Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Rozpoczęcie roku szkolnego… Każdy rok szkolny zaczynamyMszą Świętą. Modlimy się o dary Ducha Św. na czas nauki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Rozpoczęcie roku szkolnego… Każdy rok szkolny zaczynamyMszą Świętą. Modlimy się o dary Ducha Św. na czas nauki."— Zapis prezentacji:

1

2 Rozpoczęcie roku szkolnego… Każdy rok szkolny zaczynamyMszą Świętą. Modlimy się o dary Ducha Św. na czas nauki.

3 Nowi uczniowie wyjeżdżają na początku września na wyjazd integracyjny do Krakowa. Zwiedzają tam miasto, ale również mają okazję poznać siebie nawzajem.

4 Pasowanie Podczas obchodów Święta Edukacji Narodowej uczniowie pierwszych klas stają się pełnoprawnymi uczniami szkoły. W czasie Mszy Św. ślubują sumiennie wypełniać obowiązki ucznia oraz godnie reprezentować klasę i szkołę. Po uroczystości czeka ich poczęstunek, przygotowany przez uczniów i nauczycieli.

5 Spotkania z ciekawymi ludźmi Zapraszamy na nasze lekcje ciekawe osoby, z którymi możemy porozmawiać i pozadawać im nurtujące nas pytania. Spotkanie z uczestnikiem Powstania Warszawskiego – Kazimierzem Kołodziejczykiem. Spotkanie z Bogdanem Rymanowskim.

6 Koła zainteresowań… Po lekcjach mamy możliwość uczestniczenia w zajęciach dodatkowych. Są to koła przedmiotowe (chemiczne, biologiczne, polonistyczne, teatralne, historyczne, fizyczne, informatyczne, matematyczne, geograficzne, biblijne), jak również SKS i zespół wokalny.

7 Dzień Talentów Co roku w naszej szkole odbywa się Dzień Talentów. Biorą w nim udział zarówno uczniowie, jak i nauczyciele.

8 Jasełka W święta Bożego Narodzenia dyrekcja i nauczyciele próbują swoich sił jako aktorzy. Przygotowują dla uczniów i rodziców JASEŁKA. Nasza dyrekcja ;)

9 Wolontariat Od niedawna przy Fundacji Krąg Przyjaciół Dziecka działa WOLONTARIAT. Ochotnicy m. in. przygotowują paczki świąteczne dla ubogich, pomagają w świetlicy szkolnej.

10 Szkolne zawody sportowe. Turniej tenisa stołowego. Wielu uczniów z naszej szkoły interesuje się sportem dlatego chętnie bierzemy udział w zawodach sportowych. Towarzyszy im zawsze zdrowa rywalizacja i gorący doping kibiców.

11 Wycieczki klasowe Wycieczka do pałacu prezydenta. Każda klasa co miesiąc w ramach zajęć udaje się na wycieczkę. Zajęcia mają charakter edukacyjny – poszerzamy tam swoją wiedzę, poznajemy lepiej kulturę i sztukę.

12 Spotkanie wielkanocne Co roku spotykamy się wszyscy razem, aby wspólnie świętować Zmartwychwstanie. Przy suto zastawionych stołach dzielimy się jajkiem i składamy sobie najlepsze życzenia wielkanocne.

13 Święto szkół pijarskich Święto szkół pijarskich rozpoczynamy Mszą Świętą, a później uczestniczy w pikniku na terenie nasze szkoły. Każdy może zjeść cos z grilla, wziąć udział w konkursach lub zatańczyć z dyrektorem na placu przed szkołą ;)

14 Zielone szkoły W maju każda klasa gimnazjum wyjeżdża n a 5-dniowy wyjazd. Zwiedza tam urocze zakątki Polski, poznaje nowe miejsca i świetnie się bawi.

15 Egzamin gimnazjalny Przed tak ważnym dla trzecioklasistów wydarzeniem, modlimy się o dary Ducha Świętego na czas testu. Co roku organizowana jest również pielgrzymka uczniów klas trzecich wszystkich gimnazjów pijarskich, podczas której modlimy się o pomyślne zdanie egzaminu.

16 Wycieczki zagraniczne… Każda III klasa gimnazjum po napisanym egzaminie wyjeżdża za granice. Rok temu uczniowie udali się do Londynu.

17 Bankiet Z okazji zakończenia gimnazjum, rodzice i uczniowie zapraszają nauczycieli na pożegnalny bankiet. Jest to wspaniała okazja zarówno dla młodzieży, opiekunów i pracowników szkoły, do podzielenie się miłymi słowami oraz podziękować sobie za wspólnie spędzony czas.

18 Gala Oskarowa … Każda klasa kończąca nasze gimnazjum żegnana jest PIJARSKĄ GALĄ OSKAROWĄ. Ponieważ każdy z uczniów jest nie powtarzalny kategorie, w których zajmują miejsca również są wyjątkowe.

19 Do zobaczenia we wrześniu! ;)


Pobierz ppt "Rozpoczęcie roku szkolnego… Każdy rok szkolny zaczynamyMszą Świętą. Modlimy się o dary Ducha Św. na czas nauki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google