Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Leonardo da Vinci Partnerstwo: “Kuchnia i restauracja, przewodnik dla początkujących” TŁUSZCZE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Leonardo da Vinci Partnerstwo: “Kuchnia i restauracja, przewodnik dla początkujących” TŁUSZCZE."— Zapis prezentacji:

1 Leonardo da Vinci Partnerstwo: “Kuchnia i restauracja, przewodnik dla początkujących”
TŁUSZCZE

2 TŁUSZCZE: zwierzęce i roślinne
Tłuszcze są ważnym źródłem energii dla naszego organizmu tak długo, jak mamy odpowiednią jego ilość oraz rodzaj. W temperaturze pokojowej tłuszcze bogate w wielonienasycone kwasy tłuszczowe mają miękką konsystencję lub zamieniają się w ciecz, podczas gdy tłuszcze nasycone posiadają twardą teksturę. Jedzenie zbyt dużej ilości tłuszczów nasyconych może doprowadzić do chorób układu krążenia i pokarmowego.

3 Masło Masło, które jest produktem mlecznym, używane jest na wiele sposobów. Podczas smażenia masło dodaje żywności koloru i smaku, jak również chroni ją przed spaleniem. Masło może być również używane do pieczenia, zeszklenia i innych celów. Masło składa się z około 80% tłuszczu mlecznego.

4 Smalec W niektórych kulturach tłuszcz wieprzowy czasami występuje w konsystencji pasty, w której jest prawie 100% tłuszczu. Smalec można używać do pieczenia i smażenia, ale także na kanapki, podobnie jak masło.

5 Margaryna Margaryna jest w zasadzie mieszaniną utwardzonego oleju roślinnego i niekiedy też odwodnionego i odtłuszczonego mleka. Jako że margaryna jest stosowana jako zamiennik masła, producenci margaryny nadali jej podobny wygląd. Wartość odżywcza jest porównywalna do masła, a ponieważ margaryna jest tańsza niż masło, używa się jej w wielu restauracjach.

6 Oleje spożywcze Oleje spożywcze są wykonane z różnych zdrowych produktów żywnościowych, na przykład owoców, ziaren i nasion. Używamy oleju do smażenia, pieczenia, głębokiego smażenia itp. Olej musi być płynny w temperaturze powyżej 15 stopni, w przeciwnym razie tłuszcz ten nie jest olejem. Olej składa się w 100% z tłuszczów nienasyconych.

7 Oliwa z oliwek Oliwa produkowana jest z wyciskanych oliwek. Do uzyskania jednego litra oleju potrzebne jest 6 kg oliwek. Olej ten jest zdrowy, bogaty w witaminę E oraz kwasy nienasycone. Oliwa z oliwek jest używana do sosów, ponieważ posiada silny smak. Jest również stosowana przy gotowaniu w niskich temperaturach, ponieważ wyższa temperatura zmniejsza wartości smakowe oliwy.

8 Olej rzepakowy Olej rzepakowy (canola) jest olejem jadalnym, który jest wyciskany z nasion rzepaku i produkowany poprzez tłoczenie na zimno i na gorąco. Tłoczony na zimno, olej ma neutralny smak i dlatego nadaje się do pieczenia i smażenia. Podobnie jak oliwa z oliwek, olej rzepakowy składa się głównie z jednonienasyconych kwasów tłuszczowych. Ze względu na podobne cechy z oliwą z oliwek i jego niską cenę, restauracje używają go jako zamiennik oliwy.

9 Olej kukurydziany Olej słonecznikowy
Z kukurydzy produkuje się olej bogaty w wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Obfitość kukurydzy sprawia, że olej ​​ten należy do tańszych. Wysoka temperatura zapłonu oleju kukurydzianego pozwala na stosowanie go do smażenia, a zwłaszcza do smażenia w głębokim oleju. Olej słonecznikowy pochodzi z wciśniętych nasion słonecznika. Podobnie jak olej kukurydziany, olej słonecznikowy zawiera głównie tłuszcze nienasycone, więc jest zdrową alternatywą w gotowaniu. Olej słonecznikowy zawiera witaminę E. Dodatkowo posiada wysoką temperaturę zapłonu, dzięki czemu może być używany do smażenia.

10 Olej roślinny Olej roślinny otrzymujemy w wyniku mieszania olejów pochodzących z różnych roślin, takich jak rzepak, słonecznik i / lub kukurydza. Olej roślinny jest tanią alternatywą tłuszczów spożywczych z niską zawartością nasyconych kwasów tłuszczowych. Różne mieszaniny można stosować w celu uzyskania pewnych cech niezbędnych w potrawach.

11 Sól Sól jest rodzajem minerałów, składających się z chlorku sodu. Sól jest przyprawą w postaci proszku i jest najczęściej używaną przyprawą do przygotowywania żywności. Sól to najstarszy środek konserwujący, ma on również wiele innych zastosowań.

12 Pieprz Pieprz jest silną przyprawą, i istnieją różne rodzaje pieprzu, jak pieprz czarny, pieprz biały i zielony. Wszystkie one pochodzą od różnych roślin. Pieprz jest powszechnie używany w celu wzmocnienia smaku żywności.

13 Soja Sos sojowy jest rodzajem sosu, wykonanym z nasion soi, które są bardzo powszechne w Azji. Soja doskonale nadaje się do makaronu i ryżu.

14 Zdjęcia w prezentacji pochodzą z domeny publicznej za pośrednictwem Internetu. Prezentacje są używane w charakterze niezarobkowym do celów edukacyjnych.


Pobierz ppt "Leonardo da Vinci Partnerstwo: “Kuchnia i restauracja, przewodnik dla początkujących” TŁUSZCZE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google