Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Oferta zajęć sportowych w Szkole Podstawowej Nr 10

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Oferta zajęć sportowych w Szkole Podstawowej Nr 10"— Zapis prezentacji:

1 Oferta zajęć sportowych w Szkole Podstawowej Nr 10
„Wychowanie fizyczne ułożone dla szczęścia człowieka powinno być takie, aby każdy mógł z niego korzystać” (J. Śniadecki) Oferta zajęć sportowych w Szkole Podstawowej Nr 10 Zamość 2013/2014 „Jesteśmy szkołą, w której każdy z nas jest człowiekiem sukcesu, u nas panuje atmosfera życzliwej współpracy” Jesteśmy w programie „WF z klasą” Katedra Wychowania Fizycznego Opracowanie – Dariusz Mandziuk WF - Dariusz Mandziuk

2 Zajęcia sportowe RS /do wyboru/ Rozwijanie uzdolnień sportowych
1.       Piłka nożna 2.       Tenis stołowy 3.       Siatkówka 5.       Tenis ziemny 6.       Rekreacja - Taniec Wybór sportu „całego życia” przez uczniów o niskich i przeciętnych parametrach sprawności oraz rozwijanie kunsztu sportowego przez uczniów o szczególnych uzdolnieniach i predyspozycjach do uprawiania konkretnej dyscypliny. Zajęcia są obowiązkowe w ramach czwartej godziny WF Informacje o terminach zajęć u nauczycieli WF Oferta zajęć sportowych w Szkole Podstawowej Nr „Jesteśmy szkołą, w której każdy z nas jest człowiekiem sukcesu, u nas panuje atmosfera życzliwej współpracy”

3 Pozalekcyjne zajęcia sportowe
Tenis ziemny  - / innowacja pedagogiczna „ Tenis ziemny – Zdrowy styl życia” Nauka podstawowych umiejętności technicznych w tenisie ziemnym. Upowszechnianie tenisa ziemnego i promowanie zdrowego stylu życia. Rozpropagowanie wśród uczniów pożytecznych form i sposobów organizowania czasu pozalekcyjnego. Propagowanie programu TENIS 10. Informacje o terminach zajęć u nauczycieli WF Oferta zajęć sportowych w Szkole Podstawowej Nr „Jesteśmy szkołą, w której każdy z nas jest człowiekiem sukcesu, u nas panuje atmosfera życzliwej współpracy”

4 Pozalekcyjne zajęcia sportowe
Tenis stołowy Popularyzacja tenisa stołowego Nauka i doskonalenie elementów technicznych i umiejętności ich praktycznego zastosowania w walce sportowej. Poprawa ogólnej sprawności psychomotorycznej. Rozwój odporności psychicznej, umiejętności koncentracji, panowania nad emocjami. Rozwój sprawności kondycyjnej i koordynacyjnej. Informacje o terminach zajęć u nauczycieli WF Oferta zajęć sportowych w Szkole Podstawowej Nr „Jesteśmy szkołą, w której każdy z nas jest człowiekiem sukcesu, u nas panuje atmosfera życzliwej współpracy”

5 Pozalekcyjne zajęcia sportowe
Korektywa Korygowanie rozpoznanych wad postawy Nauka gier i zabaw wzmacniających gorset mm dzieci Zapobiegnie pogłębianiu się zaburzeń rozwojowych Informacje o terminach zajęć u nauczycieli WF Oferta zajęć sportowych w Szkole Podstawowej Nr „Jesteśmy szkołą, w której każdy z nas jest człowiekiem sukcesu, u nas panuje atmosfera życzliwej współpracy”

6 Pozalekcyjne zajęcia sportowe
Zajęcia taneczne Popularyzacja tańca  nowoczesnego. Wychowanie młodzieży do kultury fizycznej. Samodoskonalenie sprawności i koordynacji fizycznej. Dbałość o higienę i zdrowie. Informacje o terminach zajęć u nauczycieli WF Oferta zajęć sportowych w Szkole Podstawowej Nr „Jesteśmy szkołą, w której każdy z nas jest człowiekiem sukcesu, u nas panuje atmosfera życzliwej współpracy”

7 Pozalekcyjne zajęcia sportowe
Bilard Popularyzacja gry w bilarda. Nauka i doskonalenie elementów technicznych i umiejętności ich praktycznego zastosowania w walce sportowej. nauka przepisów kilku gier bilardowych oraz nauka i doskonalenie umiejętności technicznych, a także rozpowszechnianie bilardu jako dyscypliny sportowej. Informacje o terminach zajęć u nauczycieli WF Oferta zajęć sportowych w Szkole Podstawowej Nr „Jesteśmy szkołą, w której każdy z nas jest człowiekiem sukcesu, u nas panuje atmosfera życzliwej współpracy”

8 Pozalekcyjne zajęcia sportowe
Pływanie Rozbudzenie zainteresowań uczniów stwarzając możliwości nabywania i doskonalenia umiejętności technicznych z zakresu pływania. Umiejętność doskonalenia własnej sprawności fizycznej w środowisku wodnym. Zasady zdrowego stylu życia. Umiejętność utrzymania czystości ciała i pielęgnacji po wysiłku fizycznym. Informacje o terminach zajęć u nauczycieli WF Oferta zajęć sportowych w Szkole Podstawowej Nr „Jesteśmy szkołą, w której każdy z nas jest człowiekiem sukcesu, u nas panuje atmosfera życzliwej współpracy”

9 Pozalekcyjne zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe ukierunkowane – przygotowujące do zawodów sportowych. Przygotowanie do zwodów sportowych. Kształtowanie i utrwalanie nawyków systematycznego doskonalenia, rozwijania kontrolowania własnej sprawności fizycznej. Kształtowanie postawy wobec doskonalenia sprawności fizycznej. Harmonijny rozwój organizmu ucznia . Informacje o terminach zajęć u nauczycieli WF Oferta zajęć sportowych w Szkole Podstawowej Nr „Jesteśmy szkołą, w której każdy z nas jest człowiekiem sukcesu, u nas panuje atmosfera życzliwej współpracy”

10 Pozalekcyjne zajęcia sportowe
Narty – / w okresie zimowym , wyjazdy na stok narciarski do Jacni w ramach akcji „Bezpieczny Stok”/ Nauka i doskonalenie jazdy na nartach. Uświadomienie wpływu uprawiania sportów zimowych na zdrowie człowieka. Informacje o terminach zajęć u nauczycieli WF Oferta zajęć sportowych w Szkole Podstawowej Nr „Jesteśmy szkołą, w której każdy z nas jest człowiekiem sukcesu, u nas panuje atmosfera życzliwej współpracy”

11 Pozalekcyjne zajęcia sportowe
Łyżwy – / w okresie zimowym , wyjścia na lodowisko miejskie Nauka i doskonalenie jazdy na łyżwach. Uświadomienie wpływu uprawiania sportów zimowych na zdrowie człowieka. Informacje o terminach zajęć u nauczycieli WF Oferta zajęć sportowych w Szkole Podstawowej Nr „Jesteśmy szkołą, w której każdy z nas jest człowiekiem sukcesu, u nas panuje atmosfera życzliwej współpracy”

12 Pozalekcyjne zajęcia sportowe
Spływy kajakowe – / w okresie letnim w formie wycieczek. Wyjazdy na spływy kajakowe po Tanwi i Wieprzu. Popularyzacja aktywnego wypoczynku poprzez uprawianie turystyki kajakowej i aktywnego spędzania wolnego czasu. Promocja walorów krajoznawczych i turystycznych Roztocza. Informacje o terminach zajęć u nauczycieli WF Oferta zajęć sportowych w Gimnazjum Nr „Jesteśmy szkołą, w której każdy z nas jest człowiekiem sukcesu, u nas panuje atmosfera życzliwej współpracy”

13 Oferta zajęć sportowych w Szkole Podstawowej Nr 10 2013-2014
„Wychowanie fizyczne ułożone dla szczęścia człowieka powinno być takie, aby każdy mógł z niego korzystać” (J. Śniadecki) D z i ę k u j ę z a u w a g ę Katedra Wychowania Fizycznego Opracowanie – Dariusz Mandziuk Oferta zajęć sportowych w Szkole Podstawowej Nr „Jesteśmy szkołą, w której każdy z nas jest człowiekiem sukcesu, u nas panuje atmosfera życzliwej współpracy”


Pobierz ppt "Oferta zajęć sportowych w Szkole Podstawowej Nr 10"

Podobne prezentacje


Reklamy Google