Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ananas Ananasy uprawia się w rejonach gdzie podczas ich rozwoju i wzrostu jest temperatura powyżej 20 stopni. Największe plantacje zakładane są więc w.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ananas Ananasy uprawia się w rejonach gdzie podczas ich rozwoju i wzrostu jest temperatura powyżej 20 stopni. Największe plantacje zakładane są więc w."— Zapis prezentacji:

1 Ananas Ananasy uprawia się w rejonach gdzie podczas ich rozwoju i wzrostu jest temperatura powyżej 20 stopni. Największe plantacje zakładane są więc w Chinach, Brazylii, Meksyku, Hawajach i Filipinach.

2 ANANASY cenione są za swe soczyste i bardzo aromatyczne owoce, które spożywa się na surowo, a także po przetworzeniu. Spotkamy je w dżemach, kompotach, sokach i wielu innych artykułach spożywczych.

3 ANANAS jest dość okazałą rośliną bo dorasta nawet do 1,5 metra wysokości. Owoce są nie mają w sobie nasion, wielkość owoców natomiast zależy od sposobu uprawy i miejsca z którego pochodzą, oraz warunków tam panujących.

4 Ananasy uprawiane są na polach ananasowych

5 Roślina ANANASA przedstawia bardzo piękny widok. Jej liście tworzą pióropusz, czy też mówiąc dostojniej "koronę", która odcinana jest wraz z owocem i w tym stanie trafia do sklepów na niemal całym świecie.

6 A tak rosną ANANASY! 123 4 56

7 Dziękuję za uwagę! Opracowała: Dobrawa Kądziela


Pobierz ppt "Ananas Ananasy uprawia się w rejonach gdzie podczas ich rozwoju i wzrostu jest temperatura powyżej 20 stopni. Największe plantacje zakładane są więc w."

Podobne prezentacje


Reklamy Google