Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KRAJOBRAZY I ZABYTKI POLSKI

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KRAJOBRAZY I ZABYTKI POLSKI"— Zapis prezentacji:

1 KRAJOBRAZY I ZABYTKI POLSKI
Wykonawcy: Roksana Kępka Katarzyna Staszewska

2 Mazury Czy nasze Mazury to cud natury? Wiele osób zadaje sobie to pytanie. Niewątpliwie tereny mazurskie to jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Walorów turystycznych Mazur nie trzeba nawet wymieniać, każdy je zna. Piękne Krajobrazy, jeziora, rzeki, dzika, piękna i nienaruszona natura.

3 Tatry Tatry to największe i najwyższe góry w Polsce. Tatry leżą w Łańcuchu Tatrzańskim oraz w Centralnych Karpatach Zachodnich. Najwyższy szczyt Tater to Rysy o wysokości 2499m n.p.m.

4 Morze Bałtyckie Bałtyk jest śródkontynentalnym, szelfowym morzem Oceanu Atlantyckiego w północnej Europie. Do Morza Bałtyckiego uchodzi wiele rzek europejskich, m.in. Newa, Wisła i Kemi. Nad Morzem Bałtyckim leżą: Dania, Szwecja, Finlandia, Estonia, Litwa, Łotwa, Rosja, Polska, Niemcy, a do jego zlewiska należą ponadto: Norwegia, Czechy i Słowacja.

5 Puszcza Białowieska Puszcza Białowieska to największe skupisko drzew o wymiarach pomnikowych w Europie. Spośród drzew tu rosnących największe rozmiary osiągają dęby. Najstarsze z nich kiełkowały w czasach Władysława Jagiełły, a może nawet Kazimierza Wielkiego.

6 Puszcza Kampinoska Na północny zachód od Warszawy znajduje się Puszcza Kampinoska. Najbardziej charakterystyczną cechą krajobrazu Puszczy są kontrasty między naprzemiennie ułożonymi pasami wydm i bagien Znakiem "firmowym" Puszczy Kampinoskiej jest często w niej spotykany łoś. Żyją tu także ssaki takie jak: bóbr, ryś, wydra, lis, a także jeleń, jenot i borsuk. Puszcza Kampinoska to miejsce idealne na wycieczki piesze i rowerowe.

7 Pałac Kultury i Nauki w Warszawie
Pałac Kultury i Nauki w Warszawie to najwyższy budynek w Polsce. Wzniesiony jako dar narodu radzieckiego dla narodu polskiego. Oddany do użytku w 1955r. Obecnie siedziba wielu firm oraz instytucji użyteczności publicznej, takich jak kina, teatry, księgarnia, kluby sportowe, wyższe uczelnie instytucje naukowe oraz władz Polskiej Akademii Nauk. Organizowane są tu także różnego typu wystawy i targi.

8 Zamek Królewski na Wawelu
Zamek Królewski na Wawelu – rezydencja królewska o charakterze zabytkowym, mieszcząca się na Wzgórzu Wawelskim w Krakowie. Zamek był na przestrzeni wieków wielokrotnie rozbudowywany i odnawiany. Liczne pożary, grabieże i przemarsze obcych wojsk, połączone z niszczeniem rezydencji, powodowały, iż obiekt wielokrotnie odbudowywano w nowych stylach architektonicznych, oraz remontowano jego szatę zewnętrzną, a także przekształcano i zmieniano wygląd, i wyposażenie wnętrz.

9 Auschwitz Birkenau Konzentrationslager Auschwitz, KL Auschwitz zespół niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych , w tym obozu zagłady na terenie Oświęcimia i pobliskich miejscowości istniejący w latach

10 Narodowy Park Ojcowski
Ojcowski Park Narodowy – jeden z 23 parków narodowych w Polsce, utworzony w Znajduje się on w województwie małopolskim, w powiecie krakowskim.. Położony jest na obszarze 4 gmin: Skała, Jerzmianowice-Przegina, Wielka Wieś, Sułuszowa. Jest najmniejszym z polskich parków narodowych. Jego symbolem jest nietoperz.

11 Wyspa Wolin Wolin - przybrzeżna wyspa należąca do Polski, stanowiąca południowy brzeg Zatoki Pomorskiej. Od stałego lądu oddzielona jest cieśniną Dziwną, Zalewem Kamieńskim i Zalewem Szczecińskim, a od wyspy Uznam – Świną. Ludność zajmuje się rolnictwem, rybołówstwem oraz czerpie dochody z turystyki.


Pobierz ppt "KRAJOBRAZY I ZABYTKI POLSKI"

Podobne prezentacje


Reklamy Google