Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Udział szkoły w programie Szkoła z klasą 2.0, prowadzonym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Gazetę Wyborczą pod honorowym patronatem Ministra Edukacji.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Udział szkoły w programie Szkoła z klasą 2.0, prowadzonym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Gazetę Wyborczą pod honorowym patronatem Ministra Edukacji."— Zapis prezentacji:

1 Udział szkoły w programie Szkoła z klasą 2.0, prowadzonym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Gazetę Wyborczą pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, przy wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Fundacji Agora.

2 OPRACOWANIE SZKOLNEGO KODEKSU 2.0 Czyli zasad korzystania z Technologii Komunikacyjno-Informacyjnych przez uczniów naszej szkoły. Punkty programu: 1.Bezpieczeństwo w sieci II. Korzystanie z informacji III. Prawa autorskie IV. Sprawdzanie wiedzy i komunikacji w sieci

3 Jak w uczeniu się i w nauczaniu wykorzystywać bezpiecznie technologie informacyjno-komunikacyjne (TIK)?

4 Kodeks 2.0 ma być zestawem reguł, które uporządkują obecne zamieszanie z nowymi technologiami. Powinien wyjaśnić, jak komputer, internet, komórka itp. mogą pomóc mądrej edukacji, a nie tylko dostarczać prostych pomocy, gotowców i ściąg.

5 ZASADY W KODEKSIE

6 1.Ucz i ucz się z TIK. Jak prowadzić lekcje w sieci – online i offline? Jak korzystać z internetu, gdy lekcja nie odbywa się w pracowni 2. Z informacji korzystaj samodzielnie i krytycznie. Jak nauczyciele i uczniowie mają korzystać z TIK w nauczaniu, by nie było to bezkrytyczne kopiowanie, lecz twórcze wykorzystanie zasobów sieci? 3. Nie kradnij i nie daj się okraść. Jak zgodnie z prawem korzystać z dostępnych w sieci materiałów – tekstów, zdjęć, filmów? Gdzie i jak szukać legalnych źródeł do wykorzystania?

7 6. Nauczcie tego dorosłych. W jaki sposób uczniowie przy wsparciu nauczycieli mogą szkolić innych, np. swoich rodziców, dziadków czy sąsiadów, w dziedzinie TIK? 5. Bądź bezpieczny w sieci. Na czym polega bezpieczne korzystanie z sieci? Jakie ślady zostawiasz, surfując po internecie? Jak korzystać z portali społecznościowych? 4. Komunikujmy się. Jak używać TIK do komunikacji w szkole i z rodzicami? Jak e-maile oraz portale społecznościowe mogą ułatwić kontakty między nauczycielami, uczniami i rodzicami?


Pobierz ppt "Udział szkoły w programie Szkoła z klasą 2.0, prowadzonym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Gazetę Wyborczą pod honorowym patronatem Ministra Edukacji."

Podobne prezentacje


Reklamy Google