Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Postęp techniczny w Pracach biurowych

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Postęp techniczny w Pracach biurowych"— Zapis prezentacji:

1 Postęp techniczny w Pracach biurowych

2 Nowoczesna technologia
ma charakter dynamiczny powodujący dostosowanie jej do zmieniających się okoliczności, warunków i wymagań. Z dynamicznym charakterem wiąże się także inna cecha, a mianowicie dążenie do możliwie wszechstronnego i kompleksowego wykorzystywania wszelkich środków technicznych. Nowoczesna technika oparta na elektronice wprowadza zupełnie nowe jakościowe przemiany w procesach pracy.

3 Automatyzacja nie jest zatem kontynuacją procesów mechanizacji w tradycyjnym ujęciu, lecz stanowi postęp techniczny. Nowoczesna technika, mimo że dysponuje różnymi środkami technicznymi, dąży do osiągnięcia efektów za pomocą środków możliwie najprostszych i najtańszych.

4 Postęp techniczny pracy biurowej występuje w trzech postaciach
niemechaniczne środki techniczne np: kartotek, tablic planistycznych, pomocniczego sprzętu biurowego - mechanizacji polegającej na zastępowaniu techniki ręcznej techniką maszynową - automatyzacji umożliwiającej wykonywanie kompleksowych procesów pracy w sposób automatyczny z coraz bardziej ograniczającym się udziałem człowieka. Mechanizacja i automatyzacja związana z procesami zarządzania uległy tak dużemu rozwojowi, że w praktyce prawie każda czynność, która występuje w tych procesach może być zmechanizowana lub zautomatyzowana. Postęp techniczny w każdej postaci przynosi w określonych warunkach właściwe efekty.


Pobierz ppt "Postęp techniczny w Pracach biurowych"

Podobne prezentacje


Reklamy Google