Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Targi 2.0 Wykorzystanie Technologii Informacyjnej i Komunikacyjnej w szkole Weryfikacja Kodeksu 2.0.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Targi 2.0 Wykorzystanie Technologii Informacyjnej i Komunikacyjnej w szkole Weryfikacja Kodeksu 2.0."— Zapis prezentacji:

1 Targi 2.0 Wykorzystanie Technologii Informacyjnej i Komunikacyjnej w szkole Weryfikacja Kodeksu 2.0

2 O programie „Szkoła z Klasą” to ogólnopolska akcja edukacyjna prowadzona od 2002 roku przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i „Gazetę Wyborczą”. W kampanii wzięło już udział ponad osiem tysięcy szkół, ponad 100 tysięcy nauczycieli i ponad milion uczniów. Od początku trwania akcji wspólnie z nauczycielami, dyrektorami i ekspertami program stara się promować i współtworzyć szkołę, która przygotowuje do życia w nowoczesnym świecie i wychowuje młodych ludzi na aktywnych obywateli, którzy chcą i potrafią stale się uczyć i podejmować nowe wyzwania. http://www.ceo.org.pl/pl/szkola2zero/news/opis- programu-szkola-z-klasa-20

3 Szkoła z klasą I Nasza szkoła tytuł „Szkoły z klasą” otrzymała w roku 2003 W roku 2005 otrzymaliśmy tytuł Lego w akcji - Lego Cogito Ago

4 Szkoła z klasą 2.0 Od września 2013 roku nasza szkoła uczestniczy w kolejnej odsłonie akcji Szkoły z Klasą 2.0. Od ubiegłego roku skupiamy się na mądrym wprowadzaniu i wykorzystywaniu nowych technologii informacyjno- komunikacyjnych (TIK) w codziennej pracy szkoły. Każda edycja programu trwa przez cały rok szkolny – od września do czerwca. http://szk2015.ceo.nq.pl/

5 Debata I 11 grudnia 2013 Podczas ubiegłorocznej debaty zaprezentowaliśmy kodeksy wypracowane przez uczniów klas III a, II a i II b. Uczniowie klas I wypełnili ankiety i tak powstał Szkolny Kodeks 2.0. Oto on:

6 Szkolny Kodeks 2.0 (2013/ 2014) Ucz i ucz się z TIK. prace domowe odrabiaj rzetelnie, używając pomocnych źródeł do jakich należy internet,encyklopedie i słowniki multimedialne; podczas lekcji korzystaj z rzutników, pracowni komputerowych i tablic interaktywnych, (pomocne programy: Microsoft Office, Gimp, Logomocja); twórz bazy przydatnych linków, które pomogą ci w nauce. Z informacji korzystaj samodzielnie i krytycznie. jeśli przygotowujesz na lekcję jakieś materiały dodatkowe, najpierw je przeczytaj i porównaj z innymi opisami na ten temat; nie wierz we wszystko, co jest napisane w internecie, używaj tylko sprawdzonych i wiarygodnych źródeł, nie opieraj się na plotkach; nie obrażaj innych użytkowników sieci. Nie kradnij i nie daj się okraść. wykorzystując jakieś informacje, podaj autora i źródło; pamiętaj o prawach autorskich, gdyż sam również nie chcesz, aby ktoś wykorzystywał twoją własność; pobieraj pliki z legalnych stron; pamiętaj, że każdy komputer posiada IP i policja z łatwością może go namierzyć; wymieniając komentarze lub prowadząc rozmowy z nieznajomymi, nie podawaj swoich danych osobowych, posługuj się pseudonimem. Komunikuj się. w Internecie komunikuj się poprzez znane i legalne komunikatory takie jak: Skype, GG, Team Speak i wiele innych; do komunikowania się używaj poprawnej polszczyzny; Komputery pod ręką. w większości sal powinny być tablice interaktywne, rzutniki i komputery; w pracowni komputerowej i czytelni jest możliwość korzystania z komputerów i sieci; Bądź bezpieczny w sieci. nie podawaj swoich danych osobowych, gdyż mogą one być użyte w niewłaściwy sposób; nie wstawiaj filmów lub zdjęć bez zezwolenia osób, które się na nich znajdują; nie podawaj się za osobę, którą się nie jesteś. Naucz tego dorosłych. naucz swoich rodziców i dziadków jak posługiwać się TIK; pokaż dorosłym, np. rodzicom i dziadkom, że korzystanie z Internetu jest łatwe i przyjemne; pomóż dorosłym założyć konto na portalu społecznościowym, konto e-mail, skype.

7 Szkoła z klasą 2.0 rok szkolny 2014/ 2015 Modyfikacja Kodeksu 2.0 z ubiegłego roku. Wstępne prace nad modyfikacją Kodeksu 2.0 w bieżącym roku szkolnym prowadziły: –klasa III a, –klasa III c, –klasa II d.

8 DEBATA’ 2015 Zapraszamy do udziału w debacie. Wnioski ze swojej pracy zaprezentują kolejno: – uczniowie klasy III a, – uczniowie klasy II d, –Uczniowie klasy III c. Po wysłuchaniu prezentacji uczniów zapraszamy do dyskusji na zmianami w Szkolnym Kodeksie 2.0.


Pobierz ppt "Targi 2.0 Wykorzystanie Technologii Informacyjnej i Komunikacyjnej w szkole Weryfikacja Kodeksu 2.0."

Podobne prezentacje


Reklamy Google