Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W dniach 17.10.2011 – 26.10.2011 odbyła się wycieczka do Anglii i Szkocji. Z naszej szkoły w wycieczce tej udział brało osiem osób. Pod opieką prof. Ewy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W dniach 17.10.2011 – 26.10.2011 odbyła się wycieczka do Anglii i Szkocji. Z naszej szkoły w wycieczce tej udział brało osiem osób. Pod opieką prof. Ewy."— Zapis prezentacji:

1

2 W dniach 17.10.2011 – 26.10.2011 odbyła się wycieczka do Anglii i Szkocji. Z naszej szkoły w wycieczce tej udział brało osiem osób. Pod opieką prof. Ewy Lis wyruszyliśmy odkrywać nieznane nam dotąd tereny Wysp Brytyjskich. W wycieczce tej towarzyszyły nam również grupy uczniów i opiekunów z Olkusza oraz ze Świętochłowic.

3 Płynąc promem przez kanał La Manche mieliśmy okazje zobaczyć słynne białe klify w Dover. Naszym pierwszym przystankiem w Anglii było nadmorskie miasto Brighton, w którym zwiedziliśmy m.in. Royal Pavilion – byłą rezydencje królewską czy molo Palace Pier.

4 Następnego dnia zwiedzaliśmy Londyn. Mieliśmy okazje zobaczyć Parlament z Big Benem, London Eye, Buckingham Palace - niestety nie zastaliśmy tam królowej ;). Byliśmy w Galerii Narodowej, która znajduje się na Trafalgar Squere, przez który przejeżdża niezliczona ilość słynnych londyńskich, czerwonych autobusów. Spacerowaliśmy również po Parku Św. Jakuba, Picadilly Circus oraz Soho w dzielnicy West End. Nasz przewodnik – pan Ryszard z pasją opowiadał nam o historii miasta oraz pokazywał najciekawsze miejsca.

5

6

7

8

9 Następnego dnia byliśmy na malowniczo położonym zamku Warwick. Dzięki słonecznej pogodzie mogliśmy podziwiać piękne okolice miasteczka. W tym samym dniu przejechaliśmy do Stratfordu – miasta, z którym związany był William Shakespear.

10 Po nocy spędzonej w autokarze wyruszyliśmy na zwiedzanie Edynburga. Przeszliśmy Królewską Milą od Pałacu Holyrood po Zamek Królewski położony na wygasłym wulkanie, zobaczyliśmy Szkocki Parlament. Zmęczenie i niewyspanie zrekompensowały wspaniałe widoki oraz liczni dudziarze umilający nam zwiedzanie szkocką muzyką. ;)

11

12 Drugi dzień pobytu w Szkocji upłynął nam na zwiedzaniu miasteczka Stirling, w którym mogliśmy zobaczyć kościół Holy Rude, zamek Stirling oraz przespacerować się po Starym Mieście. Resztę dnia zajęła nam przeprawa przez Highlands – góry Szkocji. Było to jedyne chłodne i deszczowe miejsce Wielkiej Brytanii, które widzieliśmy. Jednak i tam pan Rysiu starał się przywołać słońce, wyśpiewując magiczną piosenkę Słoneczko nasze rozchmurz buzię…

13

14 Po dwóch dniach pobytu w Szkocji wróciliśmy na angielskie tereny. Zaczęliśmy od zwiedzania Oxfordu, w którym zobaczyliśmy Uniwerytet Oxfordzki i Ashmoleon Museum. Następnie przejechaliśmy do Windsoru - siedziby rodziny królewskiej. Po kolejnej nocy spędzonej w autokarze, zmęczeni udaliśmy się do hotelu, aby następnego dnia wyruszyć na dalsze zwiedzanie Londynu…

15

16

17

18 Dwa ostatnie dni upłynęły nam na dalszym poznawaniu Londynu. Przeszliśmy się słynną Baker Street – ulicą Sherlocka Holmesa i doktora Watsona, byliśmy w Muzeum Brytyjskim, Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Nauki oraz Muzeum Victorii i Alberta, a Ci, którym pozwoliły na to finanse odwiedzili również muzeum figur woskowych Madame Tussauds. Mogliśmy także zobaczyć słynną Tower of London i południk zero stopni w londyńskiej dzielnicy Greenwich. Nasz przewodnik zabrał nas również na, znany z książek o Harrym Potterze, magiczny peron 9¾ na stacji Kings Cross. Chcieliśmy udać się na wycieczkę do Hogwartu, niestety Ekspres Hogwart odjechał bez nas…

19

20

21

22

23

24 Zenon Pawlak


Pobierz ppt "W dniach 17.10.2011 – 26.10.2011 odbyła się wycieczka do Anglii i Szkocji. Z naszej szkoły w wycieczce tej udział brało osiem osób. Pod opieką prof. Ewy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google