Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ekoprojekt Tak jak każda z trzecich klas mieliśmy za zadanie wziąć udział w projekcie edukacyjnym. Za dziedzine obraliśmy sobie ekologię, a naszym tematem.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ekoprojekt Tak jak każda z trzecich klas mieliśmy za zadanie wziąć udział w projekcie edukacyjnym. Za dziedzine obraliśmy sobie ekologię, a naszym tematem."— Zapis prezentacji:

1 Ekoprojekt Tak jak każda z trzecich klas mieliśmy za zadanie wziąć udział w projekcie edukacyjnym. Za dziedzine obraliśmy sobie ekologię, a naszym tematem był „Energooszczędny Dom”. Spróbujemy wam po krótce przedstawić efekty naszej półrocznej pracy.

2 Pierwsze kroki . Na początku pracy nad naszym projektem postanowiliśmy dowiedzieć się, jakie jest uświadomienie społeczeństwa na temat ekologii. Przeprowadzilismy więc ankietę wśród mieszkańców naszej okolicy. Wyniki nie były zatrważające, ale wciąż jednak wiele ludzi nie ma pojęcia jak oszczędzać energię.

3 Fotorelacja

4 Wyniki ankiet

5

6 Największe zużycie prądu generuje:
Ogrzewanie Przygotowanie ciepłej wody użytkowej Oświetlenie Wentylacja Napęd urządzeń domowych

7 Obrazowe przedstawienie zużycia energii przez urządzenia domowe

8 Dlaczego tak ważne jest, aby oszczędzać prąd?
Energia dostarczana jest w postaci energii elektrycznej, ciepła z miejskiej sieci ciepłowniczej lub energii ze spalania paliw (np. Gazu, oleju, biomasy, węgla) . Opłaty za użytkowanie budynku związane są głównie z opłatami za energie, które z kolei zależą od wielkości jej zuzycia. Ponieważ ceny energii mają tendencję wzrostową, również koszty użytkownika rosną.

9 Czy wiesz że? Koszty oświetlenia stanowią 10% do 15% rachunków za elektryczność. Kupując energooszczędne żarówki możemy obniżyć zużycie energii za oświetlenie nawet o 3/4. Poprzez zaizolowanie zbiornika na ciepłą wodę i rur, zredukujemy upływ ciepła nawet o 75%.Redukcja nawet o 1 stopień termostatu da oszczędność nawet 10% na rachunku.

10 Zasady, których należy przestrzegać by ograniczyć zużycie energii elektrycznej:
Zamykaj okna, jeśli ogrzewanie jest włączone. Jeżeli na długo opuszczasz pomieszczenie, gaś światło. Używaj akumulatorów zamiast jednorazowych baterii. Nawet jeśli do ładowarki nie jest podłączony żaden sprzęt, odłącz ją od gniazdka bo też zabiera prąd. Używaj energooszczędnych żarówek i urządzeń zamiast tradycyjnych.

11 Statystyczny dom: Przeciętny dom w Polsce marnuje energię w kwocie ponad 1000zł rocznie w wyniku braku sprawnego systemu jej oszczędzania. Dobra izolacja i oszklenie są kluczowymi miejscami strat ciepła: prawie 50% całkowitych strat ciepła traconych jest w domu przez nieszczelne poddasze i ściany, źle zaizolowane ramy okienne czy pojedyncze szyby w oknach. Także ok. 20% ciepła tracone jest przez otwory wentylacyjne i przeciągi.

12 Dziękujemy za uwagę! Wykonały: Sylwia Waruszewska Magdalena Deptuła
Monika Myslińska Dominika Witczak


Pobierz ppt "Ekoprojekt Tak jak każda z trzecich klas mieliśmy za zadanie wziąć udział w projekcie edukacyjnym. Za dziedzine obraliśmy sobie ekologię, a naszym tematem."

Podobne prezentacje


Reklamy Google