Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wyspa Moja Różne sposoby na pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wyspa Moja Różne sposoby na pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł."— Zapis prezentacji:

1 Wyspa Moja Różne sposoby na pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł

2 Cel gry Poznanie rozmaitych odnawialnych źródeł energii dostępnych w różnych częściach świata. Zastosowanie zdobytej wiedzy przy wyborze najlepszego źródła energii dla społeczności niemających dotąd dostępu do elektryczności.

3 Ż ycie bez elektryczności Czy wiesz, że blisko jedna czwarta ludzi na świecie nie ma dostępu do elektryczności z krajowej sieci przesyłowej?

4 Brak elektryczności Większość osób, które nie mają dostępu do energii elektrycznej żyje w krajach rozwijających się, w obszarach ubogich. Co więcej, szanse na podłączenia ich do publicznych sieci przesyłowych są ograniczone. Jak sądzisz, dlaczego? Picture from PA

5 Wykorzystanie potencjału rzek Przykład, jak społeczności położone z dala od sieci przesyłu prądu mogą korzystać z energii. W Kenii 96% ludzi nie ma dostępu do krajowej sieci elektrycznej. Jednak społeczność w Mburi, wiosce położonej na północ od Nairobi, uregulowała część rzeki, aby wytwarzać energię w małej elektrowni wodnej.

6 Moja Wyspa Wyspa Moja położona jest, na Oceanie Indyjskim. Nie ma tam publicznych sieci przesyłu energii. 1450 mieszkańców wyspy używa głównie lamp naftowych i świec do oświetlenia pomieszczeń. Aby gotować posiłki, korzystają z pieców opalanych drewnem.

7 Wyspa Moja Rząd tego małego państwa wyspiarskiego zdecydował się zainwestować środki w budowę systemu pozyskiwania energii. Wasze zadanie: Jako zespół naukowców i naukowczyń zostaliście poproszeni o stworzenie najbardziej optymalnego i odpowiedniego systemu pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych na wyspie.

8 Materiały dla grup Mapa wyspy Karty informacji o odnawialnych źródłach energii Karta społeczności (4 społeczności, w każdej 5 wiosek) Arkusze robocze


Pobierz ppt "Wyspa Moja Różne sposoby na pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł."

Podobne prezentacje


Reklamy Google