Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

20 lat wspólnie w Tychach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "20 lat wspólnie w Tychach."— Zapis prezentacji:

1 20 lat wspólnie w Tychach

2 Wybory czerwcowe Odbyły się 4 czerwca i 18 czerwca. Były to pierwsze częściowo wolne wybory w powojennej historii Polski. W ich wyniku Polska stała się pierwszym państwem bloku wschodniego, w którym wyłonieni w wyborach przedstawiciele opozycji demokratycznej uzyskali realny wpływ na sprawowanie władzy.

3 Co się zmieniło ? Komunikacja miejska Ośrodki rekreacyjne
Wygląd miasta Odrestaurowanie zabytków Oświata Ekologia miasta

4 Komunikacja miejska Po 1989r. Duży nacisk w Tychach kładziona na komunikacje miejską. Stare i nie ekologiczne autobusy zastąpiono nowoczesnymi i oszczędnymi autobusami i trolejbusami. Do komunikacji miejskiej należy sieć pociągów FLIRT.

5 Ośrodki rekreacyjne W okresie samorządności Tychów wyremontowano i wybudowano wiele obiektów sportowych np. pływalnię, halę sportową i stadion zimowy.

6 Wygląd miasta Przez 20 lat wiele się zmieniło w naszym mieście. Odrestaurowano zarówno starą część Tychów jak i nową. Modernizacji uległa również infrastruktura miejska np. oczyszczalnia ścieków.

7 Odrestaurowanie zabytków
W naszym mieście odrestaurowano wiele zabytków np. starówkę miejską, muzeum piwowarstwa lub Urząd Miasta.

8 Oświata W ciągu 20 lat Urząd Miasta zainwestował w oświatę Tychów. Wyremontowano wiele szkół m. in. LO im. Kruczkowskiego oraz Szkołę muzyczną I stopnia, a z kolei wybudowano szkołę municypalną.

9 Ekologia miasta Tychy są jedną z najczystszych miejscowości na Śląsku. Jest to możliwe dzięki dotacjom, które Tychy dostały z Unii Europejskiej.

10 Wykonali Weronika Kuboszek Dariusz Wiera Wojciech Stańczuk
Karol Wygrabek Gimnazjum nr 6 w Tychach


Pobierz ppt "20 lat wspólnie w Tychach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google