Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła z klasą 2.0. „ Szkołą z klasą 2.0” ma na celu wypracowanie zasad korzystania z nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w edukacji.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła z klasą 2.0. „ Szkołą z klasą 2.0” ma na celu wypracowanie zasad korzystania z nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w edukacji."— Zapis prezentacji:

1 Szkoła z klasą 2.0

2 „ Szkołą z klasą 2.0” ma na celu wypracowanie zasad korzystania z nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w edukacji i rozwijanie ciekawych i zarazem atrakcyjnych dla uczniów sposobów nauczania, przede wszystkim metody projektu edukacyjnego. Program pomaga rozwijać umiejętności samodzielnego myślenia, odpowiedzialnego korzystania ze źródeł, i wykorzystywania wiedzy w praktyce.

3 Zapoznanie ze stroną internetową projektu: http://szkolazklasa2zero.nq.pl/

4 Debata klasowa Cel debaty: stworzenie Kodeksu 2.0

5 ZASADY BEZPIECZNEGO INTERNETU Prezentacja multimedialna.

6 ZAGADNIENIA DO OMÓWIENIA: 1.Bezpieczeństwo w sieci, ślady jakie po sobie zostawiają uczniowie w sieci oraz, pozytywy i zagrożenia wiążące się z aktywnością na portalach społecznościowych. 2. Nauczyciele ułatwiają zdobywanie wiedzy poprzez wskazywanie internetowych narzędzi i zasobów: strony, programy, filmy, gry edukacyjne. 3. Uczniowie mogą korzystać z komputera nie tylko w pracowni komputerowej ale również w czytelni i innych salach w których dostępny jest komputer i tablica interaktywna. 4. Uczniowie naszej szkoły korzystają z TIK w celu zdobywania nowych umiejętności i wiedzy samodzielnie przygotowując się do zajęć. 5. Przypomnienie zasad korzystania z telefonów komórkowych na terenie szkoły oraz z Internetu.

7 KODEKS 2.0 Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr17 w Kielcach W naszej szkole uczniowie korzystają z Internetu w celu rozwijania swoich zainteresowań oraz komunikowania się z przyjaciółmi W naszej szkole uczniowie korzystają ze wszystkich dóbr Internetu w sposób legalny, zachowując prawa autorskie. W naszej szkole uczniowie dbają o bezpieczeństwo danych osobowych swoich i innych, nie podszywają się pod inne osoby. Uczniowie naszej placówki pamiętają o kulturze języka, nie używają obraźliwych określeń i tekstów. Uczniowie w naszej szkole korzystają z TIK w celu zdobywania nowych umiejętności i wiedzy samodzielnie przygotowując się do zajęć. Uczniowie przestrzegają wszelkich ostrzeżeń pojawiających się na różnych stronach internetowych. Nie publikują zdjęć ani filmów uwłaczających godności innych. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły nie korzystają z telefonów komórkowych podczas lekcji. Nauczyciele naszej szkoły są zawsze otwarci na pomysły uczniów dotyczące wykorzystania TIK w nauce. Uczniowie naszej szkoły mogą pomóc nauczycielowi w rozwiązywaniu problemów technicznych w pracy z komputerem. Nauczyciele naszej szkoły ułatwiają uczniom uczenie się poprzez wskazywanie internetowych narzędzi i zasobów typu, strony, programy, filmy, gry edukacyjne. Uczniowie naszej szkoły mogą korzystać z komputerów nie tylko na lekcji informatyki ale również w czytelni szkolnej i wielu innych pracowniach wyposażonych w komputer i tablicę interaktywną.

8 SZKOLNE BLOGI

9 ZADANIE TIK Gra terenowa w szkole – można się wspaniale bawić nie tylko przy komputerze, ale także w „realu”. WIRTUALNA SZKOŁA

10 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ! KONIEC


Pobierz ppt "Szkoła z klasą 2.0. „ Szkołą z klasą 2.0” ma na celu wypracowanie zasad korzystania z nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w edukacji."

Podobne prezentacje


Reklamy Google