Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Podstawowa nr 28 z oddziałami integracyjnymi w Lublinie Rok szkolny 2012/2013 Nasza szkoła rozpoczęła udział w programie Szkoła z klasą 2.0. Jednym.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Podstawowa nr 28 z oddziałami integracyjnymi w Lublinie Rok szkolny 2012/2013 Nasza szkoła rozpoczęła udział w programie Szkoła z klasą 2.0. Jednym."— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Podstawowa nr 28 z oddziałami integracyjnymi w Lublinie Rok szkolny 2012/2013 Nasza szkoła rozpoczęła udział w programie Szkoła z klasą 2.0. Jednym z pierwszych zadań jest opracowanie, przetestowanie i wprowadzenie w życie zasad korzystania z technologii komunikacyjno-informacyjnych (TIK) w nauczaniu i uczeniu się.

2 Cel spotkania: Opracowanie Kodeksu 2.0, który ma być zestawem reguł, wyjaśniających jak komputer, Internet, komórka itp. – wspaniałe w zabawie i komunikacji – mogą pomóc w mądrej edukacji.

3 LISTA SZKOLNYCH ZASOBÓW Sprzęt: RodzajIlość Komputer uczniowski46 (w 3 salach komputerowych i Centrum Multimedialnym) Bezprzewodowy dostęp do Internetuw 20 salach Komputer nauczycielski26 - stacjonarne + 6 - laptopy Projektor multimedialny6 Tablica interaktywna4 Drukarka15 Skaner3 Urządzenie wielofunkcyjne5 Aparat fotograficzny5 Kamera 1 Platforma edukacyjna1 Sprzęt zakupiony w ramach rządowego programu Cyfrowa szkoła: m.in. tablety, laptopy, tablica interaktywna, projektory itp.

4 LISTA SZKOLNYCH ZASOBÓW Nauczyciele i uczniowie: Duża część Grona Pedagogicznego odbyła kursy i szkolenia informatyczne. Kilku nauczycieli posiada kwalifikacje do nauczania przedmiotów informatycznych, część uczących została przeszkolona z zasad funkcjonowania platformy edukacyjnej i obsługi tablicy interaktywnej. Wszyscy nauczyciele korzystają z dziennika elektronicznego. Szkolną siecią opiekuje się administrator sieci komputerowych. Uczniowie uczestniczą w zajęciach komputerowych i lekcjach informatyki, rozwijają umiejętności wykorzystania komputera i korzystania z usług internetowych. Pracownie: 3 pracownie komputerowe,Centrum Multimedialne, sieć Wi-Fi

5 KODEKS 2.0 – zagadnienia tematyczne Ucz i ucz się z TIK. Jak prowadzić lekcje z wykorzystaniem narzędzi TIK? Z informacji korzystaj samodzielnie i krytycznie. Jak wyszukiwać wiarygodne informacje? Nie kradnij i nie daj się okraść. Jak zgodnie z prawem korzystać z materiałów w sieci? Komunikujmy się. Jak używać TIK do komunikacji w szkole? Komputery pod ręką. Jak zapewnić dostępność komputerów i sieci w szkole? Bądź bezpieczny w sieci. Jak być bezpiecznym w sieci i jak tego uczyć? Nauczcie tego dorosłych. Jak szkoła może wykorzystać umiejętności i kompetencje uczniów?

6 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7.


Pobierz ppt "Szkoła Podstawowa nr 28 z oddziałami integracyjnymi w Lublinie Rok szkolny 2012/2013 Nasza szkoła rozpoczęła udział w programie Szkoła z klasą 2.0. Jednym."

Podobne prezentacje


Reklamy Google