Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Www.sierratequila.pl...w świecie.... MEXICO Plantacje błękitnej agawy “Agave Tequilana Weber”, z której powstaje Sierra Tequila rozpościerają się wokół.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Www.sierratequila.pl...w świecie.... MEXICO Plantacje błękitnej agawy “Agave Tequilana Weber”, z której powstaje Sierra Tequila rozpościerają się wokół."— Zapis prezentacji:

1 www.sierratequila.pl...w świecie...

2 MEXICO Plantacje błękitnej agawy “Agave Tequilana Weber”, z której powstaje Sierra Tequila rozpościerają się wokół Guadalahary na wysokości 1 500 do ponad 2 000 metrów n.p.m.. Guadalahara, stolica prowincji Jalisco założona w 1542 roku, jest również domem Tequili Sierra. Nazwę „Tequila” mogą nosić zgodnie z prawem meksykańskim wyłącznie te destylaty z agawy, które pochodzą z prowincji Jalisco w Meksyku. Pochodzenie i produkcja tequili są ściśle kontrolowane przez specjalnie powołaną do tego celu instytucję Camera Regional De La Industria Tequilera z siedzibą w Guadalaharze. Producenci, którzy dostosowali się do rygorystycznych reguł instytucji otrzymują indywidualne numery: Numero de Origen Mexicano oraz Denominacion de Origen Tequila. Te właśnie znaki autentyczności pochodzenia i jakości produktu znajdują się na każdej butelce Sierra Tequila.

3

4 Dawno, dawno temu…. PRADZIADEK - Pulque – sfermentowany miąższ z owoców agawy wytwarzany przez meksykańskich Indian DZIADEK - Mezcal – produkowany przez hiszpańskich konkwistadorów TEQUILA - szlachetny mezcal produkowany wyłącznie z owoców błękitnej agawy (Tequilana Weber)

5 Historia każdej kropli Tequili Sierra ma swój początek w prowincji Jalisco na plantacjach w Los Altos, na wysokosci 2.000 metrów n.p.m.. Wyłącznie najlepszej jakości błękitna agawa (Blue Agave Tequilana) używana jest do produkcji Sierra Tequila..

6 Plantacje Sierra należą do najbardziej kultywowanych upraw zapoczątkowanych w Jalisco. Dwa lata po zasadzeniu błękitne agawy nadal są małe i w dalszym ciągu potrzebują około 6-8 lat na dojrzewanie. By osiągnęły odpowiednią wielkość i mogły stać się pełnowartościowym surowcem, pogoda będzie musiała utrzymywać się bez zmian przez cały ten okres, co znaczy, że nie może być mrozu ani gradu.

7 Po okresie czterech lat w stabilnych warunkach, Błękitne Agawy w dalszym ciągu mają cztery do sześciu lat na dojrzewanie, ale jest to czas kiedy wokół nich wyrastają nowe, młodziutkie agawy.

8 www.borco.com Po okresie sześciu lat, w dalszym ciągu pozostaje od dwóch do czterech lat, aby agawy osiągnęły pełna dojrzałość. W tym czasie część liści jest odcinana, by odsłonić to co się w nich kryje, czyli owoc agawy.

9 www.borco.com Między ósmym, a szóstym rokiem, w zależności od stanu dojrzałości agawy rozpoczynają się zbiory. Ostre liście zostają całkowicie odcięte, pozostawiając owoc w kształcie ananasa, zwany piña. Wszystkie te czynności wykonywane są ręcznie. Jeden mężczyzna jest w stanie odciąć 70-80 piñas dziennie. Z każdej piña powstanie około 8 litrów tequili.

10 PIÑAS

11 Piñas ważą od 40 do 60 kg każda. Po zebraniu z pola ładowane są do ciężarówek i transportowane w ciągu 2-3 godzin z plantacji Sierra w Los Altos do destylarni w sercu Guadalajara.

12 www.borco.com DESTILERIAS SIERRA UNIDAS, S.A. de C.V. in Guadalajara.

13 www.borco.com Już w kilka godzin po zebraniu, świeże Piñas są gotowe do rozpoczęcia procesu produkcji.

14 www.borco.com Piñas przy użyciu toporów, zostają rozdrobnione na mniejsze części.

15 www.borco.com... Następnie rozdrobnione Piñas trafiają do zbiornika… … po trwającym 24 godziny gotowaniu...

16 ...z agawy wyciskany jest sok …

17 www.borco.com Następnie sok jest przelewany do zbiorników …

18 www.borco.com...w celu poddania procesowi fermentacji.

19 www.borco.com Sfermentowany sok jest następnie podwójnie destylowany w miedzianych kolumnach destylacyjnych w celu nabrania ostatecznej zawartości alkoholu 55%.

20 www.borco.com Cały proces produkcji jest kontrolowany przez ministerstwo kontroli jakości, zwanego C.R.T. (Consejo Regulador del Tequila).

21 Po skończeniu całego procesu Sierra Silver jest butelkowana i gotowa do konsumpcji. Krystalicznie czysta tequila o lekko pikantnym posmaku. Doskonale smakuje podawana w tradycyjny sposób z solą i cytryną lub jako składnik wyśmienitych koktajli: Sierra Margarita lub Sierra Sunrise.

22 Rytuał picia tequili Nalej tequilę Sierra Silver do kieliszka. Do zagłębienia między kciukiem i palcem wskazującym dłoni nasyp odrobinę soli. Zliż sól z dłoni, wypij tequilę i przegryź cząstką cytryny/limonki*. * Sierra Reposado może pić używajc cynamonu i cząstki pomarańczy dla podkreślenia smaku

23 www.borco.com W procesie dojrzewania w dębowych beczkach, wysokość oraz specjalny gorący i suchy klimat powodują przyspieszenie oraz intensywny proces dojrzewania dla Sierra Tequila Reposado i Añejo...

24 ...po upływie procesu dojrzewania, trwającego co najmniej 6 miesięcy Sierra Reposado jest gotowa do konsumpcji. Doskonała, delikatna i wytworna w smaku tequila. Dzięki leżakowaniu w dębowych beczkach nabiera złocistego koloru i szlachetnego aromatu. Doskonale smakuje podawana w tradycyjny sposób z cząstką pomarańczy i cynamonem lub jako składnik koktajli: Sierra Golden Margarita, Sierra Sunset.

25 Ponad 2 lata dojrzewania w dębowych beczkach nadają wyjątkową jakość Sierra Antiguo - Tequili Añejo, która zajmuje najwyższe miejsce w randze Tequili Sierra. Niezwykle długi proces dojrzewania nadaje jej wyjątkowo głęboki i szlachetny kolor bursztynu oraz aksamitny i łagodny smak. Najlepiej smakuje podawana w klasycznych kieliszkach do tequili lub koniaku, delikatnie ogrzana w dłoni.

26 Aztekowie stanowili jedną z najbardziej rozwiniętych cywilizacji na Ziemi. Stworzyli między innymi niezwykle precyzyjny kalendarz słoneczny, którego główny element zdobi butelkę Sierra Antiguo jako symbol minionych kultur i nawiązanie do bogatej historii obecnych mieszkańców Meksyku Rdzenni mieszkańcy Meksyku tworzyli budowle architektoniczne będące przez wieki niedoścignionym wzorem dla innych. Piramida Chicén Itzá umieszczona w centralnym miejscu etykiety na butelce Sierra Antiguo podkreśla jej wyjątkową jakość.

27 Sierra Tequila jest obecna w ponad 70 na świecie...

28 -SIERRA jest najlepiej sprzedającą się Tequilą w Polsce i Europie -SIERRA sprzedaż sięga nawet 1 miliona kartonów na świecie -SIERRA jest liderem rynku tequili w ponad 22 krajach Europy i na świecie np. w Tajlandii lub Australii -Poza Amerykami (Północnej, Środkowej i Południowej), SIERRA Tequila jest No. 1 na świecie. www.sierratequila.pl

29

30 Sierra jest numer 1 tequilą w Europie i w Polsce.


Pobierz ppt "Www.sierratequila.pl...w świecie.... MEXICO Plantacje błękitnej agawy “Agave Tequilana Weber”, z której powstaje Sierra Tequila rozpościerają się wokół."

Podobne prezentacje


Reklamy Google