Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ewelina Piętak Klasa II d Gimnazjum nr 6 we Wrocławiu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ewelina Piętak Klasa II d Gimnazjum nr 6 we Wrocławiu."— Zapis prezentacji:

1 Ewelina Piętak Klasa II d Gimnazjum nr 6 we Wrocławiu

2

3

4

5 Co kilka lat do użytku oddawane są kolejne metry mola. Inwestorzy liczą, że za jakiś czas molo w Międzyzdrojach będzie najdłuższym molem w Europie.

6 Z pewnością jest to jedno z najpiękniejszych jezior w Polsce. Jezioro Turkusowe nazywane jest także szmaragdowym.

7 Ta bajeczna turkusowa barwa powstaje na skutek odbicia promieni świetlnych od wody zawierającej związki wapnia oraz białego wapiennego dna jeziora, będącego pozostałością po działającej tu do lat 50-tych odkrywkowej kopalni kredy.

8 Obecnie na urwisku pozostała już tylko południowa ściana tego gotyckiego kościoła. Trzęsacz rok 1935

9 (…) W czasach przedchrześcijańskich w okolicach Trzęsacza mieszkał Bóg piorunów i burz. Jednak później Bóg ten został stamtąd wyparty przez wiarę chrześcijańską. Najprawdopodobniej nie zapomniał o swej ziemi i jak głosi podanie co roku wysyła tam swych posłańców by niszczyli wybrzeże przypływami morza(…) Mam nadzieję, że w raz z upadkiem ostatniej ściany tego kościoła nie podupadną też legendy z nim związane…

10

11 Wyspa Krk Tam byłam

12

13 Most prowadzący na wyspę- Rozciąga się z niego przepiękny widok W centrum Krku znajduje się ogromna przystań dla statków.

14 Jest to piękna i bardzo malownicza miejscowość położona na wyspie Krk.

15 Jednak jest to także czynnik, który z pewnością wpływa na korzyść Chorwatów. Mianowicie zachęca on turystów do odwiedzenia tego kraju który znacznie wyróżnia się na tle innych państw Europejskich. Główną cechą chorwackiej architektury są długie i wąskie uliczki w których na pewno nie jeden człowiek już zabłądził.

16 Mimo wysokich temperatur występuje tam bujna roślinność.

17

18 Kamieniste plaże to bardzo charakterystyczny dla Chorwacji element.

19

20 http://pcwallpapers.pc.funpic.org/ocean/6.jpg http://www.krk-island.de/html/insel_krk.html http://www.newizv.ru/images/photos/big/20041020191721_4- palmy.jpg http://www.polonica.edu.pl/images/atr_baltyk.gif http://xtalk.msk.su/photo/Croatia/baska-2.jpeg http://www.wolinpn.pl/html/turystyka/szlaki.htm http://math.uwb.edu.pl/~uostasze/jezioro%20turkusowe1.JPG http://www.rewal.pl/galeria/trzesacz/trzes1.jpg http://www.wybrzeze-rewalskie.pl/galeria/historia/trz1935-01.jpg http://www.plfoto.com/zdjecia/146415.jpg http://powielacz.pl/catalog/images/users/jonartstudio/150/653_5 617.jpg http://www.mojeakwarium.pl/Images/Ciekawe/shram_g.jpg http://www.rivaturist-baska.hr/assets/images/BaskaHR1.jpg http://www.jasnet.pl/sp10/unia/mapa_fizyczna_europy.htm http://www.e-klif.pl/pobierowo/plan/ http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:Hr-map.jpg http://pl.wikipedia.org/wiki/Chorwacja http://www.apolinar.net/foto%20album/images/foto004_jpg.jpg http://www.mje.pl/galeria/displayimage.php?album=1&pos=44


Pobierz ppt "Ewelina Piętak Klasa II d Gimnazjum nr 6 we Wrocławiu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google