Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Copyright © 2015 Wydawnictwo Inspiracja. Wydawnictwo Inspiracja Wydawnictwo Inspiracja założone zostało w celu podtrzymywania, utrwalania i zachęcania.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Copyright © 2015 Wydawnictwo Inspiracja. Wydawnictwo Inspiracja Wydawnictwo Inspiracja założone zostało w celu podtrzymywania, utrwalania i zachęcania."— Zapis prezentacji:

1 Copyright © 2015 Wydawnictwo Inspiracja

2 Wydawnictwo Inspiracja Wydawnictwo Inspiracja założone zostało w celu podtrzymywania, utrwalania i zachęcania do pisania odręcznego.

3 Copyright © 2015 Wydawnictwo Inspiracja Naszą misją jest zaprosić wszystkich do pisania.

4 Copyright © 2015 Wydawnictwo Inspiracja „Pisz i czytaj” – projekt Wydawnictwa Inspiracja dla bibliotek – czyli jak zachęcić dzieci i młodzież do pisania odręcznego.

5 Copyright © 2015 Wydawnictwo Inspiracja Trudno negować zalety pisania odręcznego, mimo tego umiejętność ta powoli zanika, wypierana przez nowoczesne technologie. Słyszy się głosy, że właściwie przestaje być potrzebna! Nie da się jednak ukryć, że zalety pisma odręcznego są nie do przecenienia. Chcielibyśmy je przypomnieć.

6 Copyright © 2015 Wydawnictwo Inspiracja Zalety pisania odręcznego: 1.Stymuluje mózg, rozwija połączenia mózgowe, poprawia zdolność mówienia. 2.Pomaga w zapamiętywaniu treści. 3.Utrwala zasady poprawnej pisowni. 4.Ma wpływ na jasność formułowania myśli, styl i logikę wypowiedzi oraz bogactwo słownictwa. 5.Poprawia koncentrację, orientację przestrzenną i umiejętność rozwiązywania problemów. 6.Ćwiczy precyzję, koordynację, kontrolę motoryczną. 7.Ćwiczy umiejętność myślenia kreatywnego i abstrakcyjnego. 8.Sprzyja rozwojowi zdolności językowych. 9.Syntetyzuje dane i usprawnia proces uczenia się.

7 Copyright © 2015 Wydawnictwo Inspiracja Projekt dla bibliotek pod nazwą „Pisz i czytaj” Biblioteka nabywa egzemplarz „Książki do … napisania”. Książka zostaje włączona do zasobów biblioteki. Dzieci i młodzież mogą ją wypożyczać na takich samych zasadach jak inne książki. W wypożyczonej „Książce” każdy możne wpisać swój wiersz, opowiadanie, reportaż, zdarzenie z życia, podróży wakacyjnej, udziału w imprezie (np. koncert, wyjście do teatru itp.). Tekst, którym młody człowiek chce się podzielić z innymi. Dodatkowo wpis można ilustrować ręcznie wykonanym rysunkiem, wyklejanką itp. Praca może być anonimowa lub zakończona podpisem autora. Po wpisie twórca oddaję książkę do biblioteki. Następny wypożyczający książkę czyta wpisy poprzedników i wykonuje własny. W ten sposób autorzy tworzą niepowtarzalną, unikatową książkę, która pozostaje w zasobach biblioteki. Po jej zapisaniu powstaje następna itd. Jakie są społeczne zalety projektu ?

8 Copyright © 2015 Wydawnictwo Inspiracja Społeczne zalety projektu „Pisz i czytaj”. 1.Bez zmuszania motywuje do pisania ręcznego. 2.Poprawia pisownię (wiedząc, że będą nas czytali inni staramy się pisać wyraźniej, z większą starannością). 3.Odkrywa predyspozycje, zdolności dzieci i młodzieży. 4.Uczy dzielenia się z grupą swoimi talentami, uczuciami. 5.Przełamuje lęk związany z dzieleniem się swoją pracą, umiejętnościami (Polacy nie potrafią się chwalić !). 6.Integruje zespół, klasę. 7.Twórcy mają świadomość współudziału w projekcie, który przetrwa długie lata (poczucie ważności). 8.Projekt uczy i zachęca do pracy po lekcjach.

9 Copyright © 2015 Wydawnictwo Inspiracja Podczas egzaminów uczniowie nadal piszą ręcznie. Pomóżmy im w tym!

10 Copyright © 2015 Wydawnictwo Inspiracja Dziękujemy za uwagę – zapraszamy do udziału w projekcie. Zapraszamy na stronę www.ksiazkadonapisania.pl www.ksiazkadonapisania.pl Kontakt: E-mail: kontakt@wydawnictwoinspiracja.plkontakt@wydawnictwoinspiracja.pl Www: http://wydawnictwoinspiracja.pl Tel: (+48) 504-950-595(+48) 504-950-595

11 Copyright © 2015 Wydawnictwo Inspiracja „ Książki do … napisania ”


Pobierz ppt "Copyright © 2015 Wydawnictwo Inspiracja. Wydawnictwo Inspiracja Wydawnictwo Inspiracja założone zostało w celu podtrzymywania, utrwalania i zachęcania."

Podobne prezentacje


Reklamy Google