Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KOMPUTER JAKO ŚRODEK TECHNIKI BIUROWEJ Ewa Góral Klasa III TU.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KOMPUTER JAKO ŚRODEK TECHNIKI BIUROWEJ Ewa Góral Klasa III TU."— Zapis prezentacji:

1 KOMPUTER JAKO ŚRODEK TECHNIKI BIUROWEJ Ewa Góral Klasa III TU

2 W zależności od używanego oprogramowania komputer może mieć zastosowanie: - do obliczeń - do księgowości - do opracowania tekstów - do sporządzania kalkulacji i kosztorysów - gromadzenia danych - do obliczeń - do księgowości - do opracowania tekstów - do sporządzania kalkulacji i kosztorysów - gromadzenia danych

3 Komputer w zależności od ich mocy obliczeniowej można podzielić na: - komputery duże - komputery duże - mikrokomputery - minikomputery - mikrokomputery - minikomputery

4 Komputery duże Komputery duże są wykorzystywane w dużych ośrodkach informatycznych do prowadzenia baz danych (banków informacji). Komputery duże są wykorzystywane w dużych ośrodkach informatycznych do prowadzenia baz danych (banków informacji).

5 Minikomputery Minikomputery są to komputery o małej mocy obliczeniowej, wyspecjalizowanymi do spełniania określonych zadań np: wprowadzania danych, sterowania produkcją, organizowaniem komunikacji między systemami komputerowymi. Minikomputery są to komputery o małej mocy obliczeniowej, wyspecjalizowanymi do spełniania określonych zadań np: wprowadzania danych, sterowania produkcją, organizowaniem komunikacji między systemami komputerowymi.

6 Mikrokomputery Mikrokomputery są to komputery osobiste i główne narzędzie pracy biurowej. Coraz nowocześniejsze układy elektroniczne stwarzają coraz większe możliwości techniczne ich wykorzystanie zależy od odpowiedniego oprogramowania. Komputer wykonuje pewne z góry ustalone funkcje. Funkcje te, ustawione w różnej kolejności i zestawiane w odmienne grupy, tworzą programy komputerowe. Według tych programów współczesne komputery mogą wykonywać kilkadziesiąt milionów operacji na sekundę. Mikrokomputery są to komputery osobiste i główne narzędzie pracy biurowej. Coraz nowocześniejsze układy elektroniczne stwarzają coraz większe możliwości techniczne ich wykorzystanie zależy od odpowiedniego oprogramowania. Komputer wykonuje pewne z góry ustalone funkcje. Funkcje te, ustawione w różnej kolejności i zestawiane w odmienne grupy, tworzą programy komputerowe. Według tych programów współczesne komputery mogą wykonywać kilkadziesiąt milionów operacji na sekundę.

7 Drukarki Drukarki umożliwiają przeniesienie tekstu i grafiki z komputera na papier. W biurach używane są: Drukarki umożliwiają przeniesienie tekstu i grafiki z komputera na papier. W biurach używane są: - drukarki mozaikowe - drukarki laserowe - drukarki termiczne - drukarki atramentowe - drukarki mozaikowe - drukarki laserowe - drukarki termiczne - drukarki atramentowe

8 Drukarki mozaikowe Drukarki mozaikowe tworzą obraz z punktów zrobionych przez igły głowicy poprzez taśmę barwiącą. Drukują na papierze zwykłym i wielowarstwowym, umożliwiającym otrzymywanie oryginału i kilku kopii. Drukarki mozaikowe tworzą obraz z punktów zrobionych przez igły głowicy poprzez taśmę barwiącą. Drukują na papierze zwykłym i wielowarstwowym, umożliwiającym otrzymywanie oryginału i kilku kopii.

9 Drukarki laserowe Drukarki laserowe tworzą obraz z matrycy naświetlanej promieniem lasera. Umożliwiają otrzymywanie wysokiej jakości druku. Drukarki laserowe tworzą obraz z matrycy naświetlanej promieniem lasera. Umożliwiają otrzymywanie wysokiej jakości druku.

10 Drukarki termiczne Drukarki termiczne tworzą obraz na specjalnie termoczułym papierze za pomocą mikrogrzałek. Drukarki termiczne tworzą obraz na specjalnie termoczułym papierze za pomocą mikrogrzałek.

11 Drukarki atramentowe Drukarki atramentowe tworzą obraz poprzez nanoszenie kropek atramentu za pomocą dysz. Drukarki atramentowe tworzą obraz poprzez nanoszenie kropek atramentu za pomocą dysz.


Pobierz ppt "KOMPUTER JAKO ŚRODEK TECHNIKI BIUROWEJ Ewa Góral Klasa III TU."

Podobne prezentacje


Reklamy Google