Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

FRANCJA. Na północy jej granicą są piaszczyste plaże i klify wybrzeża Kanału La Manche.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "FRANCJA. Na północy jej granicą są piaszczyste plaże i klify wybrzeża Kanału La Manche."— Zapis prezentacji:

1 FRANCJA

2

3 Na północy jej granicą są piaszczyste plaże i klify wybrzeża Kanału La Manche.

4 Południowe wybrzeże Francji leży nad Morzem Śródziemnym. Ciepła błękitna woda i słoneczny klimat przyciągają tłumy turystów nad Lazurowe Wybrzeże.

5 Stolicą Francji jest Paryż. Miasto leży w centrum północnej Francji nad Sekwaną. Słynie z Wieży Eiffla.

6 Drugim co do wielkości miastem jest Marsylia, duży port nad Morzem Śródziemnym.

7 Francja jest prawdziwą kolebka mody. Coco Chanel jest najbardziej znaczącym nazwiskiem francuskiej mody. Firma została założona przez słynną francuską projektantkę Gabrielle Chanel, zwaną Coco. Christian Dior to słynny projektant sukien i kapeluszy. Paryskie wybiegi są marzeniem każdej modelki.

8 Kuchnia francuska słynie jako jedna z najlepszych na świecie. Francuzi uwielbiają sery, które są podawane w wielu odmianach przy każdej okazji. Produkuje się tam około 400 rodzajów serów. Za jedne z bardziej tradycyjnych dań, kojarzonych z Francją, uchodzą m.in.: kaczka z pomarańczą, omlety, prażone kasztany oraz legendarne ślimaki w skorupkach i żabie udka.

9 Trzej muszkieterowie – jedna z najsłynniejszych powieści Aleksandra Dumasa. Często zwana powieścią płaszcza i szpady. Muszkieter to bohater pozytywny – odważny i szlachetny. Do legendy przeszła dewiza muszkieterów – jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.

10 W średniowieczu język francuski był używany przez poetów, pisarzy i bardów. Znani francuscy pisarze to Corneille, Moliere. Tworzyli tam również sławni na cały świat malarze – Monet i Degas.

11 Kankan to taniec francuski, któremu towarzyszy bardzo szybka muzyka. Charakterystycznymi dla tego tańca są takie figury akrobatyczne, jak: szpagat, gwiazda, wyrzut prostej nogi do góry. Posłuchajcie i zobaczcie sami, jak my go wykonamy.

12 Dziękujemy za uwagę!


Pobierz ppt "FRANCJA. Na północy jej granicą są piaszczyste plaże i klify wybrzeża Kanału La Manche."

Podobne prezentacje


Reklamy Google