Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Blog Wirtualny pamiętnik Dziennikarstwo XXI wieku.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Blog Wirtualny pamiętnik Dziennikarstwo XXI wieku."— Zapis prezentacji:

1 Blog Wirtualny pamiętnik Dziennikarstwo XXI wieku

2 Co to jest BLOG ? Internet jest przestrzenią, gdzie możemy odnaleźć wiele sposobów komunikowania się między sobą. Jest to również miejsce, gdzie występuje rożnorodność gatunków dziennikarskich – takich sposobów pisania, mówienia, przekazywania obrazów, które są posegregowane ze względu na swoje specyficzne cechy i sposób posługiwania się nimi. Blog jest specyficznym, innym gatunkiem dziennikarskim, niż artykuł, reportaż, felieton. Blog to wszystkie te formy połączone w jedno, dostępne dla każdego, kto ma Internet i chce pisać.

3 Od kiedy? W Polsce blogi zaczęły ukazywać się w 2000 roku, kiesy też zaczęła rozwijać się komunikacja między użytkownikami Internetu. Rok datowany jako moment zaistnienia komunikatora Gadu-Gadu. W roku na Blog.pl zarejestrowało się 17tysięcy użytkowników. Obecnie jest ich ponad 3miliony.

4 Rozwój Blogi zyskały na popularności i niezwykle szybki sposób zaczęły opanowywać internetową przestrzeń. Każdy mógł (i nadal może) założyć własny dziennik internetowy i dzielić się przemyśleniami, spostrzeżeniami z rówieśnikami oraz innymi użytkownikami Internetu.

5 Dziurka od klucza Z początku blogi miały być swoistego rodzaju pamiętnikami, które zamiast spisywane na kartkach zeszytu, zapisywało się na serwerach i udostępniało innym.

6 Dziurka od klucza Pamiętniki, dzienniki, z reguły miały dość intymną formę, były głębokimi, osobistymi przemyśleniami, rozważaniami, wyobrażeniami autorów. Blog nadał im nową formę. Narodził się nowy sposób postrzegania człowieka. Można wniknąć w czyjeś zdanie, poglądy, podglądać jego czyn y, a przede wszystkim – myśli.

7 Dla każdego Młodzi ludzie bardzo polubili blog – za prostotę obsługi, szybkość, dostępność oraz za to, że Sieć daje miejsce, gdzie można ujawnić swój talent pisarski. Kreowanie własnego wizerunku, ukazywanie uczuć, myśli, tworzenie różnych gatunków literackich – to plusy w technologii, jaką daje wirtualny dziennik.

8 Dla każdego Nie tylko młodzież przyswoiła sobie nowy internetowy kanał komunikowania się ze światem. Dorośli również zaczęli korzystać z zalet blogów. Dzisiaj możemy spotkać się z blogami polityków, dzienikarzy, naukowców, sławnych ludzi z ekranów telewizorów, radia czy gazet.

9 O nim samym Blog – to miejsce, gdzie publikujemy teksty, będące naszymi przemyśleniami, rozważaniami, nierzadko też twórczością prozatorską czy poetycką (opowiadania czy wiersze). Coraz częściej teksty są ubarwiane zdjęciami, grafikami, filmikami czy muzyką. Popularne w Sieci są fotoblogi – gdzie autorzy umieszczają przede wszystkim zdjęcia, opatrzone którkim opisem, a odwiedzający mogą pozostawić swoją ocenę w postaci komentarza.

10 Zaczynamy? Pisanie, tworzenie, kreowanie bloga powinno być przemyślane. Coraz częściej możemy odnależć ciekawe, interesujące, inspirujące wpisy. Możemy obserwować rozwój młodych ludzi i ich formy pisarskiej. By zacząć pisać, wystarczy założyć konto na jednym z portali, które oferują możliwość prowadzenia wirtualnych dzienników, stworzyć własną stronę i publikować teksty, które tworzymy na codzień i chcemy się nimi podzielić z innymi.

11 Zadanie Napiszcie notkę, wpis blogowy, jaki chcielibyście, by został zamieszczony na blogu. Temat: „Mój zwyczajny-niezwyczajny dzień”. Każdy tekst powinien zawierać swój tytuł. Podczas pisania, kierujcie się zasadą: wstęp, rozwinięcie, zakończenie (czyli puenta). Napisane prace mają mieć objętość minimum strony. Wasze teksty zebrane zostaną na kolejnym spotkaniu. Rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze, najciekawsze wpisy blogowe, odbędzie się na ostatnich zajęciach.


Pobierz ppt "Blog Wirtualny pamiętnik Dziennikarstwo XXI wieku."

Podobne prezentacje


Reklamy Google