Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kongres Nowoczesnej Gospodarki Warszawa, 10 grudnia 2015 r.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kongres Nowoczesnej Gospodarki Warszawa, 10 grudnia 2015 r."— Zapis prezentacji:

1 Kongres Nowoczesnej Gospodarki Warszawa, 10 grudnia 2015 r.

2 Misja Instytutu Nowoczesnego Biznesu  Misją Instytutu Nowoczesnego Biznesu jest promowanie rozwoju polskich firm, banków i instytucji finansowych oraz przekonywanie ich do tego, by same siebie nawzajem wspierały.  Swoją aktywność INB prowadzi głównie w zakresie marketingu, public relations i szkoleń.

3 Projekty Instytutu Nowoczesnego Biznesu  Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” od 2009 r.  GepardyBiznesu.pl od 2006 r.,  IBS.edu.pl od 2006 r.,  BusinessNow.pl od 2012 r.,  Konkurs Gepardy Biznesu od 2006 r.  Konkurs Efektywna Firma od 2008 r.  Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania od 2013 r.  Konkurs Potęgi Biznesu od 2008 r.  Konkurs Wielki Modernizator Polski od 2012 r.  Konkurs Światowa Firma od 2013 r.  Konkurs Bank Przyjazny Przedsiębiorczości do 2008 r.  Konkurs Najpiękniejszy Bank od 2008 r.  Konkurs Najpiękniejsza Fabryka od 2015 r.  Konkurs Zdrowy Smak od 2013 r.  Konferencje dla firm i banków od 2007 r.

4 Cele konkursów Instytutu Nowoczesnego Biznesu  Wyłonienie dynamicznych firm i banków: Gepardów Biznesu.  Znalezienie efektywnych, cennych, mocnych i ekspansywnych firm.  Promowanie dynamicznych, efektywnych, cennych i światowych firm.  Promowanie Banków Przyjaznych Przedsiębiorczości.  Promowanie członków Klubu Nowoczesnego Biznesu.

5 Metodologia konkursów dla firm  Metodologia wykorzystywana w Konkursie Gepardy Biznesu i Potęgi Biznesu pokazuje, ile warta byłaby firma, gdyby jej akcje notowane były na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z i C/WK. W Konkursie Gepardy Biznesu kryterium oceny jest dynamika wzrostu wartości rynkowej, a w Konkursie Potęgi Biznesu – sama wartość.  W Konkursie Efektywna Firma liczona jest średnia stosunku zysku netto do przychodów operacyjnych.  Tytuł Mocną Firma Godna Zaufania uzyskują przedsiębiorstwa, które są i dynamiczne, i efektywne.  W Konkursie Wielki Modernizator Polski porównywana jest kilkuletnia amortyzacja, a w Konkursie Światowa Firma - wielkość eksportu i liczba krajów, do których eksport jest prowadzony.

6 Oceniliśmy 70 tysięcy firm  W dziewiątej edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2014 i siódmej edycji Konkursu Potęgi Biznesu 2014 Wywiadownia Gospodarcza InfoCredit policzyła dla INB wartość rynkową 28 tysięcy przedsiębiorstw.  W siódmej edycji Konkursu Efektywna Firma 2014 INB sprawdził efektywność 28 tys. firm.  Łącznie w latach 2006-2015 INB dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 70 tys. firm, to największe w Polsce komercyjne badanie kondycji przedsiębiorstw.  W drugiej edycji Konkursu Światowa Firma 2014 INB przyjrzał się działalności zagranicznej 3 tys. eksporterów.

7 Gepard Biznesu i Światowa Firma 2014  TERMET SA w Świebodzicach jest jedynym polskim producentem gazowych urządzeń grzewczych – kotłów c.o. różnego typu oraz podgrzewaczy wody. ost  Dostarcza swoje produkty pod marką Termet do prawie 30 krajów.

8 Gepard Biznesu i Światowa Firma 2014  Piece produkowane przez Termet SA

9 Gepard Biznesu i Światowa Firma 2014  VITKOVICE MILMET SA w Sosnowcu wytwarza dwa rodzaje butli: butle wysokociśnieniowe do skroplonych gazów technicznych i butle niskociśnieniowe na LPG oraz do czynników chłodniczych.  Eksportuje ponad 75 proc. produkowanych wyrobów.

10 Gepard Biznesu 2014  Firma Tarsmak sp. j w Radgoszczy specjalizuje się w produkcji sosów majonezowych i pomidorowych, jak również majonezów, ketchupów, musztard i dresingów.  Produkty dostępne są we wszystkich segmentach rynku w Polsce oraz na rynkach eksportowych (głównie Europa Południowa i Zachodnia ).  Znaczny udział w produkcji stanowią marki własne - produkty dedykowane w marce sieci handlowych, hurtowni, sieci gastronomicznych i na eksport.

11 Gepard Biznesu 2014

12  Poleksbud – Trade Sp. z o.o. w Lublinie działa jako Generalny Wykonawca usług budowlanych z kompleksowym realizowaniem obiektów „pod klucz”.  Za profesjonalizm, wzorową współpracę z inwestorami, podwykonawcami i dostawcami materiałów oraz wysoką jakość świadczonych usług zdobyła wiele prestiżowych nagród.

13 Gepard Biznesu 2014  Napędy grupy AUMA implementowane są na instalacjach: wodnych, energetycznych, hutniczych, kopalnianych, cukrowniczych, cementowych, industry & marine, nafta i gaz, praktycznie każdego sektora przemysłu w Polsce i na świecie.  AUMA Polska Sp. z o.o. w Sosnowcu oferuje rozwiązania szyte na miarę odpowiednie dla danej aplikacji technicznej.

14 Gepard Biznesu 2014  Napęd grupy AUMA.

15 Gepard Biznesu 2014  Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Karczewie wytwarza i zaopatruje w ciepło i gorącą wodę.  W ramach działalności dodatkowej Spółka świadczy usługi energetyczno-elektryczne, wynajem sprzętu, prowadzi sprzedaż węgla.

16 Gepard Biznesu 2014  Siedzibą Agro Food SA jest malowniczo położona na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej miejscowość Pilica.  Firma produkuje i sprzedaje aromaty, mieszanki przyprawowe, koncentraty spożywcze i środki funkcjonalne.  Oferuje szeroką gamę produktów przeznaczonych do różnych aplikacji, począwszy od przemysłu mięsnego, przez garmażeryjny, mleczarski i convenience food.

17 Gepard Biznesu 2014  Aromaty cukiernicze i piekarnicze.  Aromaty ProTaste.

18 Gepard Biznesu 2014  Wilshire Holding Sp. z o.o. jest profesjonalną firmą logistyczną zlokalizowaną w Błoniu koło Warszawy.  Oferuje pełen zakres usług logistycznych i posiada sieć partnerów w całej Polsce.  Baza klientów obejmuje polskie i międzynarodowe firmy z różnych gałęzi gospodarki m.in. producentów chemicznych, firmy telekomunikacyjne.

19 Gepard Biznesu 2014

20  MGW Corporate Consulting Group Sp. z o.o. w Warszawie jest firmą doradczą o profilu finansowym.  Świadczy usługi doradcze w zakresie optymalizacji zobowiązań finansowych, procesów restrukturyzacyjnych oraz wycen i projekcji finansowych.  Jako jedną z nielicznych firm doradczych, specjalizuje się w leasingu.

21 Gepard Biznesu 2014  Astral sp. z o.o. w Rzeszowie w tym roku obchodzi 25- lecie swojej działalności.  Astral jest udziałowcem i członkiem ogólnopolskiej sieci elektromarketów Media Expert.  To rodzima, bardzo dynamicznie rozwijająca się sieć, obecna na rynku od 10 lat i skupiająca ponad 370 elektromarketów w całej Polsce.

22 Gepard Biznesu 2014  Astral sp. z o.o. w Rzeszowie w tym roku obchodzi 25- lecie swojej działalności.  Astral jest udziałowcem i członkiem ogólnopolskiej sieci elektromarketów Media Expert.  To rodzima, bardzo dynamicznie rozwijająca się sieć, obecna na rynku od 10 lat i skupiająca ponad 370 elektromarketów w całej Polsce.

23 Gepard Biznesu 2014  ZEUS SA w Pruszczu Gdańskim oferuje usługi budowlane w branży elektroenergetycznej i elektroinstalacyjnej.  Jest częścią grupy kapitałowej Elektrotim SA.  2 grudnia 2015 r. przystąpiła do nowopowstałego Polskiego Klastra Eksporterów Budownictwa.

24

25 Przestrzeń kompleksowych rozwiązań. O metalu wiemy wszystko

26 Firma www.dynaxo.pl

27 DYNAXO to miejsce, w którym pasja spotyka się z precyzją, a rozwój z konsekwencją działania. To tutaj rodzą się pomysły, które przybierają realny kształt. Firma założona została w 1980 roku i do dnia dzisiejszego pozostała firmą rodzinną. www.dynaxo.pl

28 Segmenty działalności PROJEKTOWANIE I PRODUKCJA WYROBÓW Z METALU GAZOWE PŁYTY CERAMICZNE

29 DynaCook to kuchenka gazowa, która jednocześnie wygląda jak płyta ceramiczna. www.dynaxo.pl

30 Gepard Biznesu 2014  ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o. to polska firma badawcza z blisko 20-letnim stażem.  Spółka plasuje się w TOP 10 agencji badawczych działających w Polsce, zajmuje I-szą lokatę na rynku badań na zlecenie sektora budowlanego oraz III-cią lokatę na rynku badań na zlecenie sektora publicznego.  ASM oferuje również firmom i instytucjom pozyskiwanie funduszy strukturalnych na projekty innowacyjne, ponadto jest liderem wśród MŚP w realizacji międzynarodowych projektów finansowanych bezpośrednio z Komisji Europejskiej.

31 Gepard Biznesu 2014

32  Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa "Ateńska działa na Saskiej Kępie w Warszawie wśród pięknej zieleni.  Jest kreatywnym i dość opiniotwórczym podmiotem gospodarczym w spółdzielczym środowisku Warszawy.  W ostatnich czterech latach spółdzielnia jest laureatem konkursu "Warszawa w kwiatach i zieleni".

33 Gepard Biznesu 2014  Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w Działdowie funkcjonuje od 1934 r.  Jest największą spółdzielnią na terenie powiatu działdowskiego w woj. warmińsko- mazurskim.  W ostatnich kilku latach zrealizowała wiele inwestycji służących poprawie życia mieszkańców.

34 Gepard Biznesu 2014

35  KONSTAK Sp. z o.o. w Mzurkach wykonuje i montuje konstrukcje stalowe budynków i obiektów przemysłowych.  Produkuje i montuje zbiorników ze stali węglowej i nierdzewnej.  Dołączyła do grona laureatów tak prestiżowych konkursów jak Gazela Biznesu 2006, Gepard Biznesu 2010 i Gepard Biznesu 2014.

36 Gepard Biznesu 2014  Centrum Dozoru Systemów Pożarowych Sp. z o.o w Ostrołęce jest obecnie jednym z czołowych operatorów monitoringu pożarowego w Polsce.  Od 2012 roku jest producentem urządzeń do monitoringu i wizualizacji systemu UTAP.  To firma innowacyjna - ma własną komórkę badawczo rozwojową, a ponad 90 proc. załogi posiada wyższe wykształcenie.  Cały czas pracuje nad ulepszaniem obecnie produkowanych wyrobów oraz projektowaniem nowych systemów.

37 Gepard Biznesu 2014  Kompania Leśna sp. j. w Nowym Dworze Parceli to … Najlepszy kompan w lesie!  Dostarcza nowoczesne maszyny, którymi pracują przedsiębiorcy leśni, wykonujący usługi na rzecz Lasów Państwowych.

38 Efektywna Firma 2014  Akopol Sp. z o.o. w Krakowie jest jednoosobową spółką Politechniki Krakowskiej, która posiada 100 proc. udziałów.  Spółka realizuje budowę osiedla Akademickiego położonego pomiędzy ulicami Skarżyńskiego a Bora Komorowskiego w Krakowie.

39 Gepard Biznesu 2015  Firma WZ EUROCOPERT Sp. z o.o. w Szczecinku istnieje od 25 lat i jest największym producentem kopert w Polsce.  Firma zatrudnia 200 osób, produkuje rocznie ponad 1,2 mld sztuk kopert.  60 proc. produkcji eksportowana jest do ponad 25 krajów w Europie, Azji, Afryce i Ameryce Północnej.

40 Gepard Biznesu 2014  Bank Spółdzielczy w Nasielsku w roku bieżącym obchodzi 111-lecie istnienia.  W ostatnich latach sukcesywnie zwiększał zaangażowanie w obsługę rolnictwa oraz małych i średnich przedsiębiorstw.  W latach 2014-2015 osiągnął dynamikę aktywów dochodowych na poziomie 138 proc.

41 Gepard Biznesu 2015  W 2015 roku Bank Spółdzielczy w Sierpcu, który został założony w 1900 r., zmienił nazwę na Sierpecki Bank Spółdzielczy – Bank SBS.  Bank prowadzi działalność w zakresie obsługi osób fizycznych, przedsiębiorców rolnych jak i podmiotów instytucjonalnych.  Na bieżąco wprowadza nowe produkty oraz podnosi swoje kwalifikacje w zakresie obsługi.

42 Gepard Biznesu 2015  Powiatowy Bank Spółdzielczy w Zamościu został wyróżniony w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznesu 2015, VII edycja konkursu Bank Przyjazny Przedsiębiorczości 2015 i V edycji Konkursu Najpiękniejszy Bank 2015.  Jego klienci biznesowe wypełnili we wrześniu 2015 r. sześć ankiet. Średnia ocen banku to 6 punktów na 6 możliwych do zdobycia.

43 Gepard Biznesu 2015  Piękna, wyróżniona siedziba Powiatowego Banku Spółdzielczego w Zamościu. Mamy film z jej budowy.

44 Bank Przyjazny Przedsiębiorczości 2015  Bank Spółdzielczy w Oławie drugi rok z rządu uzyskał tytuł Bank Przyjazny Przedsiębiorczości.  Promuje obecnie usługi mobilne wśród dojrzałych i młodszych klientów..  Na początku grudnia 2015 r. uruchomił nową stronę internetową.

45 Najpiękniejszy Bank 2015  Bank Spółdzielczy w Gorzycach jest średniej wielkości bankiem spółdzielczym działającym na terenie powiatu wodzisławskiego oraz powiatów sąsiadujących.  Cel jaki stawia sobie Banku to jak najlepsze zaspokajanie potrzeb finansowych lokalnej społeczności.  Nową Centralę Banku Spółdzielczego w Gorzycach do Konkursu Najpiękniejszy Bank 2015 zgłosiła Agencja Wydawniczo Promocyjna Biomal.

46 Najpiękniejszy Bank 2015

47

48 Najpiękniejsza Fabryka 25-lecia  Łuksja w Łukowie powstała w 1950 r. jako spółdzielnia, a w 2009 r. została przekształcona w spółkę z o.o.  Obecnie głównym profilem działalności firmy jest produkcja wysoko przetworzonej konfekcji damskiej wykonywanej w przerobie uszlachetniającym.  Wśród partnerów biznesowych są takie marki jak niemiecki Marc Aurel, włoska Max Mara i brytyjski Burberry.  Efektem zrealizowanej w 2014 roku inwestycji polegającej na budowie nowego, innowacyjnego zakładu produkcji odzieży, jest pozyskanie francuskiej marki Isabel Marant.

49 Najpiękniejsza Fabryka 25-lecia

50 Najpiękniejsza Fabryka 2015  Prodlew Sp. z o.o. w Warszawie zaprojektowała fabrykę Specodlew w Skawinie, która została wyróżniona w II edycji Konkursu Najpiękniejsza Fabryka 2015, a więc zdobyła tytuł Projektant Najpiekniejszej  Zakres działania Prodlew jest bardzo szeroki, obejmuje m.in. projektowanie odlewni staliwa, żeliwa i metali nieżelaznych oraz eksport i import maszyn, urządzeń przemysłowych, materiałów odlewniczych.

51 Najpiękniejsza Fabryka 2015  Wyróżniona fabryka Specodlew w Skawinie.

52 Zdrowy Smak 2015  Konkursu Zdrowy Smak organizujemy od 2013roku.

53 Zdrowy Smak 2015  Sok jabłkowy Royal apple, produkowany przez Active Sp. z o.o. w Belsku Dużym, został wyróżniony w III edycji Konkursu Zdrowy Smak 2015.

54 Dziękuję za uwagę! Jerzy Krajewski – Dyrektor Instytutu Nowoczesnego Biznesu, redaktor naczelny magazynu „Europejska Firma” jerzy.krajewski@europejskafirma.pl tel. (22) 77 14 200


Pobierz ppt "Kongres Nowoczesnej Gospodarki Warszawa, 10 grudnia 2015 r."

Podobne prezentacje


Reklamy Google