używane do dobrych jak i złych działań.

5 NIE UFAJ OSOBOM POZNANYM PRZEZ INTERNET
Nigdy nie masz pewności z kim naprawdę rozmawiasz. Może tylko podaje się za Twojego rówieśnika, a na zdjęciu, które ci przysłał jest ktoś zupełnie inny.

6 CYBERPRZEMOC Cyberprzemoc (agresja elektroniczna) – stosowanie przemocy poprzez: prześladowanie, zastraszanie, nękanie, wyśmiewanie innych osób z wykorzystaniem Internetu i narzędzi typu elektronicznego takich jak: SMS, , witryny internetowe, fora dyskusyjne w Internecie, portale społecznościowe i inne. Osobę dopuszczającą się takich czynów określa się stalkerem.

7

8 NETYKIETA Netykieta to zasady dobrego zachowania w Internecie. Netykieta została stworzona przez internautów, aby ułatwić wszystkim bezpieczniejsze korzystanie z sieci.

9 DANE OSOBOWE Dane osobowe są to informacje o Twoim imieniu, nazwisku, wieku i numerze telefonu. Tych informacji pod żadnym pozorem nie należy podawać osobom spotkanym w sieci. Jeżeli jednak popełnimy już ten błąd musimy to niezwłocznie zgłosić rodzicom.

10 HASŁO Nasze hasło, którego nie wolno nikomu podawać powinno być długie, zawierające małe i duże litery oraz cyfry. Takie hasło ograniczy w pewnym stopniu obawę, że ktoś włamie się do Twojego konta.

11 POCZTA ELEKTRONICZNA Dla poczty elektronicznej i list dyskusyjnych zobowiązuje : zakaz spamowania obowiązek zapoznania się z działem FAQ (Najczęściej Zadawane Pytania) grupy lub listy dyskusyjnej zanim się zacznie z niej korzystać.

12 KOMUNIKATORY Dla komunikatorów i czatów obowiązuje :
zakaz floodowania („bombardowania” informacjami o identycznej treści wysyłanymi jedna po drugiej) zakaz nagabywania (upartego pisania) osób, które sobie tego nie życzą zakaz wysyłania „łańcuszków szczęścia”

13 Dla komunikatorów i czatów obowiązuje :
Unikanie rozmowy z „trollem”. Troll to użytkownik Internetu, który rozpoczyna dyskusje z innymi internautami, po to aby ich zdenerwować lub obrazić. Umieszcza w sieci kontrowersyjne, szokujące lub nieprzyjemne treści. Zasada postępowania jest prosta „ nie karmić trolla”, czyli nie wchodzić z nim w żadną rozmowę.

14 Internet Google Wikipedia
BIBLIOGRAFIA Internet Google Wikipedia


Pobierz ppt "Autorzy: BEZPIECZEŃSTWO W SIECI Karolina Bielecka"

Podobne prezentacje


Reklamy Google