Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bankowość i finanse międzynarodowe. Charakterystyka specjalności Stanowi konkretną odpowiedź na wyzwania stawiane przez globalną gospodarkę światową.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bankowość i finanse międzynarodowe. Charakterystyka specjalności Stanowi konkretną odpowiedź na wyzwania stawiane przez globalną gospodarkę światową."— Zapis prezentacji:

1 Bankowość i finanse międzynarodowe

2 Charakterystyka specjalności Stanowi konkretną odpowiedź na wyzwania stawiane przez globalną gospodarkę światową. Wyjaśnia coraz bardziej skomplikowany świat bankowości i finansów międzynarodowych, koncentrując się w szczególności na doświadczeniach Unii Europejskiej Pogłębia wiedzę nt różnorodnych aspektów funkcjonowania systemu Pokazuje także możliwości pozyskiwania kapitału na międzynarodowym rynku finansowym i zasady szacowania jego kosztu.

3 Cel specjalności Pozyskanie wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności w zakresie: zasad i obszaru działania sektora finansowego oraz współpracy instytucji finansowych, w tym banków, z podmiotami sfery realnej w zakresie pozyskiwania środków pieniężnych oraz ich inwestowania zarządzania instytucjami finansowymi i kredytowymi oraz znaczenie banków centralnych i realizowanej przez nie polityki pieniężnej w kształtowaniu potencjału kredytowego systemu bankowego światowych modeli systemów bankowych oraz międzynarodowych stosunków finansowych, systemów pieniężnych i walutowych oraz rynków finansowych

4 Zakres tematyczny zajęć Przedmioty o charakterze ogólnym Przedmioty o charakterze instrumentalno - analitycznym

5 Nabyte umiejętności Samodzielne projektowanie przedsięwzięć finansowych i efektywne rozwiązywanie problemów zarządzania. Realizacji zadań operacyjnych, analitycznych i menedżerskich w bankach oraz krajowych i międzynarodowych instytucjach finansowych. Świadomie podejmowanie decyzji finansowe, identyfikowanie ryzyka finansowego i zarządzanie nim, opracowywanie prognoz wyceny instrumentów finansowych i konstruowanie portfeli inwestycyjnych.

6 Perspektywy zawodowe Praca w: międzynarodowych korporacjach finansowych, bankach, instytucjach rynku finansowego, firmach doradztwa finansowego, firmach audytorskich, komórkach finansowych podmiotów sfery realnej.


Pobierz ppt "Bankowość i finanse międzynarodowe. Charakterystyka specjalności Stanowi konkretną odpowiedź na wyzwania stawiane przez globalną gospodarkę światową."

Podobne prezentacje


Reklamy Google