Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Debata szkolna : Autorytety wśród młodzieży Adrianna Majchrzycka, Estera Binert, kl. 3a.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Debata szkolna : Autorytety wśród młodzieży Adrianna Majchrzycka, Estera Binert, kl. 3a."— Zapis prezentacji:

1 Debata szkolna : Autorytety wśród młodzieży Adrianna Majchrzycka, Estera Binert, kl. 3a

2 Przygotowaniem sali przed debatą zajęli się dżentelmeni z klasy 3a (;

3 Debatę prowadziły : Adrianna Majchrzycka i Patrycja Kuśnierczak z kl.3a

4 Jak zwykle spotkaliśmy się w sali nr 33, 1 marca 2011r. Debata została zorganizowana przez panią Beata Bździel. Gośćmi specjalnymi była Pani Dyrektor – Katarzyna Sołtysiak oraz Pani wicedyrektor – Małgorzata Wróbel.

5 Na początku ustaliliśmy jedną zasadę : Jedna osoba mówi, reszta słucha. Niestety, nie zawsze była ona jednak przestrzegana, ale nad wszystkim czuwała pani Bździel. Na zdjęciu przewodnicząca SU Estera Binert.

6 Zjawiło się ok. 50 uczniów z klas gimnazjalnych, a dyskusji przysłuchiwała się studentka historii, która przybyła do naszej szkoły na praktyki.

7 W trakcie debaty trwały intensywne konsultacje między prowadzącymi. Temat okazał się na tyle trudny, że trzeba było uczestników bardziej zaktywizować.

8 Po zadaniu pierwszych pytań przez prowadzące, okazało się, że większość uczniów ma małą wiedzę na temat pojęcia : Autorytet bądź Idol.

9 Najbardziej aktywnymi uczestniczkami naszej debaty były dwie dzielne dziewczyny : Justyna Szołucha z kl.1b i Patrycja Tomidaj z kl.1a.

10 W połowie spotkania każdy z uczniów miał za zadanie wymienić najważniejsze cechy autorytetu. Zostały później one wypisane na tablicy i przeanalizowane przez całą grupę.

11 honorowy prawdomówny szczery ambitny uczciwy wierny odpowiedzialny m ą dry sumienny wykszta ł cony godny zaufania cierpliwy pomys ł owy niezale ż ny wytrwa ł y godny na ś ladowania

12 Wszyscy obecni musieli powiedzieć, kto jest dla nich autorytetem. Okazało się, że wielu z nas jeszcze go nie ma lub w ogóle się nad tym nie zastanawiało.

13 Wywiązała się dyskusja na temat różnic pomiędzy autorytetem a idolem. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że są to pojęcia względne i dla każdego mogą znaczyć coś innego. Pani Dyrektor i pani Bździel próbowały przedstawić uczniom dojrzałe spojrzenie.

14 Jak podsumowała jedna z uczennic klasy II – Był to bardzo trudny temat dla młodzieży w naszym wieku. Zgodzili się z nią wszyscy, nawet pomysłodawczyni.

15 Nie trzeba posiadać autorytetu, by być wartościowym człowiekiem. Niektórzy postrzegają posiadanie autorytetów jako naśladowanie i kopiowanie drugiego człowieka. Wiek, dojrzałość i charakter człowieka wpływa na rozumienie pojęcia : AUTORYTET. Niektóre osoby uważają, że autorytetem nie jest konkretna osoba, lecz zbiór cech lub grupa ludzi.

16


Pobierz ppt "Debata szkolna : Autorytety wśród młodzieży Adrianna Majchrzycka, Estera Binert, kl. 3a."

Podobne prezentacje


Reklamy Google