Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Konkursy z wykorzystaniem technologii informacyjnej

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Konkursy z wykorzystaniem technologii informacyjnej"— Zapis prezentacji:

1 Konkursy z wykorzystaniem technologii informacyjnej
Tychy 2010

2 MENU: Konkurs biologiczny English is easy Międzynarodowy Konkurs BÓBR
Mistrz Klawiatury ECDL Mastersi na start "Bezpieczny?-Internet" Konkurs grafiki Konkurs Informatyczny

3 Konkursy organizowane przez nasze gimnazjum

4 1. Konkurs Ekologiczno-Sozologiczny
Co roku nasza szkoła organizuje konkurs, w którym uczniowie muszą wykazać się wiedzą z zakresu biologii, ekologii i ochrony środowiska. W rozgrywkach wykorzystywana jest Technologia Informacyjna.

5 2. English is easy Jest to konkurs adresowany do uczniów klas szóstych. Szóstoklasiści popisują się swoją znajomością angielskiego, jak i umiejętnością korzystania z technologii komputerowej

6 Konkursy, w których nasi uczniowie uczestniczą

7 3. Międzynarodowy Konkurs BÓBR
W tym roku nasi uczniowie wystartowali w Międzynarodowym Konkursie BÓBR. Dnia 12 listopada o godzinie 12: 00 zasiedli przy komputerach i otrzymali hasła dostępu do zadań konkursowych. Konkurs ten zainicjowany został w 2004 na Litwie, na wzór Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Konkurs Bóbr jest przeprowadzany raz w roku jednocześnie w większości uczestniczących w nim krajach. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

8 4. Mistrz Klawiatury (1/3) Od wielu lat nasi uczniowie tradycyjnie biorą udział w Turnieju o tytuł Mistrza Klawiatury. Dnia 14 maja 2009 roku w Gimnazjum nr 12 w Tychach odbył się V Międzypowiatowy Konkurs o Tytuł "Mistrza Klawiatury 2009". W konkursie brało udział ponad 150 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Imprezę zaszczycił swoją obecnością nasz eurodeputowany Jerzy Buzek.

9 W turnieju indywidualnym Bartek Pawłowski zdobył II miejsce.

10 5. ECDL (1/2) Możemy być dumni. Mamy certyfikat na prowadzenie egzaminów ECDL w szkole.

11 Pierwsze egzaminy w naszej szkole:
Nasza nowa pracownia komputerowa przeszła pomyślnie weryfikację i przyznano nam certyfikat. Od października 2009 roku w nowej pracowni znajduje się Edukacyjne Certyfikowane Laboratorium Egzaminacyjne ECDL

12 6. Mastersi na start W tym roku o tytuł mistrza Internetu konkurować będzie ponad 20 tysięcy uczniów ze szkół gimnazjalnych ponadgimnazjalnych. Nasi uczniowie również podjęli to wyzwanie. Oto drużyny: CYBERTeam2010 O-Kuny

13 7. "Bezpieczny?-Internet" Uczniowie naszej szkoły wzięli udział wojewódzkim konkursie pt. "Bezpieczny? Internet” Najciekawsze plakaty dotyczące bezpieczeństwa w Internecie wykonane dowolną techniką komputerową zostały przesłane na konkurs organizowany w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu.

14 8. Konkurs grafiki (1/2) W lutym 2009 roku został przeprowadzony szkolny konkurs na plakat STOP-Cyberprzemocy. Plakaty musiały być wykonane z zastosowaniem technologii komputerowej. Uczniowie sami głosowali na najciekawsze plakaty. Najlepsze prace wiszą jako stała ekspozycja w antyramach na szkolnym korytarzu.

15

16 9. Konkurs Informatyczny
Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie informatycznym WSZECHSTRONNY INFORMATYK Konkurs organizowany był pod patronatem prezydenta miasta Tychy. Konkurs obejmował szeroki zakres wiedzy z informatyki: programowanie, tworzenie stron w HTML-u, wiadomości z architektury komputerów, systemy operacyjne oprogramowanie użytkowe.

17 OSIĄGNIĘCIA NASZYCH UCZNIÓW

18 I miejsce w Międzygimnazjalnym Konkursie Ekologiczno – Sozologicznym:
Alicja Strzałka Judyta Wawrzkiewicz II miejsce w konkursie Mistrz Klawiatury (uzyskanie tytułu Szkoły Kształcącej Mistrzów Klawiatury): Bartłomiej Pawłowski Monika Błaszczyk Damian Wójcik W Międzynarodowym Konkursie BÓBR wyniki naszych uczniów były zbliżone do najlepszych w Polsce: Dominik Feter 95pkt. Paweł Tomala 85 pkt

19 Dziękuję za uwagę Prezentację przygotowała: Joanna Maturska Tychy,


Pobierz ppt "Konkursy z wykorzystaniem technologii informacyjnej"

Podobne prezentacje


Reklamy Google