Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nasze Nadleśnictwo Gostynin. Spis treści 1.OOgólna praca nadleśnictwa 2.PPracownicy nadleśnictwa i ich ogólne zadania 3.TTerytorium nadleśnictwa 4.GGatunki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nasze Nadleśnictwo Gostynin. Spis treści 1.OOgólna praca nadleśnictwa 2.PPracownicy nadleśnictwa i ich ogólne zadania 3.TTerytorium nadleśnictwa 4.GGatunki."— Zapis prezentacji:

1 Nasze Nadleśnictwo Gostynin

2 Spis treści 1.OOgólna praca nadleśnictwa 2.PPracownicy nadleśnictwa i ich ogólne zadania 3.TTerytorium nadleśnictwa 4.GGatunki roślinności i zwierząt 5.FFormy ochrony przyrody 6.BBibliografia

3 Ogólna praca nadleśnictwa Zadaniem nadleśnictwa jest opieka nad lasami państwowymi na określonym terytorium. Praca ta polega na pielęgnowaniu lasów, opiece nad zwierzętami leśnymi oraz zaopatrywaniu firm i osób prywatnych w drewno.

4 Pracownicy nadleśnictwa i ich zadania ogólne Służba leśna- są to pracownicy umundurowani, noszący odpowiednie mundury. Do takich pracowników zaliczają się: nadleśniczy, zastępca nadleśniczego, inżynier nadzoru, leśniczy i podleśniczy. – Nadleśniczy- jest to osoba nadzorująca pracę pozostałych podmiotów, zatrudnionych w nadleśnictwie. – Zastępca nadleśniczego- jest osobą podlegającą nadleśniczemu. Nadzoruje on pracę leśników i zajmuje się organizacją opieki nad lasami określonych przez leśniczych.

5 – Inżynier nadzoru- jego praca skupia się jedynie na dopilnowaniu firm, aby nie dochodziło do uszkodzenia roślin podczas prac porządkowych. – Leśniczy- jest osobą zajmującą się jednym leśnictwem mającym ok. 1400ha. Odpowiedzialny jest za opiekę nad lasami i zwierzętami, wycinką drzew i sadzeniem nowych roślin. – Podleśniczy- jest człowiekiem zastępującym leśniczego. Jego zadania są takie same jak leśniczego. Pracownicy biurowi- pracują w biurze nadleśnictwa. Ich praca sprowadza się jedynie do pracy w pomieszczeniach. W skład wchodzą sekretarz i główny księgowy.

6 Terytorium nadleśnictwa Nadleśnictwo Gostynin położone jest w centralnej Polsce na pograniczu województw mazowieckiego, kujawsko- pomorskiego i łódzkiego. W jego skład wchodzą gminy: Nowy Duninów, miasta Gostynina, Gostynin, Szczawin Kościelny i w części Strzelce, o łącznej powierzchni ok. 16000ha. Całość jest podzielona na 11 leśnictw o powierzchni 1400- 1500ha.

7 Gatunki roślin i zwierząt Najbardziej pospolitą rośliną w nadleśnictwie jest sosna zwyczajna. Najrzadziej występującą rośliną jest obuwik pospolity (odmiana storczyka) rosnący tylko w jednym miejscu.

8 Najliczniejsze zwierzęta w nadleśnictwie to: sarny, jelenie, dziki oraz liczne ptaki, gdzie prawdziwy okaz stanowi bocian czarny. Najmniej liczną grupę reprezentują: lisy, borsuki, kuny, łasice, bobry i wilki.

9 Formy ochrony przyrody Na terenie nadleśnictwa znajduje się: – Gostynińsko - włocławski Park Krajobrazowy; – 2 obszary Natura 2000, w skład których wchodzą Dolina Skrwy Lewej i Dolina i Słudwi; – 7 rezerwatów przyrody (Kresy, Lubaty, Komory, Lucień, Drzewce, Osetnica i Dolina Skrwy Lewej); – obszary chronionego krajobrazu; – 20 pomników przyrody (jednym z najokazalszych jest ok. 0,2ha fragment lasu porośnięty bluszczem pospolitym).

10 Bibliografia Materiały pozyskane zostały z wywiadu z zastępcą nadleśniczego mgr inż. Andrzejem Rosińskim i panią Alicją Reńdą zajmującą się edukacją w nadleśnictwie. http://www.gostynin.lodz.lasy.gov.pl/ http://pl.wikipedia.org/wiki/Lasy_Gostynińsko-Włocławskie Gostynińsko- włocławski Park Krajobrazowy, pod red. Grzegorza Drewnowskiego Dziękujemy za uwagę! Julia Mularczyk IIC, Julia Szac IIC, Kacper Zieliński IIC Gimnazjum nr 2 im. Polskich Noblistów w Gostyninie Kategoria: gimnazjum


Pobierz ppt "Nasze Nadleśnictwo Gostynin. Spis treści 1.OOgólna praca nadleśnictwa 2.PPracownicy nadleśnictwa i ich ogólne zadania 3.TTerytorium nadleśnictwa 4.GGatunki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google