Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Brzeska Wieś Historyczna

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Brzeska Wieś Historyczna"— Zapis prezentacji:

1 Brzeska Wieś Historyczna
Lokalna Grupa Działania Brzeska Wieś Historyczna powstała w efekcie działań podjętych przez Samorząd Województwa Opolskiego w 2006 r. w ramach Programu wdrażania podejścia Leader w województwie opolskim i aktywizowania lokalnych mieszkańców terenów miejskich. Założycielami stowarzyszenia są przedstawiciele sektora publicznego oraz partnerzy społeczni i gospodarczy poszczególnych gmin.

2 BWH Do Brzeskiej Wsi Historycznej należą
-Gmina Lewin Brzeski – burmistrz Artur Kotara -Gmina Olszanka wójt Aneta Rabczewska -Gmina Skarbimierz wójt Andrzej Pulit

3 Gmina Lewin Brzeski Gmina Lewin Brzeski Leży w zachodniej części woj. opolskiego, a stolica gminy miasto Lewin Brzeski położone jest w odległości 25km od Opola oraz 60km od Wrocławia. Gmina Lewin Brzeski liczy ponad 13,5 tys. mieszkańców, z czego w mieście mieszka 6 tys. osób. Tereny wiejskie podzielone są na 20 sołectw: Strzelniki,Łosiów,Różyna,Jasiona,Leśniszówka,Buszyce,Skorogoszcz,Chruścina, Wronów, Mikolin Golczowice, Błażejowice, Nowa Wieś Mała Kantarowice, Sarny Małe, Stroszowice Oldrzyszowice, Przecza, Ptakowice, Borkowice

4 Turystyka Nasza Gmina, to doskonałe miejsce do uprawiania turystyki. Sprzyjają temu liczne akweny, rzeki, zabytki, zróżnicowane środowisko przyrodnicze, infrastruktura oraz dostępność komunikacyjna. Inną aktywną formą spędzania wolnego czasu może być spacer i jazda rowerem. Miłośnicy koni natomiast mogą zatrzymać się w gospodarstwie agroturystycznym Romana Piwko w Skorogoszczy, w którym znajduje się najlepsza w Polsce prywatna stajnia koni sportowych.

5 Przyroda Gmina Lewin Brzeski to także obszar pięknych krajobrazów i przyrody .Niezwykłe atrakcyjne są położone w południowo-wschodniej części gminy Bory niemodlińskie i leżące wśród nich Stawy Niemodlińskie urzekające swym pięknem i dzikością .To wymarzone miejsce dla ludzi szukających spokoju i natchnienia .Nie mniej pasujące są lasy pobliskiego Stobrawskiego Parku Krajobrazowego położonego na północy gminy.

6 Zabytki Gminy Lewin Brzeski
Do zabytków Gminy Lewin Brzeski należą: -rynek, który potwierdza 700 letnią historię miasta -Pałac obecnie gimnazjum z 1771roku. -Kościół ewangelicki św. Piotra i Pawła z XIV wieku

7 Zabytki

8 Gmina Olszanka Gmina Olszanka położona jest w środkowo - zachodniej części województwa opolskiego. Na terytorium 92,6 km2 zamieszkuje nieco ponad 5tys. Urodzajne gleby i korzystny klimat sprawia, że jest to głównie gmina rolnicza.

9

10 Przyroda Na terenie gminy znajduje się 514 ha lasów, które stanowią rezerwat bociana czarnego. oraz rezerwat przyrody w Przylesiu

11 Zabytki Kościół w Krzyżowicach Kościół w Pogorzeli Kościół w Obórkach

12 Gmina Skarbimierz Gmina leży w zachodniej części województwa opolskiego. Na terenie 110 km 2 w 15 wsiach mieszka ponad 7 tys. osób. Gmina posiada bazę po byłej bazie lotniczej Federacji Rosyjskiej, która przyciąga firmy i zakłady pracy.

13

14 Zabytki Na terenie gminy znajdują się zabytkowe zespoły pałacowe, plebanie, dawne zajazdy oraz przebiega szlak polichromii śląskich z kościołem w Małujowicach.

15 Dziękujemy za uwagę Arkadiusz Kukurowski Filip Tyniec Klasa 5a
Źródło: zasoby Internetu, foldery informacyjne


Pobierz ppt "Brzeska Wieś Historyczna"

Podobne prezentacje


Reklamy Google