Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Witamy w Paryżu i Mission Locale Pari d‘ Avenir

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Witamy w Paryżu i Mission Locale Pari d‘ Avenir"— Zapis prezentacji:

1 Witamy w Paryżu i Mission Locale Pari d‘ Avenir

2 W ramach projektu Leonardo da Vinci z Mission Locale, Vernon i Mission Locale Pari d‘ Avenir
Celem naszego przedsięwzięcia jest dyskusja na temat problematyki europejskiej. Wybór padł na problemy mieszkalne. Postanowienia konferencji europejskiej oferują nam podstawy do refleksji i wymiany doświadczeń.

3 Konferencja Europejska
Pierwsze doświadczenia w obszarze socjalnym. Potrzeba przeciwdziałania bezdomności w Europie. Istnieje dysonans na temat przyczyn, a czasami konsensus na ten temat. Jak można działać? Obszerna wymiana wiadomości! Jakie kroki?

4 Sześć centralnych pytań: Patrz papier ETHOS
1° ) « Co oznacza brak możliwości mieszkaniowych? » 2° ) « „Zakończenie biedy mieszkaniowej: czy jest to realny cel?“ » 3° ) « “Zaangażowanie polityczne w obszarze mieszkan socjalnych, czy to rzeczywiste metody prewencji biedy mieszkaniowej?” » 4° ) « “Jak upewniać się, że udział osób poszkodowanych brakiem własnego kąta w projektach będzie odziaływać zapobiegawczo?“ »

5 5° ) « “W jakim wymiarze mają ludzie, którzy są bezdomni, dostęp do miejsc doradczych, służb socjalnych, niezależnie od ich sytuacji prawnych i obywatelskich?” » 6 ) « “Co powinny zawierać treści programowe EU w walce z bezdomnością?” »

6 Pożyteczne linki Strategie 2020: Podstawy etyczne:
e_2020_-_fr_version.pdf Podstawy etyczne:

7 Konferencja Europejska:
Częśc o systemie(czasowego) noclegu i mieszkań”przejściowych” – mieszkanie w systemach mieszkań socjalnych wraz ze wsparciem socjalnym.

8 Warsztaty “nocleg“, jako wsparcie w procesie adaptacji zawodowej i socjalnej

9 Dlaczego należy ciągle wzmacniać prace wokół problemu mieszkania?
Pourquoi avons-nous renforcer notre action autour de la question du logement ? nocleg socjalny

10 1 na 5 młodocianych deklaruje problemy ze znalezieniem noclegu.
Są to: u jednej trzeciej (przeludnienie), struktura sytuacji wyjątkowe, znalezienie przejściowego miejsca pobytu dans un logement passerelle Bezdomnie, bez dachu nad głową (spanie gdzie popadnie).

11 Z prawodawstwa DALO (Prawo do mieszkania) w roku 2007

12 Potrzeba planu dla Paryskiego Departamentu z operacyjną koordynacją w formie połączeń ze wszystkimi strukturami dla znalezienia noclegu i mieszkania. (Prawo do mieszkania!) (Dla wszystkich!)

13 Dziś we Francji: Liczne kroki = sens dla walki o noclegi – o mieszkania przejściowe

14 Warsztaty – obszary mieszkalne
Powstające z formalnego kontaktu z: Noclegi awaryjne, patrz pokaz zdjęć Integracja noclegowa, patrz pokaz zdjęć Mieszkania przejściowe, możliwość korzystania z ochrony/ wsparacia finansowego, patrz pokaz zdjęć

15 Dlaczego dopiero mieszkania?
We Francji używane jest dopiero pojęcie obszar mieszkalny (jak pokazują doświadczenia z USA lat 90tych). Krytka systemu stoniowego, gdyż on nie ogranicza bezdomności, lecz przdłuża ją. Wspieranie możliwości dostępu do odpowiedniej pomocy.

16 W Europie Koncepcja w fazie rozwoju!
Projekty pilotażowe, ukierunkowane na odpowiednie grupy celowe. Redukcja noclegowni, na rzecz wspierania i pomocy rozwoju budynków. We Francji brak „mieszkań pierwszych“, specjalnych dla określonych grup celowych.

17 Podsumowanie Potrzeba, debaty tematycznej o rodzaju pomocy ( wzmocnienei bądż nie) konkretnie w odniesieniu do osoby w potrzebie. Alternatywy do redukcji kosztów: Świadczenia mieszkaniowe, pomoć w opłacie kosztów mieszkaniowych Pomoc w codziennym życiu Wspieranie pomocy socjalnej.

18 Nowe założenia: Jakie mieszkania we Francji najpierw?
Pozostają rozwiązania, z minimalnym wsparciem socjalnym. Konieczność podtrzymania miejsc mieszkalnych/noclegowych w oczekiwaniu na pierwsze mieszkanie. Należy budować więcej mieszkać do zarządzania przez gminę , które są możliwe do samodzielnego finanasowania.

19 Dziękuję za uwagę … … a Państwo
Dziękuję za uwagę … … a Państwo? Jak obchodzicie się z problemem bezdomności problemami mieszkaniowymi?


Pobierz ppt "Witamy w Paryżu i Mission Locale Pari d‘ Avenir"

Podobne prezentacje


Reklamy Google