Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szwajcaria - Berno.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szwajcaria - Berno."— Zapis prezentacji:

1 Szwajcaria - Berno

2 Informacje Herb Powierzchnia - 51,60 km2
Burmistrz - Alexander Tschäppät Położenie - 46° 57' N 7° 27' E Liczba ludności Kod pocztowy Numer kierunkowy - (+41) 31

3 Historia Berna Berno (Bern). Stolica Szwajcarii (zespół miejski tys. mieszkańców, 2007 r.), położona nad rzeką Aare; duży ośrodek przemysłowy, kulturalny i turystyczny, siedziba instytucji międzynarodowych. Miasto zostało założone w 1191 r. przez księcia Bertolda V von Zähringen. Jak głoszą stare przekazy, wzięło ono swe imię od pierwszego niedźwiedzia (po niemiecki Baär, w miejscowym dialekcie Bärn) ubitego przez założyciela grodu Bertolda V, który ongiś polował w tych stronach. Do dzisiaj miś stanowi heraldyczną maskotkę miasta. W 1218 r. Berno stało się wolnym miastem Rzeszy, a w 1353 r. przystąpiło do Konfederacji Szwajcarskiej. W latach miasto wchodziło w skład Francji. W 1848 r. Berno zostało wybrane na stolicę Szwajcarii.

4 Czemu warto odwiedzić Berno?
* Berno należy do najważniejszych miejsc ze średniowiecznymi budowlami w Europie oraz jest wpisane na Listę UNESCO * Idealne położenie w centrum Szwajcarii i dobra komunikacja sprawiają, że stąd można odkrywać cały kraj * Jeden z najdłuższych, zadaszonych pasaży handlowych w Europie z 6 kilometrami arkad * Miasto przyjazne pieszym - na niewielkim obszarze znajdują się wszystkie najważniejsze obiekty

5 Synagoga w Bernie Synagoga w Bernie - synagoga znajdująca się w Bernie, stolicy Szwajcarii, przy Kapellenstrasse 2. Synagoga została zbudowana w 1905 roku, według projektu Eduarda Rybiego, w stylu mauretańskim. Od tego czasu pozostaje bez przerwy główną synagogą gminy żydowskiej w Bernie.

6 Wieża zegarowa w Bernie
Dodatkową atrakcję stanowi 100 metrowa wieża widokowa, z której po pokonaniu 344 stopni można podziwiać panoramę Alp Berneńskich.

7 Katedra św. Wincentego W centrum starówki znajduje się katedra św. Wincentego, wzniesiona w stylu późnogotyckim w latach , na miejscu wcześniejszej XIII-wiecznej budowli. Portal katedry z 1490 r. przedstawia Sąd Ostateczny. Najwspanialsze witraże katedry pochodzą z lat i przedstawiają słynne wydarzenia ze Starego Testamentu. Są dziełem miejscowych artystów, którzy sekret barwienia szkła zabrali do grobu.


Pobierz ppt "Szwajcaria - Berno."

Podobne prezentacje


Reklamy Google