Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Opracowała: K. Chronowska

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Opracowała: K. Chronowska"— Zapis prezentacji:

1 Opracowała: K. Chronowska

2 poszerzamy wiedzę z literatury, historii, realioznawstwa krajów anglojęzycznych, niemieckojęzycznych oraz frankofońskich, przygotowujemy projekty, rozwijamy swoje umiejętności w domu dzięki programowi e-tutor, tłumaczymy teksty z języka angielskiego na język polski i vice versa, uczestniczymy w Kółku filmowo-językowym, prowadzimy Kącik anglofila w gazetce szkolnej „SZATNIA”.

3 kulturę, historię i literaturę,
typowe potrawy, organizujemy quiz wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych, spektakle dwujęzyczne w językach: angielskim, niemieckim, francuskim i włoskim.

4 W roku szkolnym 2002/2003 poznawanie Wielkiej Brytanii rozpoczęliśmy od Londynu, gdzie zobaczyliśmy m.in.: Tower z królewskim skarbem, Parlament, Piccadily Circus, Trafalgar Square, Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud, Opactwo Westminster i Canterbury W Oxfordzie zwiedziliśmy kompleks budynków uniwersyteckich, spotkaliśmy się z miejscową Polonią. Młodzież naszego gimnazjum nawiązała kontakt z uczniami The Skinner’s School.

5 Zwiedziliśmy Edynburg, twierdzę w Stirling, zamek w Balloch nad jeziorem Loch Lommond, z którego pochodzi słynny potwór Nessie.

6 W roku 2011 postanowiliśmy połączyć przyjemne z pożytecznym i zwiedzając piękne brytyjskie miasta, poćwiczyć umiejętność posługiwania się językiem angielskim.

7 Oprócz Wielkiej Brytanii odwiedziliśmy także inne kraje europejskie
Oprócz Wielkiej Brytanii odwiedziliśmy także inne kraje europejskie. Podczas wycieczek mieliśmy okazję doskonalić warsztat językowy.

8

9 W 2013r. celem  była Francja, a dokładniej Paryż, Wersal i Park Rozrywki Eurodisneyland.

10 Kontynuując coroczne poznawanie krajów europejskich, po wyjazdach do Anglii, Włoch i Francji przyszła kolej na Hiszpanię.   

11 Zwiedziliśmy także Grecję
Zwiedziliśmy także Grecję. Pobyt nad Morzem Egejskim okazał się niezwykle atrakcyjny. Mieliśmy okazję poznać kulturę i zwyczaje Greków, degustować specjały greckiej kuchni oraz obejrzeć niezwykłe miejsca.

12 W Instytucie Języków Obcych PWSZ, z okazji Dnia Kultury Języka, mieliśmy okazję spróbować sił w zajęciach cyrkowych, obejrzeć spektakl w języku angielskim „The End of The Quest”, nauczyć się tańca szkockiego oraz sprawdzić swoją wiedzę z kultury krajów anglojęzycznych.

13

14 Przez dwa tygodnie, codziennie odbywały się w naszej szkole dwugodzinne zajęcia, 
podczas których mieliśmy okazję poznać kulturę, zwyczaje, styl życia w krajach, z których przybyli nasi goście. Były to: Egipt, Nowa Zelandia, Brazylia i Chiny.

15

16

17

18 Zadaniem konkursowym było stworzenie gazetki w języku angielskim, pokazującej ‘Nasze Miejsce’ poprzez pryzmat ciekawych ludzi, interesujących wydarzeń, niesamowitej przyrody czy też fascynującej historii.   Tak też uczyniliśmy, a nasza gazetka ukazała się na stronie internetowej wydawnictwa Nowa Era, gdzie można ją obejrzeć.  

19 Uczniowie naszego gimnazjum mieli możliwość spotkania w nietypowy sposób, bo przez Skype, z prof. Michałem Jasieńskim, który przybliżył im zasady trzeciego, organizowanego dla młodzieży, ogólnopolskiego konkursu „Droga na Harvard”.

20

21 Jako jedna ze 120 szkół w Polsce, przystąpiliśmy do projektu BUNJO, BUNJO 2 a w bieżącym roku szkolnym, BUNJO 3, mającego na celu badanie jakości uczenia się i nauczania języków obcych w gimnazjach oraz wprowadzanie nowych metod nauczania na tych zajęciach. Wzięliśmy udział w projekcie BUM polegającym na badaniu umiejętności posługiwania się j. angielskim w mowie.

22 Międzyszkolny Turniej Językowy dla klas 6 szkół podstawowych,
Konkurs Piosenki Zjednoczonej Europy Sing a Song, Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzyczne, Konkurs Gramatyczny, Międzygimnazjalny Konkurs Wiedzy o USA.

23

24 WSPÓŁPRACA ZE SZKOŁAMI W WIELKIEJ BRYTANII I STANACH ZJEDNOCZONYCH

25

26


Pobierz ppt "Opracowała: K. Chronowska"

Podobne prezentacje


Reklamy Google