Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MOJA zabawa w "Rozegraj Unię – debaty o Prezydencji w bibliotekach publicznych" Mrągowo, 15 i 17 czerwca 2011 r.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MOJA zabawa w "Rozegraj Unię – debaty o Prezydencji w bibliotekach publicznych" Mrągowo, 15 i 17 czerwca 2011 r."— Zapis prezentacji:

1 MOJA zabawa w "Rozegraj Unię – debaty o Prezydencji w bibliotekach publicznych" Mrągowo, 15 i 17 czerwca 2011 r.

2 MOJE miasto Mrągowo

3 MOJA szkoła - Zespół Szkół Nr 1 ul. Wojska Polskiego ul. Bohaterów Warszawy

4 Dyrekcja MOJEJ szkoły do której uczęszczam z entuzjazmem, również z entuzjazmem przyjęła propozycję mrągowskiej Biblioteki Miejskiej naszego udziału we wspólnym projekcie „ROZEGRAJ UNIĘ”. Pani Bożenka Długozima, nauczycielka historii mimo iż bardzo była zajęta innymi sprawami /tak powiedziała !!!/. Zgodziła się NAMI zaopiekować i się zaczęło !!! Zamęczała nas pytaniami: czy czytamy o Unii Europejskiej jakby zapomniała, że ogarnia nas wakacyjne rozleniwienie !!!

5 Przedstawiam: P. Bożenkę DŁUGOZIMĘ MOJĄ nauczycielkę - „wikipedię” historii. P. Basię SZYMAŃSKĄ bibliotekarkę, która zaprosiła nas do gry.

6 Poznajcie i mnie lidera, kronikarza tej zabawy Pawła ŚLUSARKA z klasy 6b

7 okazała się praktyczna. Grę, której głównym celem jest edukacja na temat Unii Europejskiej i nadchodzącej Prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej odnalazłem na profilu bez trudu.

8 UWAGA >> Rozpoczynamy Nasze pogotowie informatyczne Pan Arek Sowiński. Lubimy go…

9 I etap Gra 15 czerwca 2011, a było tak: Przed nami WAKACJE, a my tłoczymy się przed klasą i myślimy o Unii Europejskiej…

10 I etap GRA Pyta mnie Patryk, jak wygramy będziemy sławni? -Nie myśl o sławie, skup się na grze radzę !

11 I etap GRA Oni też chcą zagrać… Muszą czekać, za mało komputerów w pracowni !!!

12 Podpowiedziałem dziewczynom, żeby zrobiły „kółko graniaste”.

13 I etap GRA Trzy, dwa… Kuba myśli i myśli – trudna ta III runda !

14 I etap GRA Kuba jako pierwszy zdobył tytuł - EuroOdkrywcy

15 I etap GRA O będzie dobry wynik !!! Jest dobrze

16 Zdobyliśmy różne tytuły, cieszymy się P. Bożenka też się uśmiecha. Może żałuje, że nie wystawiła nam lepszych ocen z historii na koniec roku szkolnego ??

17 Gry edukacyjnej "Rozegraj Unię”

18 Tytuły: Euro... MISTRZA, WYMIATACZA, ODKRYWCY... zdobyli: 1. Kindziera Michał 6b - 4400pkt. ; EUROMISTRZ 2. Moczarski Piotr 6a - 4200pkt ; EUROMISTRZ 3. Galbarczyk Mateusz 6c - 3500pkt ; EUROWYMIATACZ 4. Soroko Agata 6a - 3300pkt ; EUROŚREDNIAK 5. Szarek Jakub 6c - 2600pkt ; EUROODKRYWCA 6. Mordasewicz Wojciech 6a - 2500pkt ; EUROODKRYWCA 7. Możdżeń Patryk 6c - 2450pkt ; EUROAMATOR 8. Szmigiel Aleksander - 1900pkt ; EUROAMATOR 9. Bastek Przemysław 6c - 1800pkt ; EUROŻÓŁTODZIÓB 10. Sółkowska Monika 6c - 1600pkt ; EUROŻÓŁTODZIÓB Paweł Ślusarek 6b – 4600 pkt ; EUROHARDCOR

19 Etap 1 - refleksja Naszą przygodę z "Rozegraj Unię" zaczęliśmy grą internetową, która była zarazem pierwszym etapem. Początkowe zmagania kończyły się okropnymi, ujemnymi wynikami, do których nie jeden z nas dzisiaj by się nie przyznał. Lecz każdy wiedział, że to była dopiero rozgrzewka... W pocie czoła, zmagając się z kolejnymi poziomami, udało nam się zdobywać coraz lepsze wyniki. Mimo tego, że gra spowodowała nam na początku trochę kłopotów, to nie sprawiła ona zbyt dużej trudności. Wiele osób zdobyło wspaniałe wyniki, z których z pewnością mogą być dumni. Rangą "EuroMistrz" i 4400 punktami może pochwalić się Michał Kindziera, który uzyskał najlepszy wynik spośród nas wszystkich. Mimo tego, że pierwszy etap przeszliśmy jak burza, nie zamierzaliśmy spoczywać na laurach...

20 Ufff… było fajnie Cieszymy się z wyników, może zdobyte tytuły zamienimy kiedyś na prawdziwe mandaty Eurodeputowanych w UE ? kuku… za 7 dni wakacje !!!

21 Do zobaczenia w II rundzie Oni się cieszą, ja też, choć jestem poważny bo zastanawiam się jak utrwalić tę zabawę i już myślę o DEBACIE !!!

22 Symulacja posiedzenia RADY UNII EUROPEJSKIEJ w Bibliotece Piątek, 17 czerwca 2011 r., godz. 8.00

23 Biblioteka Miejska im. Wacława Gołowicza w Mrągowie Tu odbył się II etap projektu DEBATA

24 „Sala posiedzeń” /16.06.2011 r./ „Wokanda” … cisza przed DEBATĄ

25 W Bibliotece poczuliśmy się jak na oficjalnym unijnym posiedzeniu !

26 II etap DEBATA Powitanie i pierwsze wskazówki Rozgrzewka przed DEBATĄ, która jest na czas

27 II etap DEBATA Ooo, platforma ruszyła nie ma odwrotu !!! Rejestrujemy się. Zegar odmierzał czas na odpowiedź. Bywało nerwowo !

28 II etap DEBATA - prezydencje Nawet na niebiesko się poubieraliśmy !!!

29 II etap DEBATA Przysłuchują się … Pytania nie są łatwe ! Zasłoniłem się,żeby nikt nie odgadł co myślę.

30 II etap DEBATA Zaliczamy kolejne rundy. Przekonujemy do swoich racji

31 II etap DEBATA Cieszyliśmy się z każdej dobrej odpowiedzi Niestety były i złe odpowiedzi, nie zdążyłem ich uwiecznić  dlatego zapisałem na czerwono.

32 II etap DEBATA Jak nam nie szło najlepiej pocieszały nas P. Basia i P. Bożenka, ale zaraz dodawały, żeby uważniej czytać i skupić się

33 II etap DEBATA Niestety Alek myślał i mówił już tylko o pączkach.  Fakt, były świeże i tak ładnie pachniały… Też o nich myślałem…

34 II etap DEBATA - zakończenie Koniec, a już tak fajnie się rozkręcaliśmy. Czas na powagę ! Od naszych decyzji zależą losy innych państw. Słuchamy…

35 1. Przyjęliśmy Chorwację do Unii Europejskiej. Powstał tańszy rynek pracy i każdy Europejczyk może bez ograniczeń korzystać z wypoczynku w Chorwacji. 2. Przyjęliśmy, że rozszerzenie Unii wpłynie korzystnie na rozwój gospodarczy państw i podniesienie standard życia przeciętnego Euroobywatela. 3. Dla Ukrainy wprowadziliśmy czas przejściowy, ułatwiając im tańszy dostęp do wiz, ale dla zwykłego Europracodawcy oznacza to przerwę w systematycznym zatrudnianiu. 4. Większością głosów podjęliśmy decyzję o pomocy humanitarnej dla Libii. Europa zapewniła sobie w ten sposób bezpieczeństwo energetyczne. 5. Większością głosów zdecydowaliśmy, że Europejczycy leczą się poza granicami swoich państw, co jest korzystne, ale nie wszystkie systemy zdrowia są przygotowane organizacyjnie na takie zmiany.

36 THE END

37 Ps. To była tylko zabawa Nasze decyzje nie wpłynęły na los innych państw w Europie.

38 Etap 2 - refleksja Dnia 17 czerwca 2011 roku najlepsi gracze mieli zaszczyt uczestniczyć w drugim etapie gry "Euro 2011 - rozegraj Unię po swojemu". Tym razem nie była to już gra, lecz prawdziwa debata. Każdy reprezentował inna grupę państw i podejmował w ich imieniu przeróżne decyzje. Mieliśmy za zadanie przedyskutować problemy z jakimi może spotkać się Polska podczas swojej prezydencji i podjąć razem odpowiednie decyzje. Gra została podzielona na rundy i w każdej z nich dana grupa państw obejmowała prezydencję i miała za zadanie rozwiązać wraz z innymi państwami po jednym problemie. Początek był cichy i nieśmiały, lecz z każdą chwilą dyskusja była coraz żywsza i emocjonalna. Problemy jakie mieliśmy za zadanie rozwiązać nie były zbyt łatwe, a nasze decyzje nie mogły być jednoznaczne, gdyż decydowały o dalszych losach innych narodow. Przy przeprowadzeniu debaty i przed powstrzymaniem nas od zbyt agresywnych zachowań podczas żywej dyskusji pomogły nam pani Bożena Długozima /nauczyciel/ i pani Basia z biblioteki. Grę zakończyliśmy z okrągłym 1000 –em punktów, co uważamy za przyzwoity wynik. Po raz kolejny udało nam się przyzwoicie wykonać zadanie jakie nam wyznaczono... mimo tak młodego wieku uczestników.

39 Pierwsze wywiady. Ten dla Radia PLANETA Mówię pierwszy, większa trema!!! Powiedziałem też, że trochę im zazdrościłem bezpośredniego udziału w DEBACIE, pocieszali mnie… Im było już lepiej i jakby pytanie mieli łatwiejsze?

40 Sława, sława, sława… Oo, jaki wygadany. Zero tremy… Patryk też się zgodził na wywiad !

41 Prezentację przygotował Paweł ŚLUSAREK Mrągowo, 17 czerwca 2011 r.

42 Do projekcji wykorzystano zdjęcia z: 1. Z archiwum Biblioteki Miejskiej w Mrągowie 2. Z archiwum Zespołu Szkół Nr 1 w Mrągowie


Pobierz ppt "MOJA zabawa w "Rozegraj Unię – debaty o Prezydencji w bibliotekach publicznych" Mrągowo, 15 i 17 czerwca 2011 r."

Podobne prezentacje


Reklamy Google