Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Klasycystyczna brama stanowi zamknięcie od strony zachodniej słynnej alei Unter den Linden. Przed zjednoczeniem Niemiec stała na granicy między Berlinem.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Klasycystyczna brama stanowi zamknięcie od strony zachodniej słynnej alei Unter den Linden. Przed zjednoczeniem Niemiec stała na granicy między Berlinem."— Zapis prezentacji:

1

2 Klasycystyczna brama stanowi zamknięcie od strony zachodniej słynnej alei Unter den Linden. Przed zjednoczeniem Niemiec stała na granicy między Berlinem Wschodnim (stolicą NRD), a Berlinem Zachodnim.

3 Berlin - Bodemuseum Słynne muzeum gromadzące eksponaty egipskiej sztuki starożytnej (m.in. mumie, papirusy), sztuki bizantyjskiej, dzieła włoskiego renesansu, galerię malarstwa, Gabinet Numizmatyczny i inne.

4 Muzeum architektoniczne słynne ze zbiorów antycznej architektury oraz hellenistycznej rzeźby.

5 Słynny plac w centrum Berlina. Na zdjęciu zegar "Urania" zwieńczony symbolem układu słonecznego i pokazujący aktualną godzinę w różnych miastach na całym świecie.

6 Ma 365 metrów wysokości i jest drugą co do wielkości budowlą Europy. Na górze w kuli znajduje się obrotowa restauracja i punkt widokowy (wykonuje jeden obrót w ciągu godziny).

7 Zbudowany w stylu angielskiej rezydencji wiejskiej. Na przełomie lipca i sierpnia 1945 r. odbyła się tu Konferencja Poczdamska.

8 Miasto w Dolnej Saksonii.

9 Atrakcyjny ośrodek turystyczny i uzdrowisko w Badenii - Wirtembergii. Most na rzece Neckar pochodzi z XVIII w. i jest jedną z największych atrakcji turystycznych miasta.

10 Zabytkowe miasto w Hesji. "Pruski mur" to charakterystyczny element starych miast niemieckich.

11 Jest największym miastem w Hesji i jednym z głównych w Niemczech. Miejsce urodzenia J.W.Goethego. Jest ważnym węzłem komunikacyjnym, m.in. znajduje się tu drugi pod względem wielkości w Europie port lotniczy.

12 Miasto to u schyłku XVIII w. wyrosło do rangi jednej z intelektualnych i artystycznych stolic Europy. O wspaniałej przeszłości przypomina rezydencja książęca, domy-muzea (Goethego, Schillera i in.) oraz wiele innych zabytków.

13 Późnobarokowy zespół budowli w Dreźnie, założony na planie prostokąta. Mieści się tu słynna galeria obrazów.

14 Zamek w Alpach Bawarskich zbudowany w XIX w. na stromej skale. Nazywany "bawarskim Wersalem" słynie z sali lustrzanej rozświetlanej w czasie koncertów setkami świec. Stał się symbolem wytwórni W. Disneya.

15 W centrum miasta dominuje siedem kościołów. Wyróżnia się wśród nich kościół Mariacki. Obok bramy obwarowań miejskich i średniowiecznego ratusza znajduje się zespół zabytkowych domów mieszczańskich.

16


Pobierz ppt "Klasycystyczna brama stanowi zamknięcie od strony zachodniej słynnej alei Unter den Linden. Przed zjednoczeniem Niemiec stała na granicy między Berlinem."

Podobne prezentacje


Reklamy Google