Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sporządzanie listu motywacyjnego.. Korespondencja w sprawach osobowych. - korespondencja związana z przyjęciem do pracy. Napisaliśmy życiorys (CV), w.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sporządzanie listu motywacyjnego.. Korespondencja w sprawach osobowych. - korespondencja związana z przyjęciem do pracy. Napisaliśmy życiorys (CV), w."— Zapis prezentacji:

1 Sporządzanie listu motywacyjnego.

2 Korespondencja w sprawach osobowych. - korespondencja związana z przyjęciem do pracy. Napisaliśmy życiorys (CV), w celu złożenia swojej oferty należy przygotować jeszcze list motywacyjny.

3 List motywacyjny Należy stworzyć perfekcyjne CV i napisać odpowiedni list motywacyjny aby pracodawca zapamiętał naszą ofertę i zaprosił na rozmowę. Należy stworzyć perfekcyjne CV i napisać odpowiedni list motywacyjny aby pracodawca zapamiętał naszą ofertę i zaprosił na rozmowę. To ważny dokument, będący wizytówką, danej osoby. To ważny dokument, będący wizytówką, danej osoby.

4 List motywacyjny - List motywacyjny jest rozwinięciem i uzupełnieniem życiorysu. Wysyłany do przyszłego pracodawcy, musi być kierowany do konkretnej osoby. Zwiększa to szansę na otrzymanie odpowiedzi. - - List musi być krótki, przemyślany i konkretny

5 Kiedy piszemy list motywacyjny. - Kiedy wiemy, że w przedsiębiorstwie jest wolne interesujące nas stanowisko - zgłaszamy na nie swoją kandydaturę. - Gdy nie mamy takiej informacji, określamy zakres obowiązków lub wymieniamy stanowisko, które by nas satysfakcjonowało. Możemy również zasugerować, że jeśli teraz nie ma wakatu, będziemy skłonni zastanowić się nad ofertą w przyszłości

6 List motywacyjny List motywacyjny tak jak standardowy list dzieli się na 3 zasadnicze części: List motywacyjny tak jak standardowy list dzieli się na 3 zasadnicze części: - Nagłówek, - Treść, - Zakończenie. Każda z nich ma swoje miejsce w liście i zawiera odpowiednie informacje. Każda z nich ma swoje miejsce w liście i zawiera odpowiednie informacje. Ważne jest też aby te trzy części nie zlewały się ze sobą - maksymalnie skondensowany list motywacyjny traci na czytelności. Odstępy między jedną a drugą częścią muszą być wyraźne. Ważne jest też aby te trzy części nie zlewały się ze sobą - maksymalnie skondensowany list motywacyjny traci na czytelności. Odstępy między jedną a drugą częścią muszą być wyraźne.

7 List motywacyjny składa się z części: Nagłówek Nagłówek To najwyżej usytuowana część naszego listu motywacyjnego, tak jak każdy list formalny zawiera dane nadawcy i adresata: - Data i miejsce sporządzenia listu - Twoje dane personalne - Dane adresata - Zwrot grzecznościowy

8 List motywacyjny składa się z części: Treść Treść W treści listu powinna zostać zawarta nasza motywacja - od informacji skąd wziąłeś informacje o pracy do oznajmienia gotowości do przyjścia na spotkanie: - Informacje skąd dowiedziałeś się o pracy - - Określanie posady, która cię interesuje - Kilka słów o sobie (wykształcenie oraz umiejętności) - Jaki jest twój stosunek do pracy - Krótka motywacja oraz informacja o gotowości do przyjścia na spotkanie

9 List motywacyjny składa się z części: Zakończenie Zakończenie Zakończenia jest równie ważne jak dwa wcześniejsze elementy listu motywacyjnego, w zakończeniu powinieneś zamieścić: - Zwrot grzecznościowy - Twój, własnoręczny podpis - Listę załączników

10 List motywacyjny jest naszą wizytówką. Powinien być zatem czytelny, czyli napisany przy użyciu prostych i jasnych sformułowań oraz odpowiednio skonstruowany graficznie. Powinien być zatem czytelny, czyli napisany przy użyciu prostych i jasnych sformułowań oraz odpowiednio skonstruowany graficznie. Powinniśmy zawrzeć w nim najistotniejsze fakty z przebiegu naszej kariery zawodowej. Jeśli piszemy o doświadczeniu zawodowym, to koniecznie podajmy, w jakich branżach je zdobyliśmy. Powinniśmy zawrzeć w nim najistotniejsze fakty z przebiegu naszej kariery zawodowej. Jeśli piszemy o doświadczeniu zawodowym, to koniecznie podajmy, w jakich branżach je zdobyliśmy.

11 Jakich błędów nie popełniać Zwykle pisząc list motywacyjny posługujemy się już gotowymi schematami, przepisując prawie słowo w słowo zdania ze wzoru. Zwykle pisząc list motywacyjny posługujemy się już gotowymi schematami, przepisując prawie słowo w słowo zdania ze wzoru. – To poważny błąd. Gdyż w ten sposób nie przedstawiamy siebie tylko osobę ze wzoru.

12 Pisząc o znajomości języków obcych, często bywamy kłamczuchami. Pisząc o znajomości języków obcych, często bywamy kłamczuchami. - Niektóre osoby piszą, że znają go dobrze, gdy tymczasem nie potrafią płynnie sformułować nawet kilku zdań. - Inne z kolei również określają swoją znajomość jako dobrą, gdy tymczasem grubo przerastają tych pierwszych. Aby uniknąć takich sytuacji i niepotrzebnie nie dezorientować rekrutującego, najlepiej jest podać stopień ukończonych kursów i ich nazwę.

13 Najczęstsze błędy: powielanie jednego listu i wysyłanie takiej samej treści do kilku firm powielanie jednego listu i wysyłanie takiej samej treści do kilku firm przepisywanie zbyt wielu informacji zawartych w CV przepisywanie zbyt wielu informacji zawartych w CV pomijanie indywidualnych osiągnięć i ważnych cech osobowościowych pomijanie indywidualnych osiągnięć i ważnych cech osobowościowych kopiowanie gotowych wzorów kopiowanie gotowych wzorów błędy w nazwach instytucji i osób błędy w nazwach instytucji i osób

14 Najczęstsze błędy: brak wiedzy kandydata o wymaganiach na stanowisku, o które się ubiega brak wiedzy kandydata o wymaganiach na stanowisku, o które się ubiega brak uzasadnienia, dlaczego dana osoba ubiega się o posadę brak uzasadnienia, dlaczego dana osoba ubiega się o posadę błędy ortograficzne, używanie słów, których znaczenia nie zna osoba pisząca list błędy ortograficzne, używanie słów, których znaczenia nie zna osoba pisząca list stosowanie różnych czcionek w tekście, co może oznaczać, że kandydat kopiował poszczególne akapity z wielu źródeł stosowanie różnych czcionek w tekście, co może oznaczać, że kandydat kopiował poszczególne akapity z wielu źródeł

15 Dobrze napisany list motywacyjny powinien odzwierciedlać osobowość autora. Ujawnia się ona m.in. poprzez sposób pisania, wykorzystywane sformułowania i zwroty. To pomaga we wstępnym poznaniu kandydata na pracownika. Dobrze napisany list motywacyjny powinien odzwierciedlać osobowość autora. Ujawnia się ona m.in. poprzez sposób pisania, wykorzystywane sformułowania i zwroty. To pomaga we wstępnym poznaniu kandydata na pracownika.

16 Znalezione w listach: "jestem miłym, sympatycznym i dobrze wyedukowanym gościem" "nie posiadam jeszcze doświadczenia zawodowego, ale mam dużo zapału" "szukam praktyki w jakiejś renomowanej firmie, gdzie nie będę podawać przysłowiowej kawy i herbaty" "jestem młody, aktywny i dyspozycyjny 24 godziny na dobę" " jestem młody, przystojny, otwarty na propozycje"

17 Znalezione w listach: "Jeżeli czekacie Państwo na kogoś o wspomnianych cechach, możecie spać spokojnie." "Jeżeli czekacie Państwo na kogoś o wspomnianych cechach, możecie spać spokojnie." "Znajomość komputera na poziomie gier." "Znajomość komputera na poziomie gier." "Chociaż skromność nie jest cechą dobrego listu motywacyjnego, kończę, mając nadzieję, że moja oferta wyda się Państwu interesująca i z czasem stanę się cennym nabytkiem w Państwa firmie." "Chociaż skromność nie jest cechą dobrego listu motywacyjnego, kończę, mając nadzieję, że moja oferta wyda się Państwu interesująca i z czasem stanę się cennym nabytkiem w Państwa firmie." "Wiele wymagam od siebie, ale również od pracodawcy". "Wiele wymagam od siebie, ale również od pracodawcy". "obecna praca nie stwarza mi możliwości pełnego wykorzystywania moich umiejętności" "obecna praca nie stwarza mi możliwości pełnego wykorzystywania moich umiejętności"


Pobierz ppt "Sporządzanie listu motywacyjnego.. Korespondencja w sprawach osobowych. - korespondencja związana z przyjęciem do pracy. Napisaliśmy życiorys (CV), w."

Podobne prezentacje


Reklamy Google