Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI DZIAŁAŃ W RAMACH OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI BEZPIECZNE WAKACJE 2013.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI DZIAŁAŃ W RAMACH OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI BEZPIECZNE WAKACJE 2013."— Zapis prezentacji:

1 WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI DZIAŁAŃ W RAMACH OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI BEZPIECZNE WAKACJE 2013

2 BEZPIECZNE WAKACJE W ramach zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży przebywającym na leczeniu w Szpitalu Uzdrowiskowym nr 3 im. dr. Markiewicza w Ciechocinku przeprowadzono w trzech letnich turnusach ogólnopolską akcję „BEZPIECZNE WAKACJE 2013” WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE

3 Specjalny Zespół Pozalekcyjnych Zajęć Wychowawczych w Zespole Szkół Uzdrowiskowych nr 1 w Ciechocinku realizował następujące zadania:  Spotkanie uczniów z przedstawicielami: policji, straży pożarnej, ratownikiem medycznym,  Konkurs plastyczny pt. „Moje bezpieczne wakacje 2013”,  Zajęcia dydaktyczno - wychowawcze nt.”Bezpieczne wakacje bez używek”,  Warsztaty „Pierwsza pomoc przedmedyczna” – prowadzone przy współudziale wychowanków,

4  Zajęcia dydaktyczno - wychowawcze „Bezpieczne wakacje – jak mądrze wypocząć?”,  Zajęcia plastyczne „Moja niezwykła przygoda wakacyjna” – konkurs plastyczny,  Zajęcia edukacyjno – profilaktyczne; rozwiązywanie zagadek, rebusów i łamigłówek,  Bezpieczne zabawy na wakacjach – burza mózgów,  Zajęcia dydaktyczno - wychowawcze „Jak bezpiecznie spędzać wakacje: w górach, nad morzem, nad jeziorem, w domu.

5  Wizyta w Straży Pożarnej w Ciechocinku gdzie uczniowie dowiedzieli się, jak przebiega procedura przyjmowania zgłoszeń do interwencji i jak korzystać z numeru 112.

6  Spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim. Tematem spotkania były konsekwencje prawne z jakimi muszą liczyć się młodzi ludzie naruszający określone normy prawne. Policjanci wyjaśnili młodzieży między innymi jak wygląda odpowiedzialność za popełnione czyny, pojęcie nieletni, co to jest czyn karalny, demoralizacja. W trakcie spotkania omówiono również zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

7 Pokaz praktyczny z omówieniem zasad pierwszej pomocy przedmedycznej - przy współpracy ratownika medycznego Pawła Chyzińskiego W sposób twórczy, kreatywny i fachowy przekazano ważne informacje, które utrwaliły umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Wychowanek dysponuje taką wiedzą, że nabiera odwagi odpowiedzialności, żeby tej pomocy udzielić. Młody człowiek staje się „Małym Ratownikiem”

8 Zajęcia z pierwszej pomocy w ramach edukacji dla bezpieczeństwa i edukacji prozdrowotnej, prowadzone przy współpracy wychowanków posiadających odpowiednie kwalifikacje w zakresie ratownictwa medycznego.

9 Jak bezpiecznie spędzać wakacje?  Przeprowadzono zajęcia dydaktyczno - wychowawcze na temat: bezpiecznego poruszania się po drogach i szlakach – znajomości przepisów ruchu drogowego; właściwego zachowania się w środkach komunikacji publicznej; przestrzegania regulaminów na placach zabaw i obiektach sportowych; zasad bezpieczeństwa nad wodą (pływania w wyznaczonych miejscach,strzeżonych kąpieliskach itp.); bezpieczeństwa podczas pobytu w górach; bezpieczeństwa nad wodą i w lesie;

10

11 Konkurs plastyczny „Moje bezpieczne wakacje 2013” W ramach zajęć plastycznych przeprowadzono konkurs „Moje bezpieczne wakacje 2013”. Celem konkursu było przygotowanie dzieci do podejmowania bezpiecznych zachowań w czasie letniego wypoczynku oraz ukształtowanie właściwych nawyków związanych z bezpieczeństwem. Spośród prac konkursowych jury wybrało kilka, które przesłano organizatorowi akcji „Bezpieczne wakacje 2013”.

12 „Bezpieczne wakacje bez używek” Zajęcia dydaktyczno - wychowawcze miały charakter otwarty. Tematy, które poruszano podczas spotkań to między innymi: rozważania na temat nawiązywania nowych znajomości, zagrożeń czyhających na młodych ludzi: narkotyków, alkoholu, sekt, bezpiecznego korzystania z Internetu, zabawy muzyczno – ruchowe nawiązujące do scenek ulicznych.

13 „Moja niezwykła przygoda wakacyjna” Wychowankowie, korzystając ze swoich doświadczeń przedstawili w formie kompozycji plastycznej swoje przygody. Mi e li okazję jeszcze raz przeżyć i poczuć się odpowiedzialnymi i dumnymi za swoje zachowania i podjęte decyzje podczas udzielania pomocy w sytuacji trudnej.

14 Zajęcia edukacyjno – profilaktyczne „ Bezpiecznie wypoczywamy” - rozwiązywanie zagadek, rebusów i łamigłówek  Celem zajęć było wyposażenie ucznia – wychowanka w wiedzę i umiejętności dokonywania właściwych wyborów w życiu umożliwiających dobre samopoczucie i właściwe relacje z innymi.  Inicjowanie i wzmacnianie czynników wspierających rozwój wychowanka.  Stwarzanie możliwości samooceny, wyrabianie krytycyzmu i postawy asertywnej.

15 Zajęcia edukacyjno – profilaktyczne „Bezpiecznie wypoczywamy” - rozwiązywanie zagadek, rebusów i łamigłówek

16 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ Realizacja zadań: Agata Zielińska, Małgorzata Szwajkowska Współpraca: Dorota Nowak, Maria Roszak WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE oraz uczestnicy ogólnopolskiej akcji BEZPIECZNE WAKACJE 2013


Pobierz ppt "WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI DZIAŁAŃ W RAMACH OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI BEZPIECZNE WAKACJE 2013."

Podobne prezentacje


Reklamy Google