Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Postęp techiczny w pracy biurowej

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Postęp techiczny w pracy biurowej"— Zapis prezentacji:

1 Postęp techiczny w pracy biurowej
Renata Żak Monika Cichowska 3bTŻ

2 Nowoczesna technika ma charakter dynamiczny powodujący dostosowanie jej do zmieniających się okoliczności, warunków i wymagań. Z dynamicznym charakterem wiąże się także inna cecha, a mianowicie dążenie do możliwie wszechstronnego i kompleksowego wykorzystywania wszelkich środków technicznych. Nowoczesna technika, mimo że dysponuje różnymi środkami technicznymi, dąży do osiągnięcia efektów za pomocą środków możliwie najprostszych i najtańszych.

3 Postęp techniczny pracy biurowej występuje w trzech postaciach:
niemechaniczne środki techniczne np: kartotek, tablic planistycznych, pomocniczego sprzętu biurowego - mechanizacji polegającej na zastępowaniu techniki ręcznej techniką maszynową - automatyzacji umożliwiającej wykonywanie kompleksowych procesów pracy w sposób automatyczny z coraz bardziej ograniczającym się udziałem człowieka.

4 Mechanizacja i automatyzacja związana z procesami zarządzania uległy tak dużemu rozwojowi, że w praktyce prawie każda czynność, która występuje w tych procesach może być zmechanizowana lub zautomatyzowana. Postęp techniczny w każdej postaci przynosi w określonych warunkach właściwe efekty.


Pobierz ppt "Postęp techiczny w pracy biurowej"

Podobne prezentacje


Reklamy Google