Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Tylmanowej

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Tylmanowej"— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Tylmanowej
20 lat wspólnie… ZMIANY, ROZWÓJ, INWESTYCJE… Gmina Ochotnica Dolna Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Tylmanowej

2 20 lat wspólnie… Stary kościół p.w. św. Mikołaja przez długie lata pełnił funkcję głównej świątyni Tylmanowej. Dziś stanowi cenny zabytek Gminy. Budowa nowego, murowanego kościoła p.w. Miłosierdzia Bożego została rozpoczęta w 1992 r. Ukończono go i poświęcono w 2000 r.

3 20 lat wspólnie… Ważną gminną inwestycją jest budowa nowoczesnej przeprawy przez Dunajec. Nowy most umożliwi mieszkańcom prawobrzeżnej części Tylmanowej bezpieczny i bezproblemowy dostęp (także samochodami) do swoich domów.

4 20 lat wspólnie… W ostatnich latach powstały tu nowe sklepy, w tym nowoczesne centrum handlowe połączone z siecią punktów usługowych. Ułatwia to robienie zakupów na miejscu i przede wszystkim oszczędza czas…

5 20 lat wspólnie… Dużym osiągnięciem Gminy jest racjonalizacja sieci szkolnej (przy świadomości, iż wiele tego typu decyzji było niepopularnych i trudnych) oraz rozbudowa bazy sportowej (powstało kilka sal gimnastycznych oraz boisko Orlik).

6 20 lat wspólnie… Wyrazem troski Gminy o środowisko naturalne jest stopniowa i konsekwentna budowa sieci kanalizacyjnej wraz z oczyszczalniami ścieków. Rozwiązano również problem gospodarki odpadami: w Gminie i całym regionie prężnie działa firma EMPOL zajmująca się odbiorem i transportem śmieci. Z kolei poważnym, niebezpiecznym dla zdrowia i ciągle trudnym do wyeliminowania procederem, jest spalanie w przydomowych piecach resztek poprodukcyjnych odpadów przemysłowych, głównie skór.

7 20 lat wspólnie… Tylmanowa to szeroko znane centrum produkcji skórzanego obuwia, głównie pantofli, których znaczna część trafia na eksport na wschód i południe Europy. Sukces ten, to zasługa głównie małych prywatnych firm rodzinnych, które dzięki wieloletniej ciężkiej pracy i maksymalnemu zaangażowaniu, nie tylko utrzymują się na rynku, ale i wydatnie przyczyniły się do zmniejszenia bezrobocia w Gminie.

8 20 lat wspólnie… Jednym z największych biznesowych sukcesów i dobrym przykładem właściwej koncepcji rozwoju firmy rodzinnej i zarazem skutecznego tworzenia marki w Gminie, jest zakład produkcyjny „Okna Kołodziejczyk”. Warto podkreślić, iż firma, która powstała 19 lat temu realizuje zamówienia na terenie całego kraju m. in. w Warszawie, Gdańsku i Toruniu, specjalizując się w wykonywaniu drewnianych okien w zabytkowych budynkach, będących pod opieką konserwatorską.

9 20 lat wspólnie… Gmina Ochotnica Dolna w ostatnich 20 latach to nie tylko inwestycje drogowe, kanalizacyjne i oświatowe. To nie tylko dynamiczny rozwój prywatnej przedsiębiorczości, ale również prawdziwy boom budowlany. Nowe, ładne domy wykonane w nowoczesnej technologii coraz chętniej przejmują nieznaną wcześniej funkcję pensjonatów, latem i zimą goszcząc wczasowiczów i turystów, zaś Gmina coraz odważniej wykorzystuje swoje walory przyrodnicze, stając się jednym z popularnych małopolskich letnisk.

10 20 lat wspólnie… W Gminie Ochotnica Dolna dzieci i młodzież szkół podstawowych i gimnazjów już od kilku lat uczestniczą w szeregu programów unijnych, które umożliwiają m.in. wyjazdy na atrakcyjne wycieczki, „zielone szkoły”; rozwijanie zainteresowań i pogłębianie umiejętności, naukę języków obcych, itp. Młodzież aktywnie poznaje zasady samorządności i tajniki funkcjonowania Gminy, co w przyszłości pozwoli im stać się świadomymi obywatelami swojej „Małej Ojczyzny”. Autorzy Angelika Adamczyk kl. V Rafał Kozielec kl. V Alicja Tworek kl. V Mariola Ziemianek kl. V Opiekun: Krystyna Koper


Pobierz ppt "Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Tylmanowej"

Podobne prezentacje


Reklamy Google