Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

POSTĘP TECHNICZNY W PRACY BIUROWEJ

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "POSTĘP TECHNICZNY W PRACY BIUROWEJ"— Zapis prezentacji:

1 POSTĘP TECHNICZNY W PRACY BIUROWEJ

2 Postęp techniczny pracy biurowej występuje w trzech postaciach: - niemechaniczne środki techniczne np: kartotek, tablic planistycznych, pomocniczego sprzętu biurowego - mechanizacji polegającej na zastępowaniu techniki ręcznej techniką maszynową - automatyzacji umożliwiającej wykonywanie kompleksowych procesów pracy w sposób automatyczny z coraz bardziej ograniczającym się udziałem człowieka.

3 Mechanizacja i automatyzacja
związana z procesami zarządzania uległy tak dużemu rozwojowi, że w praktyce prawie każda czynność, która występuje w tych procesach może być zmechanizowana lub zautomatyzowana. Postęp techniczny w każdej postaci przynosi w określonych warunkach właściwe efekty.

4 KLASYFIKACJA ŚRODKÓW TECHNICZNYCH PRACY BIUROWEJ

5 Środki techniczne pracy biurowej
to wszelkiego rodzaju urządzenia stosowane w pracy biurowej, mają aktualnie duże znaczenie, ponieważ ułatwiają i przyspieszają ją, zwiększają jej precyzję i estetykę oraz umożliwiają zastosowanie nowych rozwiązań.

6 Klasyfikuje się je według czterech kryteriów, znaczenia, napędu, konstrukcji i zastosowania.

7 Środki techniczne dzieli się na podstawowe, przy pomocy których wykonuje się różne prace biurowe i pomocnicze, służą do przechowywania dokumentów lub przedstawiania wyników pracy biurowej. Środki techniczne mogą mieć napęd elektryczny lub ręczny.

8 Podział środków technicznych według zastosowania wyróżnia się na środki: łączności, środki do liczenia i pisania, środki ewidencyjne, środki do reprografii i środki do mierzenia.

9 Prezentację wykonała: Złotecka Agata kl. III TŻa


Pobierz ppt "POSTĘP TECHNICZNY W PRACY BIUROWEJ"

Podobne prezentacje


Reklamy Google