Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Stolica -Zagrzeb Herb Chorwacja. Sąsiedzi : Słowenia, Węgry, Bośnia i Hercegowina.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Stolica -Zagrzeb Herb Chorwacja. Sąsiedzi : Słowenia, Węgry, Bośnia i Hercegowina."— Zapis prezentacji:

1 Stolica -Zagrzeb Herb Chorwacja

2 Sąsiedzi : Słowenia, Węgry, Bośnia i Hercegowina

3 Chorwacja jest członkiem Unii Europejskiej od 1 lipca 2013

4 Zagrzeb

5 Ludność

6 Welebit {Velebit} – pasmo górskie w Chorwacji. Najwyższy szczyt tych gór to Vaganski Vrh, który wznosi się na wysokość 1757 m.n.p.m.

7 Morze Adriatyckie

8 Za swój główny atut gospodarczy Chorwacja uznała turystykę. Przyjęcie takiej strategii nie było trudne, Chorwacja jest po prostu na turystykę skazana. Adriatyckie, słoneczne wybrzeża potrafią zachwycić nawet mało wrażliwych na piękno natury.

9 Zabytkowe miasta Samobor i Varazdin

10 Zabytki w Chorwacji Amfiteatr w Puli Kolumna Rolanda Kościół św. Krzyża w Ninie Zamek w Čakovcu Płyta z Baški – jeden z najstarszych zabytków chorwackiego pisma głagolickiego, pochodzący z Wysp Dalmatyńskich.

11 Powierzchnia wyspy wynosi 405,22 km² Krka – największa wyspa Chorwacji, położona na Morzu Adriatyckim, w Zatoce Kvarner zbudowana głównie z wapienia. Posiada ona połączenie z lądem, dzięki największemu na świecie betonowemu mostowi łukowemu. Krk jest wspaniałym połączeniem bujnej przyrody z historycznymi zabudowaniami.

12 Chorwacja - Wodospad Krka

13 Park Narodowy Jezior Plitwickich

14 Tradycje Na wyspie Korcula organizowane są imprezy karnawałowe. Wtedy na Korćuli co tydzień odbywają się bale maskowe Maśkare. Szczyt zabaw przypada na zapustny wtorek. Wszystko kończy się zabawą przy tradycyjnych domowych jadłach i napitkach.

15 Dziękuję z uwagę Hymn Chorwacjii - WWW. Google. pl /grafika Piosenka Chorwacka - Gorka Rijeka


Pobierz ppt "Stolica -Zagrzeb Herb Chorwacja. Sąsiedzi : Słowenia, Węgry, Bośnia i Hercegowina."

Podobne prezentacje


Reklamy Google