Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum im. Henryka Brodatego w Krośnie Odrzańskim

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum im. Henryka Brodatego w Krośnie Odrzańskim"— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum im. Henryka Brodatego w Krośnie Odrzańskim
20 LAT WSPÓLNIE Gimnazjum im. Henryka Brodatego w Krośnie Odrzańskim

2 2 0 l a t w s p ó l n i e Siedzibą władz samorządu gminnego i powiatowego jest miasto Krosno Odrzańskie. Od północy gmina Krosno Odrzańskie graniczy z gminami Maszewo i Bytnica, od południa z gminami Dąbie i Bobrowice, od wschodu z gminą Czerwieńsk , a od zachodu z gminą Gubin.

3 2 0 l a t w s p ó l n i e Swoje plany rozwojowe miasto wiąże z położeniem przy ważnych szlakach komunikacji drogowej w kierunku Poznania, Wrocławia, Szczecina i bliskości siedzib uniwersyteckich ośrodków akademickich w Zielonej Górze – Uniwersytet Zielonogórski i Uniwersytet Viadrina we Frankfurcie i jego filia Collegium Polonicum w Słubicach.

4 2 0 l a t w s p ó l n i e Przez teren gminy i miasta Krosno Odrzańskie przepływa rzeka Odra wykorzystywana do celów transportowych oraz rekreacyjnych. W minionym 20 leciu zbudowano w mieście załadunkowy port rzeczny dla towarów masowych oraz przystań dla statków pasażerskich i łodzi sportowych

5 Port rzeczny w Krośnie Odrzańskim
2 0 l a t w s p ó l n i e Port rzeczny w Krośnie Odrzańskim

6 2 0 l a t w s p ó l n i e W celu usprawnienia działalności władz powiatowych – w budynkach pokoszarowych - utworzono Powiatowe Centrum Administracji. W jednym budynku możemy załatwić sprawy związane z komunikacją i transportem, budownictwem i ochroną środowiska, geodezją, kartografią i gospodarką gruntami. Ponadto w budynku znajduje się Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowy Urząd Pracy, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.

7 2 0 l a t w s p ó l n i e Powiatowe Centrum Administracji położone na Placu 11 Pułku w Krośnie Odrzańskim

8 2 0 l a t w s p ó l n i e Nasze miasto to nie tylko urzędy i rzeka Odra. Tutaj można wypocząć w odnowionym kompleksie kąpielowym w Łochowicach (2 km od miasta), wybrać się na przejażdżkę rowerową po przygotowanych ścieżkach, czy rozegrać mecz w klimatyzowanej hali sportowo-widowiskowej.

9 2 0 l a t w s p ó l n i e Hala sportowo - widowiskowa
Ścieżka rowerowa z Krosna Odrz. do Łochowic Hala sportowo - widowiskowa Kompleks kąpielowo-wypoczynkowy w Łochowicach

10 2 0 l a t w s p ó l n i e Skorzystanie ze środków pomocowych Unii Europejskiej pozwoliło na budowę kanałów odprowadzających ścieki w dolnej części miasta Krosno Odrzańskie. Dzięki tej inwestycji zanieczyszczenia trafiają do oczyszczalni ścieków , a nie do rzeki Odry.

11 2 0 l a t w s p ó l n i e Budynek przepompowni ścieków miejskich nad brzegiem rzeki

12 2 0 l a t w s p ó l n i e Zadania własne samorządu, to między innymi dbanie o warunki socjalno –bytowe osób najuboższych. Dlatego też w ramach pozyskiwania mienia powojskowego powstały mieszkania komunalne z funkcją mieszkań socjalnych.

13 2 0 l a t w s p ó l n i e Budynek pokoszarowy zaadoptowany jako budynek mieszkalny wielorodzinny z mieszkaniami socjalnymi

14 2 0 l a t w s p ó l n i e W myśl motta jakie znajduje się na pomniku powrotu do macierzy „Byliśmy, Jesteśmy, Będziemy” dokonano rewitalizacji Zamku Piastowskiego znajdującego się w Krośnie Odrzańskim odbudowano i zaadoptowano część skrzydła zachodniego „Wozowni”, część skrzydła południowego „Krużganek”, przebudowano pomieszczenia w przyziemiu budynku „Bramnego”.

15 2 0 l a t w s p ó l n i e Po Przed

16 2 0 l a t w s p ó l n i e Prezentację przygotowali uczniowie klasy I F
* Jan Kaźmierak * Magdalena Szczecińska * Opiekun mgr Magdalena Struk * Muzyka i słowa piosenki krośnieński bard: Wojciech Brodziński


Pobierz ppt "Gimnazjum im. Henryka Brodatego w Krośnie Odrzańskim"

Podobne prezentacje


Reklamy Google