Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Łuków -20 lat wspólnie Zmiany w Łukowie na przestrzeni ostatnich 20-stu lat 1 LO im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Łuków -20 lat wspólnie Zmiany w Łukowie na przestrzeni ostatnich 20-stu lat 1 LO im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie."— Zapis prezentacji:

1 Łuków -20 lat wspólnie Zmiany w Łukowie na przestrzeni ostatnich 20-stu lat 1 LO im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie

2 Wstęp Na przestrzeni dwóch ostatnich dekad dzięki działalności samorządowej w Łukowie następowało bardzo wiele znaczących zmian. W tej prezentacji chcielibyśmy pokazać tylko niektóre z nich, mając świadomość, że niemożliwym będzie ukazanie całego ogromu pracy jaki w budowanie naszej gminy wnieśli działacze tego okresu.

3 O gminie Łuków Urząd Gminy mieści się w Łukowie, samo miasto jest jednak oddzielną jednostką administracyjną . Do niewątpliwych walorów okolic Łukowa należy środowisko przyrodnicze - jedną trzecią powierzchni gminy stanowią lasy, w których zamieszkuje wiele rzadkich gatunków roślin i zwierząt. Teren Gminy Łuków to częściowo rezerwaty przyrody i obszary chronionego krajobrazu.

4 Rozwój oświaty Samorząd gminy kładzie duży nacisk na rozwój oświaty i szkolnictwa. Nie oszczędza się pieniędzy na remontowanie szkół, czy też nowe biblioteki. Dobrym przykładem może być ciągle odnawiane, modernizowane i przebudowywane 1 LO im. Tadeusza Kościuszki, czy też powstała w 1908 roku, a zmodernizowana w 1992 biblioteka miejska.

5 Warunki mieszkaniowe Szczególnie dumni możemy być z poprawy warunków życia w naszym regionie. Zmodernizowano wiele budynków powstałych jeszcze w czasach komunistycznych, a także wybudowano wiele nowych, pięknych osiedli mieszkaniowych.

6 Życie w mieście Powstanie owych miejsc mieszkaniowych wiązało się także z większym napływem ludności, a więc równocześnie z większymi wymaganiami dotyczącymi warunków życia. Aby im sprostać władze samorządowe w centrum miasta utworzyły piękny park, miejsce spotkań wielu rodzin.

7 Potrzeby religijne Mając świadomość, że nasza gmina jest wybitnie chrześcijańska samorząd stara się także dbać o rozwój miejsc kultu, czyli świątyń i kaplic. Nowo-powstałym kościołem jest np. Kościół św. Alberta wybudowany w latach

8 Obiekty sportowe Bardzo ważne szczególnie dla młodzieży jest wielkie zaangażowanie działaczy w rozwój obiektów sportowych. Powstają min. Nowe boiska piłkarskie, czy też hale sportowe. Nie ma więc żadnych trudności w dostępie o nich.

9 Rozwój handlu Bardzo ważnym elementem jest także zwiększanie się w ostatnim 20-sto leciu dostępu do handlu. Niejako wiążę się to z inwestycjami zagranicznego kapitału i rozwojem wielkich sieci handlowych, ale także zainteresowaniem działaczy i pomocą w rozwoju miejsc handlu dla lokalnych przedsiębiorców.

10 Infrastruktura Położenie gminy Łuków w województwie lubelskim oznacza, że przez miasto wiodą bardzo ważne szlaki komunikacyjne, łączące nasz kraj ze wschodem Europy. Aby ułatwić kontakty między krajami władze gminy dbają także o powstawanie nowych, oraz modernizację starych dróg.

11 Pamięć o bohaterach Trudno zapomnieć o ludziach szczególnie znaczących dla naszego kraju. Dzięki zaangażowaniu samorządu w centrum Łukowa ustawiono pomnik papieża Jana Pawła II, nie zapomniano także o uhonorowaniu pochodzącego z naszego regionu pisarza Henryka Sienkiewicza.

12 Zapraszamy do odwiedzenia naszej gminy
Dziękujemy za obejrzenie prezentacji wykonanej w ramach projektu „20 lat wspólnie” dotyczącej gminy Łuków, wykonanej przez uczniów 1 LO im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie. Udział w tworzeniu prezentacji brali: -Mateusz Nurzyński IIB -Konrad Szczygieł IIB -Kopeć Łukasz IIB Zapraszamy do odwiedzenia naszej gminy


Pobierz ppt "Łuków -20 lat wspólnie Zmiany w Łukowie na przestrzeni ostatnich 20-stu lat 1 LO im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google