Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„JAK MOJE MIASTO JEŹDZI Z GŁOWĄ ?”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„JAK MOJE MIASTO JEŹDZI Z GŁOWĄ ?”"— Zapis prezentacji:

1 „JAK MOJE MIASTO JEŹDZI Z GŁOWĄ ?”
Ząbkowice Śląskie

2 Gimnazjum nr 1 w Ząbkowicach Śląskich znalazło się pośród 100 szkół w Polsce , które uczestniczą w programie „Jeżdżę z głową” . Program stworzony dla świadomych rowerzystów, zmotoryzowanych i pieszych. Program ten adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych. Głównym celem jest poznanie zmian w przepisach ruchu drogowego. Dotyczących rowerzystów, zwiększenie bezpieczeństwa na drodze i wzajemnego szacunku wszystkich uczestników ruchu drogowego.

3 Uczniowie biorący udział w programie „Jeżdżę z głową” .

4 Fundacja BGŻ dba o młodych rowerzystów.
Fundacja BGŻ dołączyła do grona partnerów wspierających Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego. Od 2012 roku w szkołach gimnazjalnych Bank BGŻ realizuje program rowerowy – „Jeżdżę z głową” skierowany do uczniów z mniejszych miejscowości, którzy chcieliby zaangażować się w zwiększenie bezpieczeństwa na drogach w swoich lokalnych środowiskach.

5 Publiczne Gimnazjum nr 1 w Ząbkowicach Śląskich promuje Program "Jeżdżę z głową„
W trakcie realizacji Programu „Jeżdżę z głową” nasze gimnazjum było współorganizatorami Dolnośląskiego Konkursu pt. „Jestem bezpieczny w domu, w szkole i na drodze”. Przedstawiliśmy założenia i cele programu oraz rozdaliśmy broszury ze zmianami w przepisach ruchu drogowego dotyczące rowerzystów. Uczniowie realizujący program czynnie uczestniczyli w konkursie reprezentując naszą szkołę i pomagając w przeprowadzeniu konkursu szczególnie na torze przeszkód.

6 Prelekcje z policjantem
Gimnazjum nr 1 im. Józefa Wybickiego w Ząbkowicach Śląskich odwiedził aspirant Tomasz Myśliński z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich. Dzięki jego prelekcjom, uczniowie zapewne będą jeszcze efektywniej realizować założenia programu Jeżdżę z głową.

7 Statystyki ankiet Analiza ankiet przeprowadzonych wśród mieszkańców miasta dotycząca realizacji programu „Jeżdżę z głową” .

8 1 . Pasem ruchu dla rowerów wydzielonym z powierzchni jezdni mogą się poruszać :

9

10 Deklaracja

11 „Jak moje miasto jeździ z głową” ?
Zmiany jakie nastąpiły w naszym mieście dzięki programowi „Jeżdżę z głową” . Bezpieczeństwo na drogach znacznie wzrosło . Rowerzyści oraz młodzież coraz częściej używają odblasków. Zmniejszone ryzyko wypadków.

12 Organizatorzy programu „Jeżdżę z głową” .

13


Pobierz ppt "„JAK MOJE MIASTO JEŹDZI Z GŁOWĄ ?”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google