Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MŁODZI DO AKCJI Zespół Szkół Technicznych w Skwierzynie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MŁODZI DO AKCJI Zespół Szkół Technicznych w Skwierzynie"— Zapis prezentacji:

1 MŁODZI DO AKCJI Zespół Szkół Technicznych w Skwierzynie
Projekt wykonali: Joanna Witczak Aneta Ostrowska Paweł Dąbrowski Sebastian Bocian Opiekun: Pani Beata Klemt

2 Przebieg prywatyzacji na przykładzie firmy „AGROMA”
TEMAT PROJEKTU Przebieg prywatyzacji na przykładzie firmy „AGROMA”

3 O FIRMIE Firma oferuje kompleksowe podejście do działalności handlowej i serwisowej. Posiada w ciągłym obrocie ponad pozycji magazynowych oraz kilkaset maszyn. Serwis AGROMA to 6 najnowocześniej wyposażonych stanowisk do obsługi samochodów osobowych i ciężarowych, posiada komputer do diagnozy usterek, stację kontroli pojazdów oraz urządzenia do serwisu klimatyzacji.

4 PHSR Agroma Sp.z o.o. zajmująca się handlem, serwisem i dystrybucją części do pojazdów i maszyn rolniczych rozszerzyła swoją działalność o diagnostykę, obsługę i naprawę pojazdów samochodowych.    Planowana jest także sprzedaż samochodów osobowych i użytkowych. W wybudowanym w 2006 roku obiekcie AUTO-MOTO CENTRUM powstała nowoczesna stacja obsługi pojazdów samochodowych, sklep z częściami i akcesoriami motoryzacyjnymi a także Stacja Kontroli Pojazdów.

5 Przebieg realizacji projektu:
Projekt zaczęliśmy realizować w kwietniu 2012r. Polegał on na zapoznaniu się z pojęciem prywatyzacji, przygotowaniem prezentacji multimedialnej na jej temat oraz zapoznanie się z giełdą, za pomocą gry edukacyjnej. Gra na giełdzie bardzo nas przerażała ale z czasem okazała się świetną zabawą. Trudności dały o sobie znać dopiero później. Realizacja naszego tematu na początku przebiegała pomyślnie. Pierwsze spotkanie odbyło się 14 maja. Dostarczyliśmy pismo napisane z pomocą naszego opiekuna, a później już z niecierpliwością czekaliśmy na odpowiedz. Po uzyskaniu odpowiedzi od przedsiębiorstwa Agroma umówiliśmy się na drugie spotkanie, później jeszcze odbyły się 3 spotkania.

6 Przebieg realizacji projektu:
Naszym głównym celem było uzyskanie wywiadu i nakręcenie krótkiego filmiku. Niestety, z powodu niedokończonej prywatyzacji udało nam się zrobić tylko wywiad lecz nie uzyskaniem odpowiedzi na wszystkie pytania jakie przygotowaliśmy.

7 WYWIAD Wywiadu udzieliła nam pani, główna księgowa jako przedstawiciel „Agromy” i osoba zajmująca się etapami prywatyzacji. Uczeń: Jaką firmę pani reprezentuje? Przedstawiciel: BIOMAT Sp. z o.o. z siedzibą w Słońsku Uczeń: Jaki procent prywatyzacji „Agromy” należy do państwa? Przedstawiciel: Do naszej własności należy 85%, a 15% należy do skarbu państwa

8 Uczeń: Kiedy prywatyzacja państwa przedsiębiorstwa się zakończy?
Przedstawiciel: Zgodnie z realizacją planu prywatyzacji termin zakończenia prywatyzacji przypada na 25 grudnia 2013 roku. Wtedy właśnie staniemy się pełnoprawnymi właścicielami „Agromy”. Uczeń: Ilu pracowników jest obecnie zatrudnionych w państwa firmie? Przedstawiciel: Obecnie zatrudniamy 22 osoby na różnych stanowiskach.

9 Uczeń: Czy mogła by pani opowiedzieć nam coś o przebiegu prywatyzacji??
Przedstawiciel: 21 grudnia 2011 roku podpisaliśmy umowę sprzedaży udziałów spółki Przedsiębiorstwo Handlu Sprzętem Rolniczym „Agroma” Sp. z o.o. stanowiących 85% kapitału zakładowego spółki, za cenę 605,00 zł za jeden udział, tj. za łączną kwotę ,00 zł

10 PODSUMOWANIE Nasz wywiad nie jest zbyt długi, gdyż to przedsiębiorstwo nie jest do końca sprywatyzowane i ustawa zabraniaja ujawniania wielu informacji. Jednak po wszystkich spotkaniach możemy stwierdzić, że „Agroma” jest przykładem przedsiębiorstwa udanej prywatyzacji. Ma dobrą renomę w kraju jak i za granicą oraz wielu zagranicznych inwestorów i kupców. „AGROMA” jest dobrze rozwijającą się firmą , z dużymi perspektywami. Dlatego właśnie „Biomat” Sp. z.o.o zdecydowała się na udział w przetargach prowadzących do prywatyzacji tej firmy.

11 Galeria:

12

13

14 LOKALIZACJA

15 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ !


Pobierz ppt "MŁODZI DO AKCJI Zespół Szkół Technicznych w Skwierzynie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google