Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła z Klasą to ogólnopolska akcja edukacyjna prowadzona od 2002 roku przez: - Centrum Edukacji Obywatelskiej - i „Gazetę Wyborczą”. Od początku.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła z Klasą to ogólnopolska akcja edukacyjna prowadzona od 2002 roku przez: - Centrum Edukacji Obywatelskiej - i „Gazetę Wyborczą”. Od początku."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4 Szkoła z Klasą to ogólnopolska akcja edukacyjna prowadzona od 2002 roku przez: - Centrum Edukacji Obywatelskiej - i „Gazetę Wyborczą”. Od początku trwania akcji wspólnie z nauczycielami, dyrektorami i ekspertami starają się promować i współtworzyć szkołę, która przygotowuje do życia w nowoczesnym świecie i wychowuje młodych ludzi na aktywnych obywateli, którzy chcą i potrafią stale się uczyć i podejmować nowe wyzwania.

5 Szkoła z Klasą 2.0 upowszechnia wśród uczniów wiedzę potrzebną we współczesnym świecie, pomaga rozwijać umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, stosować nowe technologie do uczenia się, a nie tylko rozrywki, odpowiedzialnie korzystać ze źródeł, stosować szkolną wiedzę w praktyce, bezpiecznie korzystać z Internetu.

6 Zadania szkół: 1.Pierwszym zadaniem szkół jest wypracowanie planu działania na cały rok szkolny. 2. Zadaniem Dyrektora jest wybranie i wprowadzenie dwóch zmian sposobu pracy szkoły z wykorzystaniem TIK. 3. W pierwszym semestrze doświadczone szkoły weryfikują Kodeks 2.0 oraz organizują Targi. Aby zorganizować Targi 2.0 każdy nauczyciel przeprowadza z uczniami zadanie z wykorzystaniem TIK (technologie informacyjno-komunikacyjne).

7 4. Drugi semestr poświęcony jest realizacji projektów edukacyjnych. To metoda nauczania, która kształci samodzielność, kreatywność i zespołową pracę uczniów. Szkoły doświadczone, które brały udział we wcześniejszych edycjach programu Szkoła z klasą 2.0, mogą realizować wybraną ścieżkę edukacyjną: - Projekt edukacyjny, - Uczymy innych, - Odwrócona lekcja. 5. Na zakończenie programu odbywają się Szkolne Festiwale 2.0 (podsumowanie całorocznej pracy oraz osiągnięć uczniów i nauczycieli).

8 KODEKS 2.0 Szkoły Podstawowej Szalom Alejchem we Wrocławiu

9 1.Ucz i ucz się z TIK! -W większości klas lekcyjnych jest sprzęt komputerowy z dostępem do Internetu. -Nauczyciele i uczniowie prowadzą blogi, zamieszczają tam ciekawe i przydatne informacje. -Chętnie uczestnicze w lekcjach z użyciem nowych technologii, prowadzonych zarówno przez nauczycieli jak i przez uczniów. -Wyciszam telefon podczas lekcji. Gdy nie ma takiej potrzeby nie noszę go do szkoły.

10 2. Z informacji korzystaj samodzielnie i krytycznie. -Z różnych materiałów internetowych tworzę swoje własne wypowiedzi. - Weryfikuję informacje konfrontując je z innymi źródłami. - Nie nagrywam i nie fotografuję nikogo, ani nie zamieszczam w Internecie treści dotyczących danej osoby bez jej zgody. - Nie zamieszczam w sieci nieprawdziwych informacji, nie jestem wulgarny i niemiły. - Nie powielam fałszywych lub niesprawdzonych informacji. -Jestem tolerancyjny i pomocny. Swoim zachowaniem uczę innych kultury w sieci.

11 3. Nie kradnij i nie daj się okraść! - Korzystając z materiałów źródłowych podaję ich autora. -Korzystam z darmowych materiałów i programów, wg. regulaminu (np. tylko do użytku domowego). 4. Komunikujmy się! -Uczniowie i rodzice mogą komunikować się z nauczycielami i dyrekcją za pomocą maili, dziennika elektronicznego, strony internetowej szkoły, blogów i portali społecznościowych.

12 5. Komputery pod ręką! - Ze szkolnych komputerów mogę korzystać tylko za zgodą nauczyciela. - Podczas własnych prezentacji korzystam z ustalonych wcześniej z nauczycielem pomocy technicznych i multimedialnych dostępnych w szkole (komputer, Internet, rzutnik, you-toube i inne) lub z własnych. - Szanuję sprzęt komputerowy. Przestrzegam regulaminu pracowni komputerowej. -W piątki po lekcjach mogę w pełni korzystać z nowoczesnych technologii i ze szkolnego Wi-Fi do własnych celów, w pozostałe dni tygodnia Wi-Fi wykorzystuję tylko podczas zaplanowanych lekcji, poza tym pamiętam o książkach w formie papierowej, aktywności ruchowej, zabawie i rozmowach off-line.

13 6. Bądź bezpieczny w sieci. -Uważnie czytam regulaminy serwisów internetowych. -Swoje dany w sieci umieszczam tylko za zgodą rodziców. -Nie podaję innym swoich haseł. -Zawsze wylogowuję się z używanych serwisów. -Nie ufam osobom poznanym w sieci. Nie każdy jest tym, za kogo się podaje.

14 Przygotowała: Agnieszka Łusiak (Źródło www.szkolazklasa2.0.pl)


Pobierz ppt "Szkoła z Klasą to ogólnopolska akcja edukacyjna prowadzona od 2002 roku przez: - Centrum Edukacji Obywatelskiej - i „Gazetę Wyborczą”. Od początku."

Podobne prezentacje


Reklamy Google