Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SIEĆ SKOJARZENIOWA (mapa myśli). SIEĆ SKOJARZENIOWA – TO DOSKONAŁA POMOC PRZY ROBIENIU NOTATEK ! Podnosi efektywność Twojej nauki Sprawia, że nauka robi.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SIEĆ SKOJARZENIOWA (mapa myśli). SIEĆ SKOJARZENIOWA – TO DOSKONAŁA POMOC PRZY ROBIENIU NOTATEK ! Podnosi efektywność Twojej nauki Sprawia, że nauka robi."— Zapis prezentacji:

1 SIEĆ SKOJARZENIOWA (mapa myśli)

2 SIEĆ SKOJARZENIOWA – TO DOSKONAŁA POMOC PRZY ROBIENIU NOTATEK ! Podnosi efektywność Twojej nauki Sprawia, że nauka robi się ciekawsza i przyjemniejsza, atrakcyjniejsza Powoduje szybsze przyswojenie wiedzy, łączenie faktów, ich analizowanie Posiada uniwersalne zastosowanie

3

4 ZASADY TWORZENIA SIECI SKOJARZENIOWEJ : Temat tekstu zajmuje centralne miejsce Główne wątki rozgałęziają się od centrum Hierarchia ważności tematów Słowa klucze, symbole, obrazy Kolory (przynajmniej 3)

5

6 Robimy mapę myśli Przygotuj czystą kartkę, minimum A4 i ustaw ją wzdłuż dłuższej krawędzi. Przygotuj wszystko, co będzie Ci potrzebne, czyli: kredki, mazaki, długopisy, zakreślacze itp. Na środku kartki zrób rysunek tego, co jest tematem mapy. Obrazy i symbole umieszczaj na całej mapie. Jeden dobry obrazek może zastąpić 1000 słów, więc korzystaj z tego i rysuj, gdzie tylko się da. Kolorowe ilustracje są nieocenione. Z czasem wypracujesz swój zestaw symboli Najważniejsze słowa kluczowe muszą się wyróżniać. Możesz je napisać większymi literami, grubszymi, lub napisać je r o z s t r z e l o n ą czcionką. Pisz WYRAŹNIE !!! Litery są wtedy znacznie bardziej czytelne, co pozwoli Ci szybko i sprawnie robić powtórki. Rób co najwyżej 10 głównych odnóg. Tyle z łatwością zapamiętasz. Rysuj linie odręcznie. Niech będą faliste i cieńsze na końcach - zupełnie jak macki ośmiornicy. Przy tworzeniu Twojej mapy jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia. Daj upust swojej fantazji i twórz bogato zdobione, abstrakcyjne i zwariowane mapy. Zobaczysz, jak szybko dzięki temu można się uczyć. Żadnych barier i granic! To Twoja mapa i możesz tam umieścić wszystko. Niech będzie kolorowo i abstrakcyjnie !!! Pierwsze Mapy Myśli mogą wydawać Ci się niezgrabne, natomiast z czasem i praktyką zdobędziesz umiejętności i sam zauważysz, jak szybko i łatwo jest je wykonać. Co najważniejsze, rezultaty poznasz po pierwszych egzaminach czy klasówkach, do których uczyłeś się z kreatywnych notatek! Korzystaj z map myśli, gdzie tylko możesz. Możesz trenować ich tworzenie podczas wieczornych wiadomości, z książki lub artykułów czytanych w gazecie lub Internecie. Gdy opanujesz tworzenie map, przekonasz się, jak bardzo są one użyteczne.

7

8 Więcej informacji na temat sieci skojarzeniowej znajdziesz w naszym podręczniku (nr 4; str. 126). Życzę powodzenia w pracy z sieciami. Podziel się z nami wrażeniami. biuro: trenerzy: Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej na temat szybkiego czytania oraz technik zapamiętywania, zapraszam na naszą stronę internetową Opracował na podstawie materiałów Unijnej Szkoły Europejskiej K. Tymiński (USE), Elbląg 2009


Pobierz ppt "SIEĆ SKOJARZENIOWA (mapa myśli). SIEĆ SKOJARZENIOWA – TO DOSKONAŁA POMOC PRZY ROBIENIU NOTATEK ! Podnosi efektywność Twojej nauki Sprawia, że nauka robi."

Podobne prezentacje


Reklamy Google