Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KODEKS 2.0 Gimnazjum Gminy Oleśnica im. Szarych Szeregów.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KODEKS 2.0 Gimnazjum Gminy Oleśnica im. Szarych Szeregów."— Zapis prezentacji:

1 KODEKS 2.0 Gimnazjum Gminy Oleśnica im. Szarych Szeregów

2 UCZ I UCZ SIĘ Z TIK. I. UCZ I UCZ SIĘ Z TIK. 1. Nauczyciele zadają prace domowe z zastosowaniem różnorodnych programów komputerowych (prezentacja, animacja, film itp.) 2. Wykorzystujemy tablice interaktywne, laptopy i rzutniki znajdujące się w szkole do lekcji odbywających się poza salami komputerowymi w celu wykorzystania TIK. 3. Wykorzystujemy narzędzia TIK do realizacji projektów uczniowskich i gimnazjalnych.

3 INFORMACJI KORZYSTAJ SAMODZIELNIE I KRYTYCZNIE. II. Z INFORMACJI KORZYSTAJ SAMODZIELNIE I KRYTYCZNIE. 1. Pamiętamy zawsze o podawaniu źródła wykorzystywanych informacji. 2. Szanujemy prawa autorskie. 3. Sami opracowujemy i sprawdzamy znalezione informacje. 4. Realizując zadania, korzystamy z zweryfikowanych, legalnych i poleconych przez nauczyciela stron internetowych.

4 NIE KRADNIJ I NIE DAJ SIĘ OKRAŚĆ. III. NIE KRADNIJ I NIE DAJ SIĘ OKRAŚĆ. 1. Nie udostępniamy swoich pełnych danych osobowych, gdyż mogą one być wykorzystane przez osoby niepożądane w niewłaściwy sposób. 2. Kopiujemy materiały z Internetu do użytku osobistego, nie rozpowszechniamy ich jako własne. 3. Nie kopiujemy oprogramowania lub baz danych wymagających licencji nawet do użytku własnego. 4. Pamiętamy, że za bezprawne korzystanie z materiałów mogą zostać wyciągnięte konsekwencje.

5 KOMUNIKUJMY SIĘ. IV. KOMUNIKUJMY SIĘ. 1. Nauczyciele współpracują z uczniami, udostępniają linki i adresy stron pomocnych w nauce np. treści lektur, filmy, zdjęcia, dzięki którym mogą szybko przeczytać lekturę, obejrzeć film. 2. Rodzice, uczniowie i nauczyciele kontaktują się pomiędzy sobą przy pomocy poczty elektronicznej, komunikatorów internetowych, portali społecznościowych i telefonu. 3. Na lekcjach i przerwach uczniowie mają wyłączone telefony komórkowe.

6 KOMPUTER POD RĘKĄ. V. KOMPUTER POD RĘKĄ. 1. Uczniowie naszej szkoły mogą poznawać nowe możliwości płynące z sieci oraz efekty pracy innych uczniów dzięki korzystaniu z tablicy interaktywnej oraz innych narzędzi TIK w czasie lekcji. 2. Uczniowie wykorzystują fora, komunikatory, blogi itp. do udzielania sobie porad w zakresie uczenia się. 3. Gimnazjaliści pracują na komputerach szkolnych wyłącznie w celach wyznaczonych przez nauczyciela lub opiekuna.

7 BĄDŹ BEZPIECZNY W SIECI. VI. BĄDŹ BEZPIECZNY W SIECI. 1. Nie wchodzimy na strony „niebezpieczne”. Szkoła blokuje do nich dostęp. Pamiętamy, by nie korzystać z nich również w domu. 2. Dopasowujemy ustawienia prywatności konta na portalach społecznościowych, tak aby dostęp mieli tylko znajomi. 3. Nie umieszczamy na swoim blogu zdjęć, filmów itp. materiałów, do których nie mamy praw oraz wtedy, kiedy osoba ukazana na zdjęciu lub w filmie nie wyraziła zgody na publikację swojego wizerunku. 4. Uważnie czytamy komunikaty w komputerze i nie akceptujemy ich bezmyślnie.

8 NAUCZCIE TEGO DOROSŁYCH. VII. NAUCZCIE TEGO DOROSŁYCH. 1. Staramy się nauczyć rodziców i opiekunów obsługi podstawowych programów komputerowych oraz posługiwania się komunikatorami i portalami społecznościowymi w celu ułatwienia codziennych kontaktów. 2. Uczniowie chętnie dzielą się swoimi pomysłami, umiejętnościami z nauczycielami i rodzicami.


Pobierz ppt "KODEKS 2.0 Gimnazjum Gminy Oleśnica im. Szarych Szeregów."

Podobne prezentacje


Reklamy Google