Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PRZEGLĄD PRASY 15 lutego 2013 roku Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach Biuro Prasowe tel. (41) 342-13-45; fax. (41) 344-60-46 rzecznik.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PRZEGLĄD PRASY 15 lutego 2013 roku Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach Biuro Prasowe tel. (41) 342-13-45; fax. (41) 344-60-46 rzecznik."— Zapis prezentacji:

1 PRZEGLĄD PRASY 15 lutego 2013 roku Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach Biuro Prasowe tel. (41) 342-13-45; fax. (41) 344-60-46 rzecznik prasowy tel. (41) 342-17-54 Zeskanuj kod QR i przeczytaj przegląd prasy w Serwisie Biura Prasowego

2 SERWIS INTERNETOWY ZWIĄZKU WOJEWÓDZTW RP Samorządy odebrały "Świętokrzyskie Victorie" Irena Szczepańska, miasto i gmina Połaniec oraz firma Dorbud to laureaci piątej edycji regionalnej nagrody "Świętokrzyska Victoria". Wyróżnienie przyznaje samorząd województwa świętokrzyskiego w kategoriach Osobowość, Samorządność oraz Przedsiębiorczość. Świętokrzyska Victoria to statuetka - symboliczna nagroda, której przyznawanie ma promować najbardziej aktywne samorządy lokalne, przedsiębiorstwa i zaangażowane społecznie osoby oraz wspierać inicjatywy przyczyniające się do rozwoju regionu. Co roku wręczana jest podczas uroczystej gali. Tegoroczna, została zorganizowana w nowym gmachu Filharmonii Świętokrzyskiej. W kategorii "Osobowość" zwyciężyła prezes koła Światowego Związku Batalionów Chłopskich w Opatowie Irena Szczepańska. Laureatka organizuje pomoc socjalną kombatantom, oraz podejmuje działania zmierzające do odnowienia i upamiętnienia miejsc pamięci narodowej. W kategorii "Przedsiębiorczość" nagrodę przyznano firmie budowlanej Dorbud S.A., działającej na polskim rynku od 20 lat. Zrealizowała i realizuje ona szereg inwestycji m.in. budynki dydaktyczne Wyższej Szkoły Ekonomii i Administracji w Kielcach, budynek Medycyny Nuklearnej dla Świętokrzyskiego Centrum Onkologii oraz siedzibę Ambasady Republiki Indii w Warszawie. Świętokrzyska Victoria w kategorii "Samorządność" trafiła w ręce władz miasta i gminy Połaniec (powiat buski). Jak napisano w uzasadnieniu, "marką tego samorządu jest tworzenie proinwestycyjnego klimatu, pozyskiwanie nowych inwestorów i stwarzanie im jak najdogodniejszych warunków do rozwoju działalności". Tereny przygotowane pod inwestycje przez Połaniec znalazły się w ubiegłym roku w "złotej szesnastce" konkursu organizowanego przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych "Grunt na Medal". Świętokrzyskie Victorie przyznane zostały po raz piąty.

3 SERWIS INTERNETOWY RADIA „KIELCE” Świętokrzyskie czeka na pieniądze z nowego budżetu Unii Europejskiej Na razie nie wiadomo, ile pieniędzy przyznanych Polsce po unijnym szczycie trafi do regionu świętokrzyskiego - poinformował marszałek województwa Adam Jarubas. Są pewne szacunki, ale jak dodał trzeba jeszcze poczekać na decyzję Parlamentu Europejskiego, który ostatecznie zatwierdzi kwoty ustalone przez polityków. Wiemy już, że Unia nie będzie wspierać projektów dróg lokalnych. Uznała, że z tym powinny radzić sobie samorządy, dlatego trzeba skupić się na większych inwestycjach. Ciągle borykamy się z problemami drogi numer 7 i 74. Dziś to są najważniejsze odcinki z punktu widzenia gospodarki i atrakcyjności regionu - stwierdził marszałek. Zapowiedział także wsparcie dla przedsiębiorców. Poinformował jednocześnie, że dziś zarząd województwa - jeszcze ze starej puli - przeznaczył 32 miliony złotych na 52 projekty, które dadzą miejsca pracy. Polska na lata 2014-2020 otrzyma z unijnego budżetu w sumie ponad 105 miliardów euro. Z tego prawie 73 miliardy czyli ok. 303 mld złotych na politykę spójności, a 28 i pół miliarda euro, czyli 137 miliardów złotych, na wspólną politykę rolną.

4 SERWIS INTERNETOWY RADIA „KIELCE” Nie ma decyzji o likwidacji spółki Lotnisko Kielce Wciąż nie ma decyzji w sprawie przyszłości spółki Lotnisko Kielce w Masłowie. Członek zarządu województwa - Jan Maćkowiak wyjaśnia, że zgromadzenie wspólników nie mogło głosować nad likwidacją spółki, ponieważ pojawiły się prawne wątpliwości, dotyczące trybu zwołania posiedzenia i treści, przygotowanych projektów uchwał. Wspólnicy, po raz kolejny spotkają się w połowie marca. Jan Maćkowiak spodziewa się, że wówczas zapadną już wiążące ustalenia, a dokumenty, do tego czasu zostaną starannie przygotowane. Chodzi przede wszystkim o decyzję, w sprawie likwidacji spółki, borykającej się z problemami finansowymi i organizacyjnymi. Ogłoszenia upadłości chce samorząd województwa, który posiada 70 procent udziałów. W miejsce spółki Lotnisko Kielce, ma zostać powołany nowy podmiot, którego jedynym właścicielem będą władze województwa.

5 SERWIS INTERNETOWY RADIA „KIELCE” Minister sportu Joanna Mucha w Kielcach 98 milionów na 152 obiekty sportowe w naszym regionie przekazało ministerstwa sportu w latach 2007–2012 - poinformowała goszcząca w Kielcach minister Joanna Mucha. W tym czasie wybudowano 53 orliki, 4 lodowiska, 16 hal sportowych, 14 gimnastycznych oraz 5 pływalni i 12 innych obiektów sportowych. Najbliższe lata będą jednak znacznie trudniejsze. W tym roku ministerstwo na pewno nie dofinansuje budowy hali sportowej w Kielcach, która miałaby powstać na Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej w 2016 roku. Priorytetem w dotacjach ma być infrastruktura dla sportu powszechnego. W Świętokrzyskiem, przy wsparciu rządu, mają powstać ścieżki narto-rolkowe, i pełnowymiarowe sale gimnastyczne oraz wielofunkcyjne boiska sportowe.

6 PORTAL„E-VIVE.PL” Joanna Mucha: „Umiemy budować infrastrukturę sportową, ale nie umiemy jej wykorzystywać” Chcę przeprowadzić prawdziwą reformę polskiego sportu. Bez zmian w sporcie powszechnym nie ma na to szans – powiedziała przebywająca w Kielcach Joanna Mucha. Minister Sportu wzięła udział w obradach Świętokrzyskiego Kongresu Sportu Powszechnego. Minister sportu swoje wystąpienie rozpoczęła od przytoczenia wyników raportu, który niedawno ukazał się w USA. – Wynika z niego, ze pokolenie dzisiejszych 10-latków będzie pierwszym w dziejach świata, które będzie żyło krócej, niż ich rodzice. Średnio o pięć lat. Powodem takiego stanu rzeczy są otyłość i brak ruchu. Jesteśmy w ostatnim momencie, kiedy możemy przeciwdziałać temu złemu trendowi – powiedziała Joanna Mucha. Bardzo dużo uwagi w swoim wystąpieniu minister sportu poświeciła infrastrukturze sportowej. – Umiemy budować hale, stadiony, ale nie umiemy ich odpowiednio wykorzystywać. Nie nauczyliśmy się odpowiedniej animacji i przeznaczania pieniędzy na odpowiednie do tego programy - dodała Joanna Mucha. Minister sportu przedstawiła też dane dotyczące infrastruktury sportowej w województwie świętokrzyskim. Wynika z nich, że w 2007-2012 w regionie dofinasowane zostały 152 obiekty sportowe na łączną kwotę 98 milionów złotych.

7

8

9

10

11

12


Pobierz ppt "PRZEGLĄD PRASY 15 lutego 2013 roku Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach Biuro Prasowe tel. (41) 342-13-45; fax. (41) 344-60-46 rzecznik."

Podobne prezentacje


Reklamy Google