Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ogólnopolska Akcja Ministra Edukacji Narodowej Ćwiczyć każdy może ROK SZKOŁY W RUCHU.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ogólnopolska Akcja Ministra Edukacji Narodowej Ćwiczyć każdy może ROK SZKOŁY W RUCHU."— Zapis prezentacji:

1 Ogólnopolska Akcja Ministra Edukacji Narodowej Ćwiczyć każdy może ROK SZKOŁY W RUCHU

2 Nasza szkoła istnieje już blisko 35 lat. Przez ten czas dbaliśmy o wszechstronny rozwój psychiczny i fizyczny naszych uczniów. Dziś podążamy za zmianami cywilizacyjnymi i stawiamy sobie nowe, odpowiedzialne zadania. Staramy się iść z duchem czasu, dostosowujemy swoje propozycje do oczekiwań uczniów i rodziców. Współpracujemy z instytucjami środowiska lokalnego, a także za ich pośrednictwem, wdrażamy nowatorskie rozwiązania.

3 W ZDROWYM CIELE - ZDROWY DUCH Kto by pomyślał, iż przysłowiowe słowa w XXI wieku będą miały tak ogromne znaczenie. I choć świat zdominowały techniki informatyczne i nowinki technologiczne, głęboko w nas tkwi fizjologiczna potrzeba ruchu. Wystarczy tylko obudzić to pragnienie. To najistotniejsza rola nauczycieli wychowania fizycznego!

4 W poniższej prezentacji znajdziecie owoce naszej pracy, sposoby, którymi staramy się zachęcać dzieci i młodzież do aktywności ruchowej, sposoby promowania zdrowego sposobu życia, a także działając poprzez młodego człowieka, wskazywać drogę rodzicom do wyboru alternatywnej formy spędzania czasu wolnego wraz z rodziną.

5 OBSZAR 1– ZAJĘCIA EDUKACYJNE ORGANIZOWANE W RAMACH PODSTAWY PROGRAMOWEJ Scenariusze zajęć Gry i zabawy z chustą animacyjną Konspekt zajęć piłki nożnej Scenariusz zajęć z łyżwiarstwa

6 Z MIKOŁAJEM NA SPORTOWO OBSZAR 2 – ALTERNATYWNE FORMY REALIZACJI ZAJĘĆ WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

7 Dzień Sportu OBSZAR 2 – ALTERNATYWNE FORMY REALIZACJI ZAJĘĆ WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

8 OBSZAR 4 – KWALIFIKACJE I DOSKONALENIA NAUCZYCIELI Każdego roku Ośrodek Kształcenia Ustawicznego nauczycieli w swojej ofercie proponuje szkolenia dla nauczycieli wychowania fizycznego, z których korzystamy dla podniesienia jakości naszej pracy. Tematyka szkoleń: - Przygotowanie nauczycieli do diagnozowania stanu kultury fizycznej oraz oceny jakości wf w swoich szkołach - Otwartość szkoły na środowisko lokalne i rodziców uczniów w zakresie krzewienia kultury fizycznej – dbałość o zdrowie i aktywny wypoczynek - Inspirowanie nauczycieli do doskonalenia swojego warsztatu pracy oraz refleksyjnego podejścia do efektów swoich działań i zamierzeń - Aktywizująca i motywująca rola form i treści programowych Od marca 2014 roku sześciu nauczycieli naszej szkoły rozpocznie kurs organizowany przez Polskie Towarzystwo Programów Zdrowotnych - Nauczyciel jako Promotor Zdrowia

9 OBSZAR 5– POZALEKCYJNE ZAJĘCIA SPORTOWE TURNNIEJ KOSZYKARSKI

10 OBSZAR 5– POZALEKCYJNE ZAJĘCIA SPORTOWE SZKOLNY KLUB SPORTOWY

11 OBSZAR 5– POZALEKCYJNE ZAJĘCIA SPORTOWE

12 OBSZAR 6 – ZAJĘCIA ZORGANIZOWANE Tesco dla szkół – Koło Ekologiczne SP1 Gdańsk

13 "TESCO DLA SZKÓŁ - ZDROWO NAJEDZENI" Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 zadeklarowali chęć uczestnictwa w filmowym konkursie "Tesco dla Szkół - Zdrowo Najedzeni". W pierwszej fazie realizacji projektu wyłoniliśmy grupę uczniów z klasy 4a i 4c, która pod opieką nauczycieli przygotowała scenariusz - dotyczący zasad racjonalnego i zdrowego odżywiania. Po nakręceniu filmu i zgłoszeniu udział w konkurs zaangażowali się pozostali uczniowie szkoły, wszyscy nauczyciele i społeczność lokalna. W trakcie promocji organizowaliśmy liczne warsztaty i konkursy, które rozreklamowały nasz film a jednocześnie stały się cennym źródłem wiedzy prozdrowotnej dla uczniów i ich rodzin. Ostatecznie odnieśliśmy sukces - nasza szkoła zajęła dziesiąte miejsce w Polsce (w konkursie wzięło udział 877 szkół).

14 Tydzień zdrowego żywienia OBSZAR 6 – ZAJĘCIA ZORGANIZOWANE

15 ZDROWY TYDZIEŃ W ramach podsumowania programu zdrowotnego w zakresie prewencji i wczesnego wykrywania chorób cywilizacyjnych u dzieci i młodzieży - 6-10-14 dla Zdrowia na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 został zorganizowany projekt pod tytułem Zdrowy tydzień. W terminie od 15 do 19 kwietnia 2013r.uczniowie wszystkich klas IV-VI uczestniczyli w rozmaitych konkursach, warsztatach i spotkaniach. Klasy czwarte w trakcie godzin wychowawczych wykonały konkursowe komiksy - Wiem co jem, uczniowie klas piątych zbudowali piramidy żywienia, a klasy szóste rozmawiały o Higienicznym trybie życia z panią pielęgniarką. Na terenie szkoły odbyły się dwa happeningi: Dzień owoców czerwonych, Dzień owoców zielonych, kiermasz zdrowej żywności oraz degustacja kanapek, które przygotowali uczniowie w trakcie warsztatów kulinarnych. W projekt zaangażowali się również rodzice i razem z uczniami uczestniczyli w rodzinnym konkursie na najlepszą sałatkę.

16 OBSZAR 8 – AKTYWNOŚĆ W GRONIE RODZINY Festyn rodzinny Tradycją szkoły stały się corocznie organizowane festyny rodzinne. Charakteryzują się różnorodną tematyką (np. europejski, morski, kaszubski) oraz zaangażowaniem wszystkich pracowników szkoły. Jego częścią są występy artystyczne ( również sportowe – pokazy sztuk walki, popularyzacja gier zespołowych), aukcje, konkursy, wystawy, kiermasze oraz degustacja różnorakich potraw. W części sportowej uczestnicy festynu mogą rywalizować w grach i zabawach rekreacyjnych, sprawdzić swoje umiejętności w rywalizacji indywidualnej i zespołowej, a także spróbować swoich sił w rywalizacji rodzinnej. Wiek nie ma znaczenia – najważniejsza jest dobra zabawa!

17 FESTYN RODZINNY


Pobierz ppt "Ogólnopolska Akcja Ministra Edukacji Narodowej Ćwiczyć każdy może ROK SZKOŁY W RUCHU."

Podobne prezentacje


Reklamy Google