Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SZKOLNY KODEKS 2.0 GIMNAZJUM IM. KS. KAN. M. LIPSKIEGO 2013/2014.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SZKOLNY KODEKS 2.0 GIMNAZJUM IM. KS. KAN. M. LIPSKIEGO 2013/2014."— Zapis prezentacji:

1 SZKOLNY KODEKS 2.0 GIMNAZJUM IM. KS. KAN. M. LIPSKIEGO 2013/2014

2 1. UCZ I UCZ SIĘ Z TIK

3 1.1. Wykonujemy prace domowe z wykorzystaniem TIK Częściej korzystamy z płyt multimedialnych Nauczyciele przeprowadzą warsztaty TIK dla chętnych uczniów.

4 2. Z INFORMACJI KORZYSTAJ SAMODZIELNIE I KRYTYCZNIE

5 2.1. Nie kopiujemy bezmyślnie informacji z Internetu Materiały z Internetu wykorzystujemy tylko jako wzorzec do naszej własnej pracy Korzystamy z bazy stron polecanych przez szkołę potrzebnych do nauki.

6 3. NIE KRADNIJ I NIE DAJ SIĘ OKRAŚĆ

7 3.1. Nie kopiujemy materiałów bez zgody autora Zastrzegamy odpowiednią licencją nasze materiały Korzystamy z materiałów opatrzonych licencjami Creative Commons zgodnie z zasadami Używamy tylko programów z licencjami.

8 4. KOMUNIKUJMY SIĘ

9 4.1. Nauczyciele prowadzą bloga ze wskazówkami dla uczniów Uczniowie aktywnie uczestniczą w prowadzeniu bloga nauczycielskiego oraz blogów uczniowskich Nauczyciele i rodzice korzystają z możliwości zadawania pytań dyrektorowi szkoły poprzez stronę internetową Każda klasa ma klasowego a, który służy do kontaktów z wychowawcą i szkołą.

10 5. KOMPUTERY POD RĘKĄ

11 5.1. Korzystamy z telefonów komórkowych na terenie szkoły w uzasadnionych przypadkach (np.: gazeta, blog, projekty) ustalonych z nauczycielem Korzystamy z komputerów w ICIM i sali informatycznej w celu realizacji prac domowych, projektów i innych zadań szkolnych.

12 6. BĄDŹ BEZPIECZNY W SIECI

13 6.1. Nie podajemy danych osobowych, szczegółowych informacji o sobie Kontrolujemy publikacje w sieci swoich prywatnych zdjęć Nie nawiązujemy znajomości w sieci z osobami anonimowymi Zapoznajemy się z regulaminami stron internetowych i programów Uważnie czytamy wszystkie komunikaty Nie zakładamy kont na portalach randkowych Chronimy swoje loginy i hasła.

14 7. NAUCZCIE TEGO DOROSŁYCH

15 7.1. Zorganizujemy warsztaty dla rodziców z technologii TIK Dzielimy się z rodzicami swoimi umiejętnościami TIK (korzystanie z komputera, Internetu)


Pobierz ppt "SZKOLNY KODEKS 2.0 GIMNAZJUM IM. KS. KAN. M. LIPSKIEGO 2013/2014."

Podobne prezentacje


Reklamy Google