Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Fundacja Na Rzecz Rozwoju Sportu i Prawa Sportowego Propozycja współpracy z polskim związkiem sportowym.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Fundacja Na Rzecz Rozwoju Sportu i Prawa Sportowego Propozycja współpracy z polskim związkiem sportowym."— Zapis prezentacji:

1 Fundacja Na Rzecz Rozwoju Sportu i Prawa Sportowego Propozycja współpracy z polskim związkiem sportowym

2 Fundacja Na Rzecz Rozwoju Sportu i Prawa Sportowego Data powołania: 29.07.2015 r. Fundator: PRAWOSPORTOWE.PL Sp. z o. o. Data rejestracji w KRS: 03.09.2015 r. KRS: 0000573893 NIP: 8992772803 REGON: 362437239

3 Główny cel działalności Fundacji Pomoc organizacjom działającym w obszarze kultury fizycznej (polskim związkom sportowym, okręgowym związkom sportowym, klubom sportowym, innym fundacjom i stowarzyszeniom) w pozyskiwaniu środków na ich działalność statutową, ze szczególnym uwzględnieniem otwartych konkursów ofert ogłaszanych przez ministerstwa i jednostki samorządu terytorialnego.

4 Kim jesteśmy? Przedstawiciele Fundacji (Grzegorz Borkowski – Prezes Fundacji, były sekretarz generalny PZRugby i Katarzyna Ciszewska – specjalistka w dziedzinie przygotowywania i rozliczania projektów) w ciągu ostatnich dwóch lat odpowiadali w Polskim Związku Rugby za około 10 dużych projektów z zakresu sportu wyczynowego i powszechnego realizowanych ze wsparciem i dofinansowaniem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Łączna kwota dofinansowania ww. programów wyniosła 1 863 600,00 zł.

5 Kancelaria Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN Działa na rynku usług prawniczych od 2000 roku świadcząc pomoc prawną dla sportu i biznesu. Stała się prekursorem wśród polskich kancelarii prawniczych w dziedzinie pomocy prawnej udzielanej dla świata sportu. Właściciel Kancelarii - Tomasz Dauerman to menedżer ponad stu znanych sportowców oraz radca prawny. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, członek Business Centre Club. Od wielu lat buduje kompetencje w zakresie prawa sportowego jako wykładowca, czy też autor ponad 250 publikacji. Lobbysta.

6 Sporty, na rzecz których Fundacja już działa kendo nordic walking piłka nożna judo brydż sportowy rugby

7 Sporty, na rzecz których Fundacja już działa – c. d. muaythai tenis szachy pływanie MMA go

8 Projekty, na które już pozyskaliśmy dofinansowanie w 2016 roku woj. warmińsko-mazurskie „Dobre zarządzanie w sporcie” - cykl szkoleń dla przedstawicieli organizacji sportowych i studentów (zadanie z zakresu rozwoju kultury fizycznej) woj. kujawsko-pomorskie "Rugbowym jajem bijemy w nadwagę!" - obóz sportowo- kondycyjny ukierunkowany na promowanie zdrowego stylu życia, profilaktykę otyłości i walkę z nadwagą (zadanie z zakresu ochrony i promocji zdrowia)

9 Projekty, na które już pozyskaliśmy dofinansowanie w 2016 roku – c.d. Ministerstwo Sportu i Turystyki "Szukamy młodych gwiazd rugby w Polsce - imprezy sportowe dla dzieci i młodzieży” (zadanie realizowane w ramach Programu „Sport Wszystkich Dzieci”) woj. kujawsko-pomorskie „Rugbowy Dzień Dziecka” - letni turniej drużyn szkolnych i klubowych (zadanie z zakresu upowszechniania kultury fizycznej)

10 Projekty, na które już pozyskaliśmy dofinansowanie w 2016 roku – c.d. Dolnośląski Fundusz Małych Inicjatyw „Wsparcie strukturalne Fundacji Na Rzecz Rozwoju Sportu i Prawa Sportowego” (Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich - mikrodotacja dla młodej organizacji pozarządowej) woj. małopolskie „Małopolskie lato z rugby Tag” - wakacyjne zajęcia z rugby Tag oraz wrześniowy turniej drużyn szkolnych i klubowych (zadanie z zakresu upowszechniania kultury fizycznej)

11 Projekty, na które już pozyskaliśmy dofinansowanie w 2016 roku – c.d. Ministerstwo Sportu i Turystyki „Upowszechnianie judo wśród dzieci i młodzieży” (zadanie realizowane, w ramach Programu „Sport Wszystkich Dzieci”, przez Polski Związek Judo we współpracy z naszą Fundacją ) Funduszu Inicjatyw Obywatelskich „Śladami Radwańskiej i Lewandowskiego - spróbuj i Ty!” (zadanie realizowane, w ramach programu "Mikrodotacje - Małe Inicjatywy Lokalne" dla Pomorza Zachodniego, przez MKS Drawa Drawno we współpracy z naszą Fundacją)

12 Projekty, na które już pozyskaliśmy dofinansowanie w 2016 roku – c.d. Ministerstwo Sportu i Turystyki „Zwycięstwo nie jest najważniejsze! - turnieje piłkarskie dla najmłodszych z nauką dobrego kibicowania” (zadanie realizowane, w ramach Programu „Sport Wszystkich Dzieci”, przez Fundację Akademia Piłkarska Victoria we współpracy z naszą Fundacją ) Ministerstwo Sportu i Turystyki Program „KLUB” – I nabór (8 dotacji pozyskanych dla naszych partnerów na 8 składanych przez nas wniosków – mamy zatem 100% skuteczność !)

13 A co możemy zrobić dla polskiego związku sportowego?

14  Poszukać możliwości pozyskania z innych źródeł publicznych wymaganych w programach Ministerstwa Sportu i Turystyki środków z wkładu własnego lub pochodzących z innych źródeł.  Pomóc pzs oraz jego członkom (klubom sportowym i okręgowym związkom sportowym) we wzięciu udziału w jak największej liczbie otwartych konkursów ofert (w tym oczywiście w ministerialnym Programie „KLUB”).  Pomóc członkom pzs w prawidłowej realizacji zadań publicznych, gromadzeniu wyczerpującej dokumentacji i poprawnym rozliczeniu projektów.  Udzielić pzs lub jego członkom pomocy prawnej w zakresie prawa sportowego.

15 Możliwości jest naprawdę dużo… Konkursy ofert pojawiają się co kilka dni… Co proponujemy?

16 Umowę abonamentową, która obejmuje: pomoc klubom – członkom pzs w aplikowaniu w Programie ”KLUB”, a później w prawidłowej realizacji i rozliczeniu zadania pomoc w zapewnieniu wkładu własnego ze źródeł publicznych innych niż ministerialne w zadaniach realizowanych przy dofinansowaniu MSiT

17 a ponadto pomoc w pozyskiwaniu środków finansowych na działalność pzs i jego członków ze wszystkich możliwych źródeł publicznych wsparcie prawne dla pzs lub jego członków z zakresu prawa sportowego świadczone przez Kancelarię wyspecjalizowaną w prawie sportowym

18 W abonamencie gwarantujemy: Stałe monitorowanie ogłoszeń dotyczących otwartych konkursów ofert ogłaszanych przez różne podmioty w całej Polsce. Pomoc w przygotowywaniu wniosków o dofinansowanie, prawidłowej realizacji zadań, gromadzeniu wyczerpującej dokumentacji oraz rozliczeniu projektów. Obsługę prawną przez Kancelarię wyspecjalizowaną w prawie sportowym (z zakresu zarówno sportu profesjonalnego jak i amatorskiego).

19 ABONAMENT - szczegóły W zależności od wielkości pzs, charakteru dyscypliny oraz potrzeb pzs i jego członków, warunki współpracy będą ustalane indywidualnie.

20 Jeszcze kilka słów o Programie „KLUB”… II nabór ogłoszony 30 lipca 2016 roku decyzją Ministra Sportu i Turystyki z dnia 29 lipca 2016 roku

21 Kto może ubiegać się o dofinansowanie? Kluby sportowe i uczniowskie kluby sportowe, które: działają w formie stowarzyszenia, jako podstawowy cel działalności statutowej mają upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży, prowadzą formalnie zarejestrowaną działalność sportową co najmniej 3 lata (rejestracja w KRS bądź w ewidencji prowadzonej przez starostę właściwego ze względu na siedzibę klubu), w roku poprzedzającym złożenie wniosku i w roku bieżącym nie uzyskały dotacji ze środków publicznych w wysokości przekraczającej 300 tys. zł.

22 Na co można przeznaczyć dotację? na wynagrodzenie szkoleniowca prowadzącego zajęcia sportowe z dziećmi i młodzieżą do 18 roku życia (6000 zł w przypadku klubu jednosekcyjnego oraz 9000 zł w przypadku klubu wielosekcyjnego), na zakup sprzętu sportowego, na organizację obozu sportowego dla dzieci i młodzieży (łącznie sprzęt i obóz: 4000 zł w przypadku klubu jednosekcyjnego oraz 6000 zł w przypadku klubu wielosekcyjnego).

23 O jaką kwotę można wnioskować? KLUBY JEDNOSEKCYJNE 10 000 zł KLUBY WIELOSEKCYJNE 15 000 zł

24 Obowiązujące terminy SKŁADANIE WNIOSKÓW do 31 sierpnia 2016 roku ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU do 30 września 2016 roku

25 Przydatne linki Ogłoszenie Programu „KLUB”System elektroniczny AMODIT https://bip.msit.gov.pl/bip/finanso wanie-zadan/sport- powszechny/2016- ro/1869,Ogloszenie-programu- KLUB-II-nabor-wnioskow-w-2016- r.html https://wnioski.msit.gov.pl/Login. aspx?ReturnUrl=%2f Przejdź

26 Dlaczego warto rozpocząć z nami współpracę? A na pewno warto!

27 Mamy duże doświadczenie w składaniu wniosków do różnych instytucji publicznych i prywatnych, w tym Ministerstwa Sportu i Turystyki.

28 Warto wiedzieć, że w pierwszym naborze w Programie „KLUB” wpłynęło do MSiT 3644 aplikacji, a przyznano jedynie 1276 dotacji (35%). Natomiast wszystkie wnioski przygotowane przez naszą Fundację w pierwszym terminie zostały ocenione pozytywnie i uzyskały dofinansowanie ze strony Ministerstwa!

29 Co prawda Ministerstwo przeznaczyło w II naborze na Program „KLUB” ponad 8,5 mln zł, ale jest to konkurs ofert, a zatem złożenie wniosku nie gwarantuje przyznania dofinansowania. Konkurencja może być spora, bo zarejestrowanych w Polsce jest aż 14 000 klubów sportowych.

30 Wnioski należy składać na formularzach zamieszczonych w systemie elektronicznym AMODIT MSiT, a praca w tym systemie czasami przypomina prawdziwą walkę…

31 Jesteśmy otwarci na współpracę. Zapraszamy! W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt. Dziękujemy za uwagę. Grzegorz Borkowski Prezes Fundacji Na Rzecz Rozwoju Sportu i Prawa Sportowego +48 602 651 749 g.borkowski@fundacjasportowa.org Katarzyna Ciszewska + 48 884 349 988 k.ciszewska@fundacjasportowa.org


Pobierz ppt "Fundacja Na Rzecz Rozwoju Sportu i Prawa Sportowego Propozycja współpracy z polskim związkiem sportowym."

Podobne prezentacje


Reklamy Google