Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zabytki w Niemczech.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zabytki w Niemczech."— Zapis prezentacji:

1 Zabytki w Niemczech

2 Berlin-Brama Brandenburska
Klasycystyczna brama stanowi zamknięcie od strony zachodniej słynnej alei Unter den Linden. Przed zjednoczeniem Niemiec stała na granicy między Berlinem Wschodnim (stolicą NRD), a Berlinem Zachodnim.

3 Berlin - Bodemuseum Słynne muzeum gromadzące eksponaty egipskiej sztuki starożytnej (m.in. mumie, papirusy), sztuki bizantyjskiej, dzieła włoskiego renesansu, galerię malarstwa, Gabinet Numizmatyczny i inne.

4 Berlin - Museum Pergamońskie
Muzeum architektoniczne słynne ze zbiorów antycznej architektury oraz hellenistycznej rzeźby.

5 Berlin – Plac Aleksandra
Słynny plac w centrum Berlina. Na zdjęciu zegar "Urania" zwieńczony symbolem układu słonecznego i pokazujący aktualną godzinę w różnych miastach na całym świecie.

6 Berlin – Wieża Telewizyjna
Ma 365 metrów wysokości i jest drugą co do wielkości budowlą Europy. Na górze w kuli znajduje się obrotowa restauracja i punkt widokowy (wykonuje jeden obrót w ciągu godziny).

7 Poczdam - Cecilienhof Zbudowany w stylu angielskiej rezydencji wiejskiej. Na przełomie lipca i sierpnia 1945 r. odbyła się tu Konferencja Poczdamska.

8 Getynga - zabytkowe kamienice
Miasto w Dolnej Saksonii.

9 Heidelberg - most Atrakcyjny ośrodek turystyczny i uzdrowisko w Badenii - Wirtembergii. Most na rzece Neckar pochodzi z XVIII w. i jest jedną z największych atrakcji turystycznych miasta.

10 Marburg - kamienica gotycka
Zabytkowe miasto w Hesji. "Pruski mur" to charakterystyczny element starych miast niemieckich.

11 Frankfurt nad Menem – panorama miasta
Jest największym miastem w Hesji i jednym z głównych w Niemczech. Miejsce urodzenia J.W.Goethego. Jest ważnym węzłem komunikacyjnym, m.in. znajduje się tu drugi pod względem wielkości w Europie port lotniczy.

12 Weimar - fontanna Neptuna
Miasto to u schyłku XVIII w. wyrosło do rangi jednej z intelektualnych i artystycznych stolic Europy. O wspaniałej przeszłości przypomina rezydencja książęca, domy-muzea (Goethego, Schillera i in.) oraz wiele innych zabytków.

13 Drezno - Zwinger Późnobarokowy zespół budowli w Dreźnie, założony na planie prostokąta. Mieści się tu słynna galeria obrazów.

14 Zamek Neuschwanstein Zamek w Alpach Bawarskich zbudowany w XIX w. na stromej skale. Nazywany "bawarskim Wersalem" słynie z sali lustrzanej rozświetlanej w czasie koncertów setkami świec. Stał się symbolem wytwórni W. Disneya.

15 Lubeka - stare miasto W centrum miasta dominuje siedem kościołów. Wyróżnia się wśród nich kościół Mariacki. Obok bramy obwarowań miejskich i średniowiecznego ratusza znajduje się zespół zabytkowych domów mieszczańskich.

16 Koniec


Pobierz ppt "Zabytki w Niemczech."

Podobne prezentacje


Reklamy Google